Koniec sveta sa odkladá na neskôr… :-)

Dnes som na Yahoo našla článoček k roku 2012,  mayským veštbám o veľkej zmene a o konci mayského kalendára. Stručný výťah:

Dobrá správa je, že mayský kalendár vekov nekončí 21.12.2012 (a teda nekončí tým ani náš svet 😀 ). Zlá správa je, že nikto nevie, kedy končí – a či s ním končí aj náš svet… 😆

V knihe “Calendars and Years II: Astronomy and Time in the Ancient and Medieval World” z októbra tohto roku sa dokazuje, že prepočet z mayského kalendára na náš súčasný sa môže “netriafať” aj o nejakých 50-100 rokov!

Pôvodné priblíženie mayského a gregoriánskeho kalendára sa zakladá na tzv. GMT konštante, ktorú neskôr doložil nejaký iný vedec pozorovaním Venuše a cez to zosúvzťažnil mayský a gregoriánsky kalendár. Odvtedy sa táto konštanta nespochybňovala.

Zato dnešní bádatelia ju spochybňujú o to viac. Nanešťastie, nemajú iný spôsob prepočtu – a tak síce vieme, že “koniec sveta” v nejakej podobe nastane (alebo už nastal? 🙂 ), ale kedy… prosím si ľahšiu otázku!

To však neznamená, že by sme sa nemali venovať svojmu vzostupu… Takže správajme sa, akoby sme mali koniec sveta v pätách, a makajme na sebe ďalej – nikdy nevieme, kedy sa nám to zíde! 😛

11 thoughts on “Koniec sveta sa odkladá na neskôr… :-)

 1. haha, Náhoda alebo zase ten moj ..vyvolený osud..
  Tento članok som čital 21.10.2010 presne ako je tam napisené ,,zle,, samozrejme je len rano 0:12 😀 ale pekne.. 😦

  Páči sa mi

 2. Dobry den Helar,

  Viem,ze to do tejto rubriky nepatry,ale chcela by som sa vas spytat co by som mala robit,ked som prezila tazke traumy z rodiny aj zo skoly,lebo teraz mam problemy sa presadit v zivote.
  Vdaka.

  Páči sa mi

 3. Zrada pretrváva a ovplyvňuje ľudstvo až do dnešných dní. Boj o dimenzie je momentalne na vrchole..Tu treba spravne chápať kam smerujeme.Je dôležité držať určitú minimálnu vibračné či morálnu úroveň, lebo to je jednou z dôležitých premenných v koncovke celej partie vojny ktorá sa odohrava od r. 2000. Priatelia vďaka za tento portal. Smudlo

  ps: Nedovolte elitam,aby ľuďom v ich záujme vládli.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.