Countdown 2012: 79 – pravda je lepšia ako strach z toho, že ju uvidíme :-)

Keď mi dnes prišiel mail od Ruizovcov, nejako v jednej vete vystihol pocit, s ktorým zápasím v posledných dňoch:

“Byť vedomý značí vnímať, čo je pravda, nie to, čo vnímať chceme, aby sme zdôvodnili lži, ktorým veríme.” — don Miguel Ruiz

(To be aware is to see what is truth, not what we want to see in order to justify the lies we believe. )

A k tomu sa pripojila pieseň, čo dávali ráno v rádiu a čo sa opakuje a tým sa ma nepúšťa:

Bye-bye, Hollywood Hills. Zbohom, krásna nepravdivá mydlová bublina. Už ťa nepotrebujem, už sa tej “reality” nebojím. 🙂

A pretože dní na countdown ku “koncu sveta” 😛 je celý jeden rok a ja rozhodne nemám až takú zásobu humoru a odľahčenia, ak vy máte niečo, prispejte tým tiež! Použite kontaktný formulár a pošlite svoje nápady. Nesľubujem, že všetko sa dostane na stránku, ale aspoň tie salónnejšie veci by to mali zvládnuť 😛 …

Reklamy

8 thoughts on “Countdown 2012: 79 – pravda je lepšia ako strach z toho, že ju uvidíme :-)

 1. Pravda? Je nejaká lož, ak tvorím …ak tvorím všetko, čo žijem? Ak tvorím všetko, čo vymyslím …a kde je hranica medzi nimi?
  Niekto vraví klameš, ak pozeráš do prava. Je tvorenie nového príbehu lož, aj keď ho tvorím v strachu o lásku? Strachu o lásku, ktorú chcem prijať? Kto je schopný určiť hranicu, kde končí pravda a kde lož … a ak uverím lži.. nestáva sa mojou pravdou? Či nie je toho matkou, kruh mysle …či chodí po črepoch a neporeže sa? Či po žeravom uhlí a nepopáli sa? Poviem dieťaťu, pozor páli a nepopáli sa? Alebo je to ostré a neporeže sa? A je niečo vôbec pravda? Nie je všetko lož? …alebo len sen?

  Like

  • “Nie je všetko lož? …alebo len sen?”

   všetko je pravda, pravdúca v každého osobnom sne 🙂
   to je tá pravda,?
   možno …

   dobrú noc a pokojné sny želám 🙂 všetkým 🙂

   Like

  • Neviem, Čikitet… ten citát je o našom vlastnom vnímaní, nie o vnímaní iných. A aj sami pred sebou niekedy zatvárame oči len preto, že sa bojíme, že keby sme sa pozreli bez našich filtrov, mohlo by to bolieť… Poznám. Tak dokonale, že môj mozog zaviedol program “záblesky pravdy nasledované totálnou stratou pamäti”. Viem, že som niečo videla – ale ani pod hypnózou by som si nespomenula, čo to bolo… Dokonalé vytesnenie. 🙂 Strach z bolesti, sklamania či nejakého podobného príjemného pocitu. Vnútri vieme, že to, čo vnímame, je inak – ale sme príliš slabí/vydesení/čokoľvek na to, aby sme si to boli schopní pripustiť. Je to o sebaobraze a tom, že sa snažíme ho naplniť – a podbiehame latku, ale náročky zatvárame oči, lebo sebaobraz je pre nás ešte dôležitý.

   Je to vlastne fraška. Smrť zruší všetky sebaobrazy – a toltékovia to vedeli.

   Like

 2. Tvoríme, bez prestania. Každou svojou myšlienkou. Rozhodujeme sa kadiaľ pôjdeme a pri tom tvoríme cestu, po ktorej kráčame.
  Rozhodovanie sa medzi pravdou a lžou, je samo o sebe o tvorení, lebo sa na konci tohoto procesu, ktorý nikdy nekončí, predsa len rozhodneme, čo ideme tvoriť a ako to ideme spraviť.
  Pekné je, keď to už viem spraviť vedome (uvedomujem si, že ten proces existuje a začínam spoznávať/spomínať si, čo v ňom ako funguje), lebo cez automaty strachu, to pre mňa nie je úplne “ono”, ale tie automaty mi práve pomohli v zaostrení/ rozhodnutí sa, kadiaľ sa chcem ďalej uberať, takže sú potrebné a majú svoje miesto.
  Pre mňa nemá veľký zmysel spochybňovať realitu niekoho druhého, lebo to je jeho realita (aj tak to ale sem-tam robím :P).
  Od istého miesta/pozície pozorovanie, prestávajú mať faktory, ktoré potrebujeme pre dualistický spôsob rozhodovania zmysel, ale do vtedy svoj zmysel majú 🙂
  Je pekné si, ale sem tam pripomenúť, že existujú aj iné body pozorovania. Je to jedna z ciest, ktorú mám najradšej, lebo ak mám na tento spôsob zmeny uhlu pohľadu vyladený prijímač, urýchľuje to veľmi podstatne môj vývoj procesu rozhodovania/tvorenia 🙂

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.