Sila ženského lona

Na blogu Female Warrior som našla článok o ženskom lone a jeho úlohe v svete energie. Urobím si z neho aspoň výcuc:

Začína citátom z knihy Sorcerer’s Crossing od Taishe Abelar, kde jej Nelida vysvetľuje:

“Cez lono zvieracie samičky cítia veci a regulujú svoje telá. Cez lono dokážu ženy vytvárať a ukladať silu v svojich dvojníkoch – táto sila tvorí alebo ničí alebo umožňuje žene splynúť so všetkým naokolo.”

Female Warrior vraví, že to je pravda: keď vedome dýchame a otvoríme lono pre prijímanie životnej energie, stávame sa súčasťou všetkého naokolo s takou fluiditou, že nedokážeme rozlíšiť hranice. Mne sa to stáva počas žam žungu; ako stojím, obvykle cítim energiu prúdiť cez nohy do spodného kotlíka (tan-tienu), ale niekedy ju cítim prúdiť priamo cez pošvu.

Podľa bosorákov lono vraj umožňuje ženám rýchlo sa dostávať do hodne zmenených stavov vedomia. Female Warrior to odvodzuje od toho, že lono ako také je “tvorivé univerzum” a preto nemá problém spojiť sa so zvyškom tvorivého univerza “tam vonku”. Takto sa ženám ľahšie darí premiestňovať (teda nie len posúvať) svoj kotviaci bod a prenikať tak do oblastí mimo pásma ľudstva.

Nelida učila Taishu Abelar počas rekapitulácie dýchať priamo pošvou a takto dosuiahnuť svojho energetického dvojníka. Female Warrior spomína na jeden zážitok, keď viedla ženskú “sweat lodge”. Robili si čistenie čakier, začali korunnou a keď sa dostali ku koreňovej, dostala vedenie, aby si otvorili pošvu a nadýchli ňou silu Matky Zeme a viedli ju cez čakry až nahor do korunnej a von z korunnej, aby si celkom vyčistili svoje energetické telo. Energetický zážitok bol vraj nesmierne silný a ženy v budove mali pocit, že sa trasú steny a intenzívne cítili energetickú výmenu.

Female Warrior: Pre ženy je dôležité dôkladne odrekapitulovať všetky sexuálne styky, aby sa zbavili energetických “háčikov”, ktoré v lone zanechali ich partneri. FW hovorí, že lono je rovnaké univerzum ako to vonkajšie, so svojimi vlastnými silovými vláknami, a ak sa žene podarí odrekapitulovať svoje vnútorné i vonkajšie univerzum, vyrovná sa tlak v nej a žena sa stáva fluidnou, v toku životnej energie.

Táto fluidita pomáha navyše kotviacemu bodu nezostávať pridlho uchytený v jednej pozícii. Nelida hovorila, že iný spôsob, ako dosiahnuť svojho dvojníka, je cez pohyb a zvuk. U mňa zvuk pôsobí s absolútnou silou – v mihu sekundy sa dokážem dostať do celkom odlišných realít. Keď stojím žam žung a počúvam pri tom hudbu, zosilnene cítim pretekanie eenrgie telom i v okolí tela. Keď stojím bez hudby, cítim pretekanie tiež, ale je citeľne slabšie.

A ešte FW: “Ženy-bojovníčky, keď bezchybne narábajú so svojou energiou, dokážu vyštartovať mužského bojovníka alebo skupinu so spoločným záujmom na úžasný a mocný abstraktný let. V týchto okamihoch sa kotviaci bod výrazne pohne zo svojej pevnej pozície a umožní nám dosiahnuť dvojníka a poznanie, čo to znamená byť obklopený večnosťou.”

4 thoughts on “Sila ženského lona

 1. Ak si dobre spomínam, aj taoistický majster Mantak Chia odporúča dýchanie pošvou, aby zdola naberali hutnú energiu zeme, zhora kozmicku a zmiešavali ich na úrovni vaječníkov, čiže v tan-tchiene 🙂

  Moje štúdium kultúr a náboženstiev mi potvrdzuje, že v staroveku bola energia ženského lona (a ženská sexuálna energia) ďaleko viac cenené, ale nástupom monoteistických náboženstiev sa začala vnímať ako niečo negatívne a deštrukčné, čo viedlo k prenasledovaniu “múdrych” žien a neslávnym honom na čarodejnice 😦

  Páči sa mi

 2. Vlani pocas letneho slnovratu som chcela robit spolocnu meditaciu pre uzdravenie “zenstva” ako energie, bohuzial sa mi nepodarilo spojit spravnu skupinu ludi.

  Stale sa presviedcam, ako velmi zeny potrebuju znovuobjavit a PRIJAT silu svojej zenskej energie, len tak mozu sprostredkovat dalsie uzdravenie v ramci celej linie casu a v ramci svojej energetickej a karmickej skupiny.

  Co sa tyka tych “hacikov” ktore pri rekapitulacii treba uvolnit, tak to funguje aj obojstranne. Zeny casto nevedome vyslu energiu do energetickeho tela sexualneho partnera, takze je potrebne aj toto odrekapitulovat – cestne, s laskou a bez vyhovoriek 😉 Vysledok stoji zato 🙂

  Páči sa mi

 3. Niekedy cítim do pošvy príval hmýrivej energie. Som si švacla zas jeden predpoklad 😆 Napadlo ma, že vtedy môj manžel myslí na “ťuťu muťu” so mnou. Tak som sa s ním dohodla, že keď mu zavolám, nech mi povie na čo myslel. Neviem, či mi vždy povedal pravdu, ale o “ťuťu muťu” mi nepovedal ani raz. Ani na mňa vôbec nemyslel 😦 Tak som to pustila z hlavy.
  Keď cítim to prúdenie, som sústredená na to čo robím. Až tak, že okolie nevnímam. Prichádza to samo od seba. Keď si tú energiu začnem všímať a preciťovať ju vedome, prestane skôr, ako keď si ju “nevšímam”. A ešte niečo. U mňa vyššie nepostupuje.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s