Čo je sen?

Toto je druhá časť textu od Suzan Carollovej, voľné pokračovanie predošlého článku.

Čo ak sa svet 21. 12. 2012 nezmení, len sa zmení naše vnímanie sveta? Čo ak budeme vnímať len vyššiu frekvenciu všetkých a všetkého naokolo? Bude táto zmena skutočná? A keď seba i ostatných budeme vnímať ako svetelné bytosti, bude nás ešte vôbec zaujímať, čo je “skutočné” a čo nie je? Sníval sa vám niekedy sen taký krásny, že ste sa nechceli z neho zobudiť? Čo ak sa zobudíme a zistíme, že všetko, čo sme považovali za realitu, bol len sen (nočná mora)? Chceli by ste sa potom vrátiť späť do sna, čo ste snívali pôvodne – alebo by ste chceli zostať v realite, o ktorej ste si pôvodne mysleli, že je len sen?

Za seba: už som sa rozhodla. Ja svoj sen posnívam až do úplného konca. Niet cesty späť. 🙂

Čo je sen?

Sen je tá frekvencia reality, ktorú vnímame, keď zaspí naše treťodimenzné ja. Sen je istý stav vedomia. A tak, ako náš stav vedomia riadi náš “bdelý” život, tak riadi i náš “snový” život. Z treťodimenzného hľadiska bdenie znamená uvedomovanie si fyzickej roviny a spánok znamená prestať si uvedomovať fyzickú rovinu. Z pohľadu piatej dimenzie však keď sa vedomím presunieme do fyzickej roviny, prestávame si uvedomovať naše vyššie dimenzie života – a keď vo fyzickej rovine zaspíme, prebúdzame sa pre život vo vyšších dimenziách.

Neviem, ako vy – ale toto som mohla napísať kľudne ja sama (keby mi to bolo napadlo 😕 ). Z tohto pohľadu dáva zmysel aj snový tréning toltékov, aj stavy snovej lucidity.

A keďže sme momentálne v procese zjednocovania rôznych dimenzií nášho ja, začíname sa rozpamätávať, že sa dokážeme prebúdzať do rôznych dimenzií reality v tom istom TU A TERAZ. Ale popri tom rozpamätávaní dostávame priveľa nových informácií. Ich spracovanie nás stojí energiu a preto sme vyčerpaní.

Arkturiáni majú za úlohu viesť nás do vyšších dimenzií v stave, kedy sme ešte prebudení vo fyzickom svete – naučiť nás snívať. Snívanie je záležitosť vedomia vyladeného na štvrtú dimenziu. A tak, ako existuje množstvo frekvencií v rámci tretej dimenzie, takisto existujú rôzne frekvencie aj v rámci štvrtej dimenzie. (Pre tých, čo si to chcú prečítať v angličtine, tu a tu je info k štvrtej dimenzii a k 7 sféram vedomia v štvrtej dimenzii.) A počas spánku si vytvárame chodníčky z tretej dimenzie do štvrtej a z nej do piatej tým, že spájame sedem aspektov treťo/štvrtodimenzného ja (zas v angličtine). Naše sny zachytávajú tie roviny štvrtej dimenzie, ktoré sme navštívili, ako aj ten aspekt nášho ja, ktorý sme pri tom použili. Nižšia astrálna rovina produkuje často nočné mory, pretože predstavuje najnižšiu frekvenciu štvrtej dimenzie, niekedy dokonca nižšiu než naša treťodimenzná realita. Keď vchádzame do tejto roviny, väčšinou preto, že časť z nás ako “dobrovoľníci” v nej vyhľadáva a “zachraňuje” tých, čo sa tam stratili a sú ochotní vzostúpiť na vyššiu frekvenciu svojho ja.

V tomto okamihu dostávam referenčný rámec pre moje “záchranné” akcie všelijakých ne-ľudských bytostí (napr Espeas, Lunkoteopmoni, Ticeel, Uzza, Sammiel). Trvalo to síce roky, ale začínam rozumieť. Zdá sa, že ďalší kúsok skladačky zapadá. 🙂

Keď si tieto záchranné akcie pamätáme, často sa podobajú na bojové alebo špionážne filmy.

Mi vyprávajte. 😕

Keď spíme, vraciame sa na tie roviny štvrtej dimenzie, ktoré v danom čase rezonujú s naším vedomím. Preto je také vhodné relaxovať pred tým, než zaspíme. Ak však robíme záchranné akcie, nie je to výpoveď o tom, že by naša vibrácia bola nízka – ale v tomto prípade by sme sa mali úmyselne starať mať čo najvyššiu vibráciu počas dňa, než nastúpime na záchrannú akciu, aby nás to nestálo priveľa energie.

Ak počas sna ideme na vyššie roviny štvrtej dimenzie, ideme do školy mystérií, ktorá je prechodom na vyššie dimenzie a vzostúpení majstri a anjeli z tejto školy nám pomôžu zbaviť sa emocionálneho balastu, ktorý ešte so sebou nosíme, aby sme sa mohli posunúť vyššie.

Som rada, že som toto nečítala ešte skôr, než začali moje anjelské etudy… Takto viem, že som si to nevymýšľala a že to všetko malo zmysel – dokonca i aký.

Prahom medzi štvrtou a piatou dimenziou je niečo, čo Arkturiáni nazývajú Fialový Chrám Transmutácie.

A ja si zasa spomínam na fialové pobrežie, ktoré Gabriel nazval “večnosť”. 🙂

Arkturiáni nám pomáhajú “presnívať sa” cez tento prah:

Zatvorte na okamih oči, aby ste videli realitu svojím Tretím okom. Predstavte si, ako pozeráte na svoje spiace fyzické ja. Teraz sa presuňte do svojho spiaceho fyzického ja a ubezpečte sa, že vaša duša je v ňom pevne ukotvená. Cíťte sami seba v svojom spiacom tele a vzhliadnite nahor do frekvencie piatej dimenzie. Svoj úmysel nastavte na piatu dimenziu, aby vás nerozptyľovali mnohé reality štvrtej dimenzie.

Teraz dovoľte svojmu snovému telu, aby sa zdvihlo z vášho spiaceho tela, ku ktorému zostane pripútané striebornou šnúrou. Cíťte, ako sa mení hustota vášho tela, ako sa zbavujete hustoty hmotnej formy. Cíťte, ako sa rozširuje vaše vedomie a ako sa uvoľňuje naviazanie na vaše fyzické telo a ako stúpate pomaly k vyšším rovinám štvrtej dimenzie. Vaše éterické telo sa zväčšuje a zväčšuje a postupne stráca všetku podobu s vaším fyzickým telom.

Nakoniec sa vaše telo dostáva na úroveň astrálneho tela. Vnímate sami seba, ako sa vznášate nad vaším spiacim telom. Cítite, ako prelietate celým svetom štvrtej dimenzie.

Nakoniec vidíte fialovú žiaru, ktorá postupne nadobúda formu veľkého Fialového Chrámu. Túto realitu budete vnímať cez svoje vlastné obrazy. Vnútorný hlas vám napovie, že ste dosiahli Fialový Chrám Transmutácie (zasa v angličtine).

Ako vojdete do chrámu, okamžite sa dostávate do okrúhlej miestnosti s kopulovitou strechou, ktorá vám prichodí známa. Práve prebieha skupinová lekcia, ktorú vnímame každý svojsky. Každý člen skupiny okamžite rozširuje vedomie ostatných členov skupiny.

Nádherná Bytosť Svetla hovorí: “Mám pre vás informáciu, prečo ste takí unavení. Keď hovorím “vy”, myslím tým celý ekosystém Gaia. Keď ste sa s týmto systémom spojili a systém sa začína posúvať do vyššej vibrácie, začína sa zodpovedajúco meniť aj vaša energetická signatúra. Vypínajú sa zbytočné časti vašej špirály DNA, približne 3%, pretože frekvencia Svetla je pre ne príliš vysoká. Súčasne sa aktivuje zvyšných 97% DNA, doteraz známych ako “spiaca DNA”, pretože tieto reagujú na frekvenciu Svetla z novej reality. Vlastne sa tým aktivuje DNA vášho Svetelného Tela.

Vďaka tejto aktivácii sa mení vaše vnímanie z obmedzeného treťo/štvrtodimenzného na multidimenzné. Ale kým váš mozog sa neprispôsobí dokonale multidimenznému “programovaniu”, ste obmedzení na lineárne myslenie a preto časť vnemov, čo dostávate, nedokážete zladiť s vaším každodenným životom.

Toto sústavné preťaženie vytvára vo vás veľkú únavu. Pri tejto zásadnej zmene máte problém dosahovať tak, ako predtým. Informácie, ktoré prichádzajú, potrebujete spracovať svojím Srdcom a bezvýhradnou láskou.”

Ono je tam toho viac, čo tá Bytosť Svetla povypráva… ale ja už len vyberám úryvky (strany 754 – 820 jej prejavu 😉 ):

 • čím viac sústredenia na “svet tam vonku” potrebujeme, tým pomalší proces to bude, takže ak sa dá zaliezť a získať odstup od každodenného diania, obrovsky nám to pomôže
 • tí, ktorí procesom prejdú rýchlo, majú úlohu Ukazovateľov Cesty pre iných
 • každý má na prechod svoj vlastný čas, kedy je jeho telo najlepšie pripravené, a nedá sa to urýchliť (jedine uponáhľať 😛 )
 • proces prechodu nie je sekvenčný, pretože ideme do dimenzie, kde niet času, a tak sa nám budú zmiešavať rôzne časy a rôzne reality; vytvoria obraz, ktorý sa dnes nedá predvídať
 • “Pretože piata dimenzia vibruje mimo času, to, čo sa v tretej dimenzii len tvorí, v piatej dimenzii a ďalších už odjakživa existovalo.” Táto veta je nesmierne dôležitá, ale nepýtajte sa ma, prečo – je to základ porozumenia všetkého, ale moje súčasné poznanie je na úrovni pocitu a nie slov, takže sorry… 😦
 • náš fyzický mozog funguje ako osobný počítač, kým multidimenzné vnímanie funguje ako internet, ktorý nám umožňuje napojiť sa na Skupinovú Myseľ JEDNÉDHO
 • multidimenzné dáta, čo sa sypú momentálne do nášho fyzického mozgu, ho môžu zoskratovať a vytvárajú priestor pre virvar emócií a správaní.

No a potom ešte zopár (zo desať) odsekov osvetových ukľudňujúcich blábolov. 😛 My nepotrebujeme ukľudniť; my potrebujeme dostať to čo najrýchlejšie za seba! (Aj za cenu zvýšenej bolesti poniektorí. 🙂 ) No a reči o smrti a tom, že vlastne nezomierame, som celkom preskočila.

No, v každom prípade mi to napovedalo, že len čo sa mi ukľudnia pocuchané nervy a dokážem zasa vyliezť z tela na serióznejšiu dobu než pár minút, vyberiem sa na svoj “breh večnosti” a prejdem po mori k svetlu. Už som to vlastne raz urobila; len už si nepamätám, čo bolo potom. 😕

11 thoughts on “Čo je sen?

 1. Čítam si to dookola a počujem cvakavé zvuky… aj keď niektoré veci nepoznám, lebo ich nemám, naštudované, cítim, že to dáva zmysel a VIEM. (Uff, škoda, že sa s angličtinou nekamarátim…)

  Páči sa mi

 2. Môj 4 ročný syn Kubko je chorý a nešiel do škôlky, no a dnes pri obede ma pobavil vetou: “Mami, ja som teraz v škôlke, spím a sníva sa mi, že som doma”. Povedal to v čase, kedy deti naozaj spia a ja teraz neviem, či som len jeho sen, alebo….? 🙂
  Tak som si povedala, že keď som teraz jeho sen, tak sa nebudem naňho až tak moc rozčuľovať. 🙂 😀

  Páči sa mi

 3. Veď práve, a fascinuje ma to, s akou jednoduchosťou a samozrejmosťou to berú.
  Zato naše rozpamatávanie vyzerá takto: 😯 , aj takto: 😮 , aj: 😕 a: 😛 a ešte všelijako, len ja som si chcela trochu precvičiť smajlíkov 😆

  Páči sa mi

 4. Hm mne sa vnimanie sveta/hmoty zmenilo za posledny rok 2-3x. Najskor vsetko hmotne akosi belsie potom sa hmota zacala roztekat a mäkkla, potom som pred vianocami vo vsetkom videl boha a rozpraval som sa s vecami najmä so stolickou a teraz akurat dnes (tento tyzden) sa to znova meni a hmota sa zacina nejako priblizovat ku mne. Akoby sa moj pohlad priblizoval ku veciam. 🙂 jaj tak sa tesim ze konecne budem mat cas lebo nebude 🙂 len ja mam teras trozku problem sracovavat energie a nalada uz zase pendluje. 😦

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s