Poznaj svoj cieľ

484667_482695685139532_1587971348_nZo stránky Warrior Wisdom:

Bojovník musí byť dostatočne rozumný na to, aby sa prispôsoboval momentálnym okolnostiam – nesmie žiť rigídne podľa absolútnych hodnôt a nikdy nikomu nedovoliť, aby doňho beztrestne strčil. Isté situácie si od bojovníka, ktorý chce dosiahnuť svoj cieľ, môžu vyžadovať, aby zhltol svoju hrdosť a nechal sa uraziť miesto toho, aby reagoval bezprostrednejšie. Poznaj svoj cieľ v každej situácii a prispôsobuj sa podľa potreby, aby si ho dosiahol a neporušil tým svoje zásady a nepoškvrnil svoju česť.

(The warrior must be wise enough to adapt himself to the circumstance of the moment, not live by absolutes such as never allowing someone to shove him without severe consequences. Certain situations may call for the warrior to swallow his pride and walk away from an insult, instead of responding to it in a more direct manner, in order to accomplish his objective. Know your objective in each situation and adapt yourself as needed to accomplish your objective without compromising your honor or code of ethics.)

🙂 Ak sa správne pamätám, presne takto sme si definovali kedysi emocionálnu inteligenciu. Vedz, čo chceš dosiahnuť, a potom riaď svoje emócie (a emócie situácie) tak, aby ti to umožnilo dosiahnuť to, čo chceš. Používaj emócie – nenechaj sa emóciami používať. 🙂 Na konci života aj tak už dávno budeme senilní a nebudeme vedieť, ako sme sa cítili v tej-ktorej situácii, ale budeme vedieť, či sa nám podarilo dosiahnuť to, čo nás urobilo šťastnými.

Kontrolovaný úlet v jeho podstate. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s