Skrášľuj!

Článok napísala Ambala:

Naše telo netvorí len fyzický obal, jeho súčasťou je aj duša. Duša, esenciálne, svetelné „vnútro“, éterické telo, citlivé a ovplyvňované prostredím, v ktorom existuje, je ako vnútro domu, kde steny, podlaha a strecha tvoria jeho vonkajší obal.

Málokto by sa cítil dobre v úplne zanedbanom, ošarpanom dome, v ktorom by navyše bola tma, špina, chaos, neporiadok… Dom by mal byť miestom, kam sa radi vraciame a cítime sa tam šťastne a príjemne. Práve z toho dôvodu naše príbytky upratujeme a snažíme sa ich udržiavať v dobrom stave.

A rovnako ako dom, v ktorom žijeme, aj naše telo, fyzické aj psychické, potrebuje pravidelnú „údržbu“ a očistu. Pretože, ak necháme svoju dušu prežívať v bezútešnom, temnom, chaotickom prostredí, začne chradnúť, upadať a postupne sa prepadne do temnoty.

Ak sa tomu chceme vyhnúť a chceme pomôcť svojej duši na ceste k svetlu, vzostupu, tak by sme jej k tomu mali vytvoriť správne podmienky. Duša, rovnako ako prostredie, v ktorom žijeme, musí dýchať, prebývať v nádhernom, radostnom prostredí, plnom farieb, rastlín a kvetov, s čistými oknami, ktorými dovnútra prúdi jasné svetlo.

Berme našu dušu ako vzácneho hosťa v našom tele, nechovajme sa k nej neúctivo tým, že jej ponúkneme nehostinné prostredie plné chaosu a neporiadku, ale naopak, snažme sa nájsť si dostatok času a poskytnúť jej podmienky, v ktorých sa bude môcť rozvíjať a napredovať.

Ak to tak zatiaľ nie je, nastal správny čas na vytvorenie krajšieho a úctivejšieho prostredia pre našu dušu. Skúsme do nášho života vpustiť viac svetla, vyčisťme a vyzdobme miesto, kde žijeme, pusťme si príjemnú hudbu, relaxujme, choďme na prechádzku do lesa, rozjímajme, meditujme. Naša duša si to určite zaslúži.

Meditácia je súčasťou súboru meditácií na sebarozvoj Meditácia na sebarozvoj

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s