Sila a silové miesto

Photo by Zsolt ZsigmondZ komentov Marka Cloudfoota na jeho stránke, ktoré sa týkajú koncepcie silového miesta v mágii. V mágii sa predpokladá, že silové miesto je “silové” vďaka konštelácií energií, ktoré sú nezávislé od nás. Ako však môže byť niečo “nezávislé od nás”, ak sme všetci jeden vzájomne poprepájaný systém?

Oveľa viac sa mi páči Cloudfootov toltécky pohľad, ktorý vraví, že každé miesto je potenciálne “silové” – pre iných alebo pre inú verziu nás samotných:

Bojovník potrebuje vždy presne rozpoznať, kde sa nachádza. Je v mieste svojej sily? Silové miesto je najvhodnejšie. Takéto umiestnenie sa odvíja od toho, ako definujeme svoju existenciu. To, ako definujeme našu existenciu, sa odvíja od našich zážitkov a skúseností. Ak sa nenachádzame na silovom mieste, je lepšie zmeniť ho na vhodnejšie miesto. To robíme tým, že zmeníme svoje vnímanie. Tým meníme každú definíciu zažívania, ktorá nám bráni byť na silovom mieste.

Čo je silové miesto? Je to zárodok predstavy, ktorá v nás rastie a ktorú dokážeme ustáť.

Jedinec je kombinácia mnohých úderov srdca mnohých svetov. Musíme sa naučiť skombinovať ich a zosúladiť ich do harmonického celku. Keď dôjde k tomuto zjednoteniu, môžeme žiť v harmónii a rovnováhe. To je silové miesto.

Toto sa mi dá dobre napasovať na môj obraz, že sme kombinácia energetických vlákien, ktorá má svoju reprezentáciu v každej dimenzii, ale vedomie/uvedomovanie/pozornosť zafixovanú len v jednej dimenzii. Čo sa nám deje, deje sa na mnohých úrovniach (v mnohých dimenziách), hoci si to neuvedomujeme. Keď sa nám podarí naše vnímanie roztrieštiť medzi všetky dimenzie (alebo aspoň ich väčšiu časť), začíname byť kompletní a meníme sa na nesmierne mocného jedinca, pretože dovtedy sme mohli konať len z tej jednej dimenzie, v ktorej sme mali ukotvené vedomie, ale teraz môžeme zvoliť, s ktorej dimenzie začneme situáciu ošetrovať tak, aby mala čo najlepší výsledok pre nás i zvyšok sveta. (Nemusíme sa sústreďovať na ten zvyšok sveta. Ak je všetko so všetkým prepojené, tak ním pohneme aj tak. 🙂 )

Negativita nepredstavuje silové miesto. Nepracuje v náš prospech. Pracuje proti nám. Sila je vektor smerujúci dopredu. Neničí a neobmedzuje. Trik spočíva v tom, zvrátiť okolnosti, ktoré nesmerujú vpred, ktoré nás brzdia. Bojovník špekuluje a plánuje, ako vyvážiť negativitu. Používa hĺbku svojho vhľadu na to, aby videl pod jej povrch a videl, ako sa jej vyhnúť.

Pravda o sile je takáto: skutočná sila nikdy nekorumpuje a absolútna sila nikdy nekorumpuje ansolútne. Korumpuje nedostatok sily alebo falošná “sila”.

Skutočná sila pochádza z uvedomenia si a vnútorného kódexu. Sila na teba útočí v tvojej najväčšej slabine a podporuje ťa v tvojej najsilnejšej stránke. Skutočná sila má jediný cieľ – slobodu. Má svoj účel – má nás voviesť do reality. Má jediné vedomie – zvýšené vedomie, ktoré hľadá na všetkých svojich úrovniach v snahe porozumieť všetkému okolo seba.

Skutočná sila nemanipuluje ani sa nesnaží ovládať, pretože si uvedomuje a chápe podstatu vecí. Vieme vždy povedať, kedy ide o silu, pretože to svojou voľbou, svojím úmyslom, svojím uvedomením a svojou stratégiou budeme dosahovať nepochopiteľné veci. Je to plán, ktorý sme v sebe nosili po celý čas a do ktorého sami seba dostávame krok po kroku, kúsok po kúsku po celý život. Je to osobný projekt rozpamätania sa a znovuobnovenia, ktorého koniec je začiatkom celkom novej úlohy.

3 thoughts on “Sila a silové miesto

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s