Nová stránka pre Snívača (keď vznikol blog Šamanskou cestou)

Prečo nová stránka? Pretože tá stará, minigrimi, sa mi nejako zvrhla pod rukami na diskusný klub, kde som sa zmenila na prisúvača nových (a často hodne nepotrebných) informácií pre iných. Už to nebolo o mne a mojom raste, ale o nich a ich záujme. (Hovorí sa tomu kodependencia. Šuster chodí bosý. 😦 ) A potom sa objavili “úžasní mladí muži”, ktorí mali na všetko celkom opačný názor, nech ktokoľvek povedal čokoľvek… Niektorí vo mne zanechali smútok, iní len zlosť. 😛 Nikdy som nebola extra trpezlivá.

Tak som z minigrimi odkráčala a celý jeden deň 😀 som nevedela, ako budem pokračovať ďalej. Najprv som myslela, že si dám dokonalú polročnú pauzu od ezoteriky, ale dnes ráno som sa zobudila skôr a siahla som po knihe, ktorú mám pre tieto prípady pri posteli: Reiki and Shamanism od Jima Pathfindera Ewinga.

A odrazu mi došlo, že sa mám vrátiť späť ku koreňom. K šamanizmu. Mám sa znova učiť to, čo som sa nedoučila, pretože som vyrazila na “anjelský trip”. Kniha bola druhá udička; prvú som dostala už deň predtým, cez sen:

V noci sa mi snívalo. Viem, že sme boli na nejakom tréningu. Konal sa u nás doma na rodnej ulici, len tam bola pridaná taká veľká miestnosť s parketami, podobná ako Čaroin. Jedna z účastníčok mala so sebou dieťa, blonďavého chlapca, asi 7 rokov, a niečo s ním nebolo v poriadku. Tak som ho začala liečiť reiki a išlo to nádherne, energia prúdila úžasne silne a videla som, že pomáha. Tá žena potom za mnou vďačne chodila. Bolo mi dobre z jej vďačnosti. Nakoniec sa po tomto liečení téma celkom zvrhla a učila som niečo z ezoteriky, už neviem, čo presne.

Potom sme s Jánom išli kamsi a po ceste sme zastavili v Humennom. Išli sme po meste, ktoré už vyzeralo celkom inak, vyhýbala som sa psím fekálom a odrazu som spoznala nejakú budovu (starý kostol, ale vyzeral inak ako ten humenský). Veľmi ma to potešilo. Panovalo vo mne také nadšenie, ako že sa vraciam ku koreňom a beriem si so sebou len to dobré.

Myslím, že to bol aj zmysel môjho sna. Návrat ku koreňom, k tomu, čo som kedysi bola. A to dobré si beriem so sebou, to zlé – ak niečo zlé bolo – nechávam za sebou. Cítila som sa chránená, v pohode, neohroziteľná a všetky spomienky mi robili obrovskú radosť.

Tak nech to tak zostane. 🙂

Momentálne mám aj “neanjelské obdobie”. (Zas raz. 🙂 ) Gabriel ma poslal k vode. Možno čakal, že sa budem pýtať na dôvody, ale už som bola unavená a dôvody ma veľmi nezaujímali. Proste som si išla po svojom. Myslím, že sa snaží o kontakt, ale mne sa nechce… Nehnevám sa, len momentálne sa m i s nimi hovoriť nechce a neviem, či sa bude chcieť im hovoriť so mnou, až sa mne bude znova chcieť hovoriť s nimi… 😀 No, život je zložitá vec. Anjeli na túto stránku nepatria – na to mám svoju súkromnú. Nemusím s nimi hovoriť. Je dobré, že existujú a že o nich viem. To je všetko, čo potrebujem. Dnes som nevdojak dostala od Dae ďalší dôkaz, že existujú – a je to fajn pocit. Nech si existujú. Bezo mňa sú na tom lepšie, rovnako ako ja bez nich. 😆

Takže táto stránka bude o mojom učení sa. A aby som sa mohla začať učiť a pracovať na sebe, najprv budem rekapitulovať to, čo som sa doteraz naučila. (Nechutné, ale potrebné.)

A raz si to prečíta aj niekto iný okrem mňa. 🙂 (Ale najprv pol roka počkám, lebo inak sa všetci tí úžasní mladí muži presťahujú z minigrimi sem a budú mi píliť nervy tu! 😛 )

3 thoughts on “Nová stránka pre Snívača (keď vznikol blog Šamanskou cestou)

 1. K tomu môjmu odchodu z minigrimi: White82 mi poslala mail s pesničkou, ktorá jej vraj pripomína mňa… (Nejako ma pozná.) 🙂

  Najprv slová, potom video:

  I’ve lost the use of my heart
  But I’m still alive
  Still looking for the life
  The endless pool on the other side
  It’s a wild wild west
  I’m doing my best

  I’m at the borderline of my faith,
  I’m at the hinterland of my devotion
  In the frontline of this battle of mine
  But I’m still alive

  I’m a soldier of love.
  Every day and night
  I’m soldier of love
  All the days of my life…

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s