Hypnoskript pre komunikáciu s naším podvedomím

Od Rishana B. (tentokrát už viem, že sa volá Bhagt 🙂 a je aj na Facebooku, ale tam ja nie som a tak neviem, čo tam porába 😉 ) som dostala linku na druhé video o zhmotňovaní. Neviem, či to bude pokračovať, ale keď je niečo zadara, tak beriem… 😆

Toto druhé video je o tom, ako sa náš mozoček dokáže prepnúť do stavu celomozgového synchronizovaného myslenia, teda stavu, v ktorom obe polovičky mozgu sú nakmitané na približne tú istú frekvenciu a prebieha medzi nimi masívna komunikácia. (Toltékovia by to nazvali asi, že náš osobný tonal komunikuje s naším osobným nagualom a cezeň má prístup do zvyšku poznateľného. 🙂 ). My z pohľadu zhmotňovania budeme potrebovať túto komunikáciu na jednu podstatnú vec – na to, aby sme do nášho podvedomia dostali to, čo chceme (=náš úmysel).

V prvom videu Rishan vysvetľoval, ako naše podvedomie spracováva denne masy informácií a náš RAS (retikulárny aktivačný systém) z nich filtruje to máličko, čo dokáže spracovať naše vedomie – a podľa akého kľúča to robí.

Takisto hovoril o existencii Univerzálnej Inteligencie, po mojom Jedno Vedomie, podľa Junga nadvedomie a podľa modernej vedy základné/východiskové pole (zero-point field) alebo aj “zjednotené pole”, ako to poznám ja. A naše podvedomie, naše Vyššie Ja je tá časť z nás, ktorá má napojenie na túto Univerzálnu Inteligenciu.

Dr. Les Fehmi, riaditeľ Strediska biofeedbacku v Princetone, má za sebou obrovské množstvo výskumov frekvencie mozgových vĺn, synchronicity mozgových vĺn a spôsobu, akým veciam venujeme pozornosť.

Frekvencia mozgových vĺn popisuje elektrickú aktivitu nášho mozgu. Vedci ju merajú veľmi presne prostredníctvom EEG. V našom dennom “bdelom” stave fungujeme väčšinou z frekvenčného pásma beta vĺn 12 až 38 Hz (cyklov za sekundu). Trošku pod týmto pásmom je pásmo alfa vĺn, pásmo vĺn s 8-12 cyklami za sekundu. Tieto alfa-stavy zažívame denne, keď sa ráno prebúdzame alebo večer keď zaspávame. Je to pocit, keď sme uvoľnení, ale pri plnom vedomí a pozornosti.

Moderná veda by dnes pravdepodobne potvrdila, že ospevné vyzdvihovanie alfa-stavov bolo v minulosti hodne precenené a prehnané. Napr. dr. Fehmi je toho názoru, že práve vďaka tomuto preháňaniu a nadsádzke sa diskreditovala veľká časť praktických výskumov v tejto oblasti.

Napriek tomu nám alfa stav dáva jeden magický efekt – synchronicitu mozgových vĺn (brainwave synchronicity). O mozgu sa hovorí, že je synchronizovaný vtedy, keď elektrická činnosť jeho rôznych častí je rovnaká alebo vysoko podobná. Vtedy v mozgu vzniká synergický efekt – stav, kedy 1+1 je viac ako 2. V takomto stave jednotlivé časti mozgu medzi sebou navzájom komunikujú oveľa výdatnejšie ako obvykle. A toto je presne ten stav, z ktorého chceme svojim podvedomým zdrojom odkomunikovať naše priania – stav, kedy máme maximálnu koncentráciu a maximálnu silu sústredenia. 🙂

Navyše sa do toho stavu chceme dostávať opakovane, aby sme mohli podvedomiu posielať naše správy opakovane: takto podvedomie zistí, že daná vec je pre nás dôležitá, a sústredí činnosť nášho RAS systému tak, aby nás upozorňoval na patričné informácie v našom okolí, a súčasne začne komunikovať s Univerzálnou Inteligenciou, aby zladila podmienky spôsobom, ktorý nám prinesie, čo požadujeme.

Samozrejme, toto všetko prebehne hladko len v situácii, kedy nám na pozadí nebeží nejaký dôležitejší úmysel, ktorý prehlušuje alebo dokonca vysadí naše nové želanie. Príkladom môže byť bezpečnosť. Ak naše podvedomie usúdi, že naše prianie je nebezpečné, jednoducho sa nerozkýve, alebo nám dokonca začne aktívne brániť v tom, aby sme svoje prianie dosiahli.

Preto je dôležité poznať možné programy, ktoré dokonca ani nemusia byť racionálne alebo reálne, ktoré by nám mohli brániť dosiahnuť, čo chceme.

Rishan pridal svoj vlastný skript, ktorý používa na to, aby sa dostal do stavu celomozgového synchronizovaného myslenia. Treba si ho nahrať na pásku (ale dostať sa predtým do toho stavu) a potom používať ako riadenú meditáciu. Nemeňte skript, pretože by ste mohli prísť o niektoré z techník, ktoré využíva. Preto ho prikladám ako neupravovateľný obrázok.

Keď skript použijete, preciťujte to, ako už danú vec máte a akí vďační ste za to, že ju máte. 🙂

3 thoughts on “Hypnoskript pre komunikáciu s naším podvedomím

  1. Ešte tak vedieť prečo ma zakaždým pri takýchto pokusoch uvoľnenia sa, aj keď je to len obyčajná meditácia, hlbšie vnímanie, toto, tak strašne potom bolí hlava…

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s