O energetických "spojencoch" a čo mi to pripomenulo

The Cone NebulaUž som spomínala, že som sa pustila znova skúmať castanedovský prístup. Bola to moja premrštená reakcia na posledné “anjelské príkoria” 😛 , ale hoci príkorie pominulo a zasa sa s anjelmi môžeme, Castanedu som si ponechala. Vtedy mi odporúčal začať od začiatku a tak keď som dočítala jeho prvú knihu, pustila som sa do druhej. V nej som našla inofrmáciu, ktorá ma viedla k zamysleniu.

Ale než sa budem venovať tejto informácii a mojim úvahám, ešte sa pokúsim zreprodukovať rozhovor s anjelmi, menovite Otcom (než ho úplne zabudnem, pretože som si neurobila zápis 😕 ).

Otec, Castaneda a Hufiorec

Keď som kontaktovala Castanedu, bola som v emocionálnej vývrtke. Mala som pri tom dvoch “svedkov”: Gaiu a Otca. Spomínala som, že som cítila v tej situácii isté napätie medzi Castanedom a Otcom. Vtedy som to neriešila, ale keď sa hladina upokojila a ja som znova bez zlosti mohla komunikovať s anjelmi, pýtala som sa Otca na to, ako je možné, že nejaká bytosť (=Castaneda) dokázala prelomiť pravidlo reinkarnácie a existovať mimo jeho vlastných zákonov.

Otec povedal, že je na to potrebná obrovská sila, ktorú si váži, a že je to dočasný stav. Preto ho trpí a nezasahuje – čaká, až táto forma existencie Castanedu omrzí. Otec hovorí, že keď to trvá dlho, tak bosorák stratí motiváciu a začne byť z takejto existencie unavený a že vtedy ho prosia, aby ich vrátil späť do kola reinkarnácií. Vraj takto už hodne ľudí vrátil späť… hodne starých duší.

Vtedy ma napdlo, že som bola v kontakte s Hufiorecom, ktorý sa tiež nejako vykrútil z tých reinkarnácií. Čo sa týka Hufioreca, tam Otec nepociťoval nijakú úctu alebo toleranciu. Súhlasil, že je to podobný prípad ako Castaneda a že čaká, až sa Hufiorec pokĺzne, ale keby nie, tak on sám zasiahne a “zabije ho”, čím ho vráti späť do kola reinkarnácií.

Vtedy ma napadlo ešte jedno – či tie “urodzené duše”, o ktorých Hufiorec hovoril, nie sú bosoráci typu Castaneda. Lenže to ma napadlo až hodne neskôr a tak som sa to nikoho nespýtala. 😦

Medzi Otcom a Castanedom panuje nejaká nepísaná “dohoda o nevyskakovaní” – ty moc neposkakuj a ja ťa nevrátim do kola reinkarnácií. Preto Castaneda nebol nadšený tým, že som sa ho dožadovala ako učiteľa – pre moje spojenie s anjelmi to mohlo byť kľudne prijímané ako “vyskakovanie”. Spýtala som sa Otca, či nevadí, že sa chcem venovať castanedovskému prístupu. Povedal, že nie, ale že mi to aj tak nepomôže – že mne nedovolí ísť cestou, ktorou šiel Castaneda. Spýtala som sa ho, či mu bude prekážať, ak sa o to aj tak pokúsim… Len mi hodil smajlíka a povedal, že nie.

A prečo som toto všetko popísala? Pretože v mojej hlave existovali “anjelský” systém a “castanedovský/bosorácky/toltécky” systém popri sebe ako dve nezávislé školy a nijako mi to nezapadalo jedno do druhého – až som sa spýtala Otca. Teraz mi to zapadlo a začína mi to skladať obraz taký, že si informácie prestávajú protirečiť. (Vždy, keď niekde nájdete protirečivé informácie, je to indikácia toho, že: A. niečo nepoznáte do potrebnej hĺbky, B. niečo si interpretujete nesprávne, C. ešte ste nedorazili na úroveň skutočnej pravdy.)

No a teraz o spojencoch

Bosorácki spojenci (ally po anglicky) sú tiež istá forma energie. Castaneda v knihe A Separate Reality (najpríznačnejší preklad by bol asi “Iná realita”) o nich píše nasledovné:

Spojenci nie sú ani dobrí ani zlí, ale bosoráci ich môžu využívať na hocijaký účel, na ktorý sa rozhodnú.

Spojenci na seba môžu vziať hocijakú formu. Vyzerajú ako zvieratá, veci i ľudia. Naberajú podobu toho prostredia, v ktorom sa pohybujú. Jediný rozdiel je v tom, ako vyzerajú, keď sa na nich pozrieme mimofyzickým videním. Všetko (zvieratá, človek) vyzerá pri mimofyzickom vnímaní inak než obvykle – len spojenci vyzerajú stále rovnako. Skutoční ľudia vyzerajú ako svetelné vajíčka, spojenec  vyzerá stále ako človek. Takže pre tých, ktorí vidia auru – ak na niekom auru neviete odhaliť, ide s najvyššou pravdepodobnosťou o spojenca!

Tu som si spomenula na prípad, keď som bola nedávno na nejakom seminári. Bola na ňom aj jedna veľmi príjemná, ochotná a milá dievčina. Na tom seminári nastalo viacero vecí. Prvá, veľmi silná bola, že sa mi okamžite zatvorili čakry v rukách (prestala som napríklad pociťovať vibráciu kameňov) a “stvrdla” mi aura – prestala vymieňať energiu s okolím. Na druhý deň ma niečo nekonečne nutkalo vziať si na krk svoju malu z lapisu lazuli, tak som to urobila (=mala v sebe nosí psychickú energiu získanú odriekaním mantier a lapis lazuli odráža psychické útoky). Celé dva dni som mala odstavené energetické vnímanie. Skúšala som aspoň pozorovať auru ostatných účastníkov a väčšinou som ju aj videla – u všetkých okrem tej milej žienky.

Neskôr jej bolo zle a tak som sa snažila kompenzačným kyvadlom vytiahnuť z nej nevoľnosť, ale nijako som ju hmatom (=ohmatávaním energetického tela) nedokázala lokalizovať. Tak som aspoň “pro forma” odkyvadlovala, čo som dokázala, ale nemala som pocit, akoby tam niečo bolo… Zvaľovala som to na uzavreté čakry v rukách.

Po skončení seminára som sa spýtala Gabriela, prečo sa mi zatvorili čakry v rukách (už hodinu po skončení seminára fungovali celkom normálne). Povedal, že to preto, že na seminári bol geinven. Skúšala som uhádnuť, o koho išlo, ale nedokázala som – až kým mi nepovedal, že to bola práve daná žienka!

A potom som si spomenula, že produkovala vyjadrenia “radšej zahrabať hlavu do piesku a nepozerať sa príliš po hviezdach”, “žiť si svoj život a nešpekulovať o budúcnosti a dopadoch” a slová “Kali Yuga” ju vytočili do tej miery, že spustila päťminútovú tirádu na tému “negativita vo vnímaní” (samozrejme, ako inak – mojom 😦 ). Až keď mi Gabriel povedal, že som mala tú česť s geinvenom, nadobudli jej komentáre celkom inú podobu – snahu vyvolať v iných pocit, že “nie sú OK”! A spomenula som si aj, že hoci to nerobievajú, hneď na začiatku seminára sa Gabriel so mnou kontaktoval a po celý čas tam čiastočne sedel so mnou… a zrejme ma chránil

Zvieratá ich vedia odhaliť, pretože ich vnímajú inak ako ľudia. Vonkajšia podoba spojenca je určená na to, aby oklamala naše oči – ale zvieratá využívajú na vnímanie oveľa viac zmyslov ako oči. Podľa Castanedu napríklad pre vranu vyzerajú ako svetelné špicaté homole, široké na základni a s dlhou ostrou špicou na opačnom konci. Niektorí svietia, ale väčšinou bývajú matní a vyvolávajú dojem ťažkej hmoty. Vyzerajú zlovestne.

Keď sa pohybujú medzi ľuďmi, vyzerajú a správajú sa ako ľudia. Keď sa pohybujú medzi zvieratami, vyzerajú a správajú sa ako zvieratá. Zvieratá sa ich obvykle boja, ale keď si na nich zvyknú, nechajú ich tak.

Tá pretvárka spojencov nie je prejav zlého úmyslu. Sú tu rovnako ako my – a možno sú tu oveľa dlhšie. Preberanie podoby okolia je pre spojencov taká charakteristika ako pre človeka dýchanie. Nie je ich vina, že naše oči si odvykli vnímať energiu.

Môžu hovoriť, jesť a robiť všetko to, čo iní ľudia – jedinou zvláštnosťou je, že nemôžu človeku nič prikázať. Takisto nemôžu nič priamo ovplyvňovať – ale dokážu nás ovplyvňovať nepriamo, a to tým, že sú schopní vyniesť na povrch a zosilniť to najhoršie v nás. Preto bosoráci musia zredukovať nepodstatnosti v sebe a svojom živote na minimum, ak chcú úspešne čeliť pôsobeniu takéhoto spojenca.

Bosorák môže spojencov používať na to, aby dosahovali veci v jeho mene. (Tomu sa hovorí, myslím, mágia 🙂 …) Ak aj od nich nič nechce, je preňho dôležité sledovať to, čo spojenci robia, pretože to mu dáva “udičky” o budúcnosti.

Viac som sa – zatiaľ – o spojencoch nedozvedela.

spojenci geinveni?

Podľa mňa áno. V Castanedovom texte som videla mnoho náznakov, že to tak je:

 • majú matné svetlo a výzor ťažkej hmoty – to by mohli byť príznaky nízkovibračnej energie; tí “svetielkujúci” sú síce vyššie vibrujúci, ale ešte stále nie “zo Svetla”
 • nemajú vlastnú formu, teda ide o energiu; môžu mať vlastné úmysly (keď sú schopní manipulovať ľudí) – takže je to vedomá energia, čo je aj prípad geinvenov
 • nemajú “obálku” (teda auru), čo by mohol byť príznak, že nemajú dušu, pretože ako si duša tvorí telo, vytvára okolo neho auru – a ako to viem od anjelov, ani oni ani geinveni dušu nemajú
 • nemôžu ovplyvňovať priamymi zásahmi, ale len manipuláciou vedomia fyzických bytostí – rovnako ako geinveni (a obávam sa, že aj anjeli, hoci mi stále tvrdia pravý opak)
 • potom je tam veta “sú tu rovnako ako my – a možno oveľa dlhšie“; geinveni sú tu od začiatku sveta, ako ho dnes poznáme!
 • spýtala som sa Messiela a ten mi to potvrdil 🙂 .

82 thoughts on “O energetických "spojencoch" a čo mi to pripomenulo

 1. Ale stále mi nedošlo prečo ich voláš spojenci.
  Spojenci koho teda? istotne zla .
  Mi to príde divný názov lebo ja pod pojmom spojenec na duchovnej úrovni rozumiem bytosť zo 100% svetla s ktorou mám nejaký vzťah . Toto mi skôr príde nie ako spojenec ale Geinven v ľudskom tele .
  Aj to tak je len stále prečo spojenec?.. čo mi uniká?

  Páči sa mi

   • ved uz sa nepokakaj s toho.
    Mňa by skôr zaujímalo prečo sa mi sem tam prehadzujú znaky a písmenká.A to aj v škole , vám sa také nestáva?

    Páči sa mi

   • Aurawiewer.
    Všímaj si, kedy sa to stáva.
    Lebo mne možno už 3 roky niečo riadi elektroniku – mobil a notebook. A to tak, že ak chcem niekomu zavolať a povedať mu niečo, čo nemal počuť, alebo čo by som neskôr oľutoval, že som to povedal, tak mi zmrzne mobil a nedovolám sa mu. Pokiaľ z neho vyberiem baterku a naštartuje znova, dovtedy pochopím, že lepšie je nevolať.
    Pri počítačoch – ak chcem niečo písať, čo sa nehodí, alebo niekto to môže nesprávne pochopiť a preto sa uraziť, vtedy mi neodošle počítač správu a zmrne počítač, alebo sa stratí celý text, alebo iba opera. Ak som inštaloval čierny software niekomu, pokazil sa mu počítač, napr. odišiel mu zdroj, ďalšiemu tak zmrzol, že musel celý windows preinštalovať. Už žiadne nelegálnosti radšej.
    Preto si všimni, kedy sa to stáva tebe. Či nie vtedy, ak píšeš niečo v rozpore s tvojím “vnútrom”, neuvážene…

    Páči sa mi

 2. Dobre, tak vieme ako sa dajú rozoznať geinveni. Najjednoduchšie asi vtedy ak sme schopní vnímať auru. Len ma dosť ruší fakt, že ani anjeli nemajú dušu a tým pádom ani auru. Čo ak ide o vteleného anjela? Neviem či moja otázka nie je blbosť. Pokiaľ ide o nepriame ovplyvňovanie, myslím, že to anjeli robia tiež. Trošku ma tento článok zaskočil. Aj keď podľa Daskala neexistuje dobro a zlo v pravom zmysle slova. Pretože aj tí negatívci, ktorí sa snažia s nami komunikovať to vraj robia z lásky k nám. Ak som dobre čítala, Daskalos komunikoval a dokonca dobre vychádzal aj s démonom, dokonca sa mu staral o kvetinky ten démon. 😀

  Páči sa mi

 3. To som nepochopil. To dievča nemala v sebe ľudského ducha, ale Geinvena? Čiže rodičom sa narodilo dieťa s Geinvenom vo vnútri? A ono to o sebe nevie, akej je podstaty?
  Doposiaľ som žil v tom, že Geinven sa môže obliecť do zahodeného obalu, napr. v astrálnej sfére, čiže do nejakého už prázdneho astrálneho tela. Ale že môže oživiť ľudské fyzické telo, som nevedel. Čo je potom vlastne ten Geinven zač, a akej podstaty, ak to dokáže?

  Páči sa mi

 4. Niekde som čítala, že títo geinveni, respektíve iné energie, sa dostanú do ľudského tela v okamihu keď človek zomiera, alebo sa dostane do situácie na pokraji smrti ( že sa to stáva väčšinou pri samovraždách ) Duša tohto človeka opustí telo, ktoré využije iná duša alebo energia.

  Páči sa mi

 5. Takže “súborná” odpoveď:

  1. Spojenci. Upozorňujem vás všetkých, že ste predviedli ukážku dualistického vnímania – škatuľkovania na “dobrý” a “zlý”. Neexistuje “dobrý” a “zlý”, pokiaľ nepovieme, na čo dobrý alebo zlý.

  Ak si pozriete článok Čo sa to s nami deje?, zistíte, že tak geinveni ako aj Otec sú jedna a tá istá energia v jej rôznych vibračných stavoch. Geinveni vibrujú nižšie ako Otec, ale to ešte neznamená, že vibrujú nižšie ako my! Najnižšia vibrácia tvorí hmotu (a tak keby mali našu nízku vibráciu, vidíme ich aj bez mimozmyslového vnímania, zakaždým, keď idú okolo, nie len vtedy, keď to oni tak chcú). Anjeli sú odštiepky Otca (=Ra) a preto majú vyššiu vibráciu ako geinveni, ale len rovnakú alebo takmer takú vysokú ako Otec, pretože zatiaľ neexistuje energia s vyššou vibráciou. Je však možné, že ak Void/Narayana ešte stále kde-tu robí odštiepky, raz nejaký bude mať vyššiu vibráciu ako Otec. Raz; dnes ešte nie.

  Takže “spojenci” či geinveni sa tak volajú preto, že skutočne sú našimi spojencami – ako napríklad alkohol. Kým si ho dáme len trošku a v strese, uvoľní nás; prípadne ním môžeme dezinfikovať. Vtedy sme mu pánom. Ak sa začneme ožierať, stáva sa pánom on. Alkohol nie je ani zlý ani dobrý. Alkohol je alkohol. Má istú vibráciu, ktorá podmieňuje jeho účel. Ale o tom, ako sa v spojení s nami zachová, o tom rozhoduje naša vibrácia, nie jeho. Jeho vibrácia rozhoduje o tom, že keď sa ho napijeme, nepremeníme sa na skalu – lebo to vo svojej “alkoholovej” vibrácii nemá. Ale že sa premeníme na scápané prasa, to máme v svojej vibrácii my!

  Neviem, či chápete, kam smerujem… Aj démona možno použiť, ak má človek dostatočne čistú, vysokú a stabilizovanú vibráciu. Ale vtedy ho použijete ako kúsok hajzláku a odložíte/zahodíte – nestanete sa na ňom závislí. Ak sa stanete na ňom závislí, nie je to chyba jeho vibrácie, ale vašej. Savve?

  2. Geinvenka z môjho príbehu. Geinveni nepreberajú naše telá. Znova sa odvolám na článok Čo sa to s nami deje? (Robím to preto, lebo je najbližšie k skutočnosti, ako som sa zatiaľ dokázala dostať.) Časť geinvenov sa “vtelila” v našom svete a funguje normálne ako “ľudia”. Druhá časť geinvenov sa zmocní nášho ducha cez nejaké slabé miesto, ktoré v ňom objavia (väčšinou ide o fóbie, nenávisti a nenaplnené priania), a potom nám našepkáva, čo máme robiť. Tá prvá časť geinvenov už o sebe ani nevie, že sú geinveni, a iróniou osudu podliehajú reinkarnácii rovnako ako my a keď si dokážu zvýšiť svoju vibráciu, vzostúpia rovnako ako my. Pri nich už je jedno, čo boli pôvodne – už platí len to, čo sú teraz.

  Potom sú tu vedomí geinveni – a zase sa s nimi stretávame v dvoch podobách. Prvá je ľudská podoba geinvenskej energie, druhá je človek ovládaný geinvenom. U toho druhého nemáme šancu zistiť podľa aury, že vlastne máme do činenia s geinvenom – pretože ten človek svoju auru má. (Tu zrejme nastupuje už vyššie videnie aury a asi má tá aura nejaké farebné alebo tvarové príznaky, ak je v nej zachytený nejaký geinven – ale sama vidím len slabučký obrys, takže toto nemôžem povedať.)

  Tá dievčina bola geinven tváriaci sa ako človek – Gabriel mi povedal “vedomý geinven”. A zasa k článku Čo sa to s nami deje? – geinveni žijú z nízkych vibrácií. Potrebujú v svojom okolí vytvárať dve veci: 1. závislosť na sebe (inými slovami: kafrú vám do všetkého a nakoniec bez ich dovolenia si netrúfnete vôbec nič, pretože sa bojíte toho “tyátru”, ktorý okamžite spustia: odsudzovanie, slzy, nátlak, vyčítanie, komandovanie, nesúhlas, sústavná kritika s cieľom ponížiť… atď.) 2. komplexy nedostatku, ukrivdenia a menejcennosti u tých druhých. Ak máte v svojom okolí takýchto ľudí, hneď začnite pozerať, či majú auru.

  Takže už je jasné, že geinvena s anjelom si pomýliť nemožno. Anjel sa totiž stará práve o opačné pocity v svojom okolí, v geinvenskom prostredí jeho energia rýchlo slabne.

  Geinven nemôže oživiť ľudské telo. Môže len s “vlastníkom” tela uzavrieť obojstrannú dohodu, že vlastník tela sa svojho tela vzdá a prevezme ho geinven (to je to, čo popisuje Rozálka). Inak to nejde. Dokonca aj u anjelov je to platné pravidlo. Neviem, či platí tak absolútne ako u geinvenov, ale je možné, že výnimky povoľuje jedine Otec – a tým sú geinveni von z hry; tým nepovolí vôbec nič.

  Ufff! Zabudla som na niečo?

  Páči sa mi

 6. Aurawiewer , neviem síce presne jak si to myslel ,ale preskakovanie písmen a pod. sa nazýva dyslexia. A vraj to častokrát spôsobuje zhoršený zrak a pri úprave zraku to väčšinou prejde.

  Páči sa mi

   • Aurik mam overene, ze dyslexia silnie aj pri nedostaku spanku. Staci ist par noci neskor spat a cez den pracovat hlavou a prejavi sa to silne aj pri pisani aj pri citani. Tak nenahanat kazdu noc duchov do tretej rana ale aj spat treba. 🙂

    Páči sa mi

   • tích som vyhodil s bytu pred pár mesiacmi 🙂

    No ale ked mam robotu tak ja nemozem ist spat.
    Vcera som napriklad pisal do polnoci jeden clanok o runach a do druhej druhy clanok uz iba cakam kedy ich helar prida.
    ale ja to vyriešim už nejako.
    PS: vstávam o druhej, tretej poobede väčšinou dnes je to výnimka.

    Páči sa mi

  • Neviem, či to bude len zrakom… Mňa to tiež chytilo tak v poslednom polroku a oči mám pritom už hodne dlho stabilné. Neviem, či to nesúvisí aj s prechodom zo spracovania informácií v prevažne ľavej polovici mozgu (zodpovednej za slová a písaný text) do pravej polovice mozgu (zodpovednej za súvislosti a väčší obraz). Možno je to “vedľajší účinok” ezoteriky? 🙂

   Páči sa mi

  • je to dyslexia a vzniká pri myslení na hlúposti 😀 😀 😀 hi hi
   pravdepodobne sa ti aj zle učí, musíš sa začať ináč učiť, treba si nájsť psychológa aby ti ukázal ako, a bude s teba génius, je to spôsobené nerovnováhou hemisfér, lebo sa venuješ len nerovnováhe a všetko treba vyvážiť a o tom sú zákony galaxii a vesmíru treba zamestnať aj inú polovicu mozgu ako tú ktorú zamestnávaš teraz … 🙂 😀 sú na to aj cvičenia … skús niečo vygúgliť..

   Páči sa mi

   • Ani nie ze zle uci ale mne sa nechce ucit. Ked sa zahryznem tak sa viem naucit v pohode.
    Asi to bude to co vravi helar.

    Páči sa mi

  • Bosorka,

   netreba vidieť auru – ak “sedia” body 1. a 2. z môjho popisu v komentári, je to v každom prípade ksicht (či už ľudský alebo geinvenovitý)! 😛 Vyhýbať sa mu!

   Páči sa mi

   • ahoj Helar,
    tak akosi sa tie body presne hodia na moju mamu :-(. no vyzera to, ze mam “trochu” problem. aj ked to podvedome viem uz asi od detstva, vies ten sen, co som ti vravela (alebo pisala, uz neviem) o mojej mame, ked som bola este mala…a ja, ze preco s nou nemozem byvat pod jednou strechou a snazim sa ju moc nepocuvat…

    da sa taky clovek nejak zmenit k lepsiemu (zvysit vibraciu), aby ma natahal dole?

    Páči sa mi

 7. mám dojem,že obidva body sedia na moju mamu,o tom som to už raz tuším písala…
  😛
  no teda…. vždy musí “mať” pravdu…a moje decká iba povedia “mamka, koľko máš rokov? “

  Páči sa mi

 8. Na nebi sa strhol boj: Michal a jeho anjeli bojovali proti drakovi. Bojoval drak i jeho anjeli, ale neobstáli a už nebolo pre nich miesto v nebi. A veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satan, čo zvádzal celý svet, bol zvrhnutý; zvrhnutý bol na zem a s ním boli zvrhnutí jeho anjeli. A počul som mohutný hlas volať v nebi: “Teraz nastala….

  Zjavenie Jána kap. 12

  Páči sa mi

  • Minne,

   s prepáčením, ale nie všetko, na čom je napísané “Drak”, skutočne obsahuje Draka… Celý problém tejto stránky je, že som energiu pomenovala niečím, čo u mňa vyvoláva istú asociáciu a u iných ľudí inú! (Túto chybu už nerobievam.) Keď anjeli komunikujú so mnou, používajú moju asociáciu, nie cirkevnú. Náš Drak a satan (čo inými slovami neznačí nič iné než “protivník” a vôbec nijako nepopisuje “Diabla”) nemajú nič spoločného. (A tu budete musieť jednoducho uveriť môjmu slovu. 😦 O niektorých veciach nemám mandát hovoriť, ale keď sa anjelov spýtate, oni vám odpovedať môžu.)

   To, čo citujete, je pravdepodobne boj archanjelov (nielen Michaela, ale aj Gabriela, Rafaela a Uriela) proti Semyazovi a jeho “padlým anjelom”. Ale Semyaza nie je Drak, ale anjel, jeden z Pozorovateľov. Ich chybou bolo, že si na Zemi chceli založiť “svet po svojom” a zastihli Otca v zlom rozmare, kedy nebol ochotný o tom rozmýšľať, nieto ešte niečo také dopustiť. Anjeli boli vyvrhnutí, nie zvrhnutí, a Semyaza sa neocitol na Zemi, ale ho Otec nechal pekne visieť za nohu medzi Nebom a Zemou (kto poznáte taroty, niečo vám to asi hovorí) a prizerať sa, ako anjeli vyvražďujú jeho rodinu a potom ako sa jeho rodina vyvražďuje navzájom… Videla som ho tam visieť. Ešte v živote som nevidela tak mŕtve oči…

   Takže v mojom podaní (a podaní tejto stránky) Drak a geinven nie sú jedno a to isté – geinveni sú čistá energia (iné typy sú anjeli, jednorožce a víly), kým Draci sú energeticko-fyzická bytosť (napríklad ako tí zo Síriusu, Aktruriáni alebo Plejáďania). Energie nemajú vlastný záujem, vlastnú “agendu”, ale bytosti áno.

   Páči sa mi

   • Milá Helar,
    🙂 ale ja som to vložil nie kvôli vášmu článku, ten Ste potom dobre vysvetlili. Len som si čítal Zjavenie Jána a som si spomenul, že niekto, zrejme Filip písal, že jeho Michael bojoval s Drakom. Len kvôli podobnosti príbehu som to skopíroval a nevedel som nájsť jeho článok, tak som to dal tu. Ospravedlňujem sa, ak to narobilo problémy. Ja považujem Zjavenie Jána za vnútornú cstu duchovného vývova, ktorou každý človek prechádza. Preto 7 cikrvi, 7 svietnikov, 7 Archanielov….. Ale ako hore, tak aj dole. Čo varíte? 🙂

    Páči sa mi

   • No velká podobnosť tam zrejme nebola pretože boj proti drakovi a boj proti luciferovi sú 2 úplne opačné strany.A proti nemu bojovali všetci archanjeli no proti drakovi len Michael potom tam bol Gabriel s Helar…Takže podla mňa zbytočné ale možno to je len môj pohľad 🙂
    A ešte niečo ten boj proti drakovi bolo anjelské testovanie ikeď zranenia boli skutočné.Takže podla mňa fakt zbytočné to tam dávať 😀

    Páči sa mi

 9. Aurawiewer,
  vôbec nie je odveci. Nie je to Filipov príbeh, ale inak je to zrejme najúžasnejšie symbolicky zapísaná pravda, ktorú som doteraz čítal.

  Páči sa mi

 10. A cirkev to Zjavenie považuje za Apokalipsu 🙂 🙂 🙂 Za toľké roky nenašli pravdu, to je smutné. Asi to potrebujú, aby návštevníci kostola ich počúvali a báli sa.

  Páči sa mi

 11. Aurík,

  😀 … Biblia nie je tvoj nepriateľ. Ani samotné vierovyznanie… to je len pokus o zachytenie kroniky udalostí, ako si ich ľudia odovzdávali ústne z pokolenia na pokolenie. Plus pokus vysvetliť ich nejakým, pre vtedajšiu dobu prístupným spôsobom.

  Tvoj “nepriateľ” (vlastne nie tvoj, ale svoj vlastný najväčší nepriateľ) je inštitucionalizovaná interpretácia “písma svätého” (aké tam “sväté”, všetko zapisovali ľudia!), ktorá rozdelila ľudstvo na “nás” a “tých druhých” a vytvorila mylný predpoklad, že “my máme patent na pravdu”. Nie učenie, ale jeho zdeformovanie skupinou ľudí. Nezávisle od vierovyznania. Žiadne náboženstvo, ktoré si osobuje výsadné právo poznania Boha, nie je správne náboženstvo, pretože “Boh” má toľko tvárí, koľko je ľudí na svete…

  A sorry, ak som niekomu nabúrala inštitucionalizovaný pohľad na Boha. 😕 Nechcem nikomu ublížiť, len hovorím svoj vlastný názor.

  Páči sa mi

  • Pre mňa je z Biblie JÁN podstatný – Jeho Evanjelium a Zjavenie. Z Apokryfov Tomášove Evanjelium. Samozrejme aj v Starom zákone sa nájdu múdrosti. Bhagavadghíta tiež zo starých učení. A čo sa cirkevných spoločností týka, si myslím, že je dobré že sú, ale zrejme pre začiatočníkov. A potom už musí ísť človek ďalej sám, lebo cirkev ho väčšinou zbrzdí. Možno sú výnimky, ale ak poznám “spiacich veriacich”, tak zrejme to tak bude.
   Boli Ste dnes v kostole? 😀 😀 Nie? Máte veľký hriech. AJ ja. hihihi

   Páči sa mi

 12. Ja dneska hryziem 😀 ale k biblii a vsetkemu ,,svätemu,, tohoto smeru mam vysloveny odpor pretoze to patri pod prapor cirkvi a ta upalovala bosorky.
  Mozno to nieje spravny nazor ale ani ja niesom dokonaly.

  čo sa boha týka tak samotného najvyššieho nepoznáme . alebo ho aj môžme spoznať(pamatas na cierne oko?)
  takze suhlasim s tebou.No áno ale ktorí boh? šíva a tára nieje ten istý boh.
  Takže by sa dalo povedať že je Univerzum-Hlavný boh-Bôžikovia vysoký,stredný nízky atď nie?

  Páči sa mi

  • Auríče, dieťa nezbedné 🙂 ,

   je jediný “Boh” a to je Univerzálna Energia, Univerzálne Vedomie (to, čomu hovorím Void alebo Narayana), z ktorého naši “bohovia” sú len isté aspekty. Tara je aspekt, Šíva je aspekt, Višnu (=Michael) je aspekt…

   Tak je to aj s nami. Existuje jediné ľudstvo, z ktorého každý človek je len jeden jeho aspekt. Aurík je jeden aspekt. Filip je iný aspekt. Čierny je iný aspekt. Červený je iný aspekt. Biely je iný aspekt. Všetko sú to len čiastočky celku.

   Iba ja som všetko… 😀 (Už počujem sirénu rýchlej záchrannej služby, ktorá ku mne friško priváža sympatických pánov so slušivou zvieracou kazajkou na mieru… ) 😀 Aspekty všetkých krajín, spojte sa! 😛

   Páči sa mi

   • Ahá, 😀 tak fajn no
    Inac dneska maju anjeli akusi vtipnu naladu 😀 michael si cely cas robil so mna srandu .

    Páči sa mi

   • Tak, tak, už to Helar našla:
    “Človek, ktorý hľadá, nech neprestáva hľadať. Keď nájde, zachveje sa, bude sa diviť a bude vládnuť nad všetkým.”
    (Tajné výroky, ktoré povedal Ježiš – Tomášovo Evanjelium, ktoré cirkev nezaradila, lebo …)

    Páči sa mi

   • A ešte jeden výrok:
    Blahoslavený je lev, ktorého zje človek, takže ten lev sa stane človekom; prekliaty je však človek, ktorého zje lev a človek sa stane levom.

    Ale to nesmerujem na nikoho z Vás.

    Páči sa mi

   • AuraO,
    dlhé meno máš, tak som pridal tretie oko za aura :-),
    keď má Michael dobrú náladu, nemôžeš sa ho spýtať na Bibliu a na Krista (nie na Ježiša, ale Krista), som zvedavý, čo ti povie.

    A viete, že prírodné farby potravín, vplývajú na harmonizáciu tela?
    Ja práve jem pšeno so špenátom – žltá a zelená. Žltá posilňuje žltú čakru a orgány tela, ktoré “vyživuje” a špenát srdcovú čakru a jej orgány, čiže srdce, pľúca…
    (Mám to z knihy “Tajemství krve” od českého biochemika – Vít Syrový).

    Páči sa mi

   • Na krista a spol som sa už pýtal ale na to je uvalene TABU.
    Ak si tak z vedavý musíš si to zistiť sám.
    Prepáč .

    Páči sa mi

   • Ja o Ňom nepochybujem, preto sa nebudem osobne pýtať, lebo by som spochybnil moje presvedčenie. Len som bol zvedavý, že čo tebe povie Michael, ak si alergický na text, ktorý je v Biblii. Či ti povie, že čítaj Mahabharátu, alebo Bibliu alebo íné, alebo nepotrebuješ nič čítať.
    Každý sme iný aspekt (ako Helar povedala). Ja nemám problém prečítať hocičo. Všade nájdem niečo, čo sa mi zíde a ostatné, čo sa mi nezdá, si nevšímam. Vlastne k prečítaniu Biblie som sa prinútil až po prečítaní možno 100 kníh s duchovnou tématikou. Predtým som ju vôbec nechápal, (chápal som ju iba tak, ako cirkev teraz a to sa mi nezdalo pravdivé), preto som ju nečítal.

    Páči sa mi

   • Tak, wikipédiou sčítaná helar zasa podpichne 🙂 : Kristus je z gréckeho christós a značí “pomazaný”, to isté čo “Mesiáš”, len to druhé je asi hebrejčina.

    Takže: “Ježiš” je meno a “Kristus” je označenie “stavu hmoty” 🙂 (už hovorím horšie ako anjeli) – “vyvolený”, “panovník” a podobne. Kedysi totiž pomazávali kráľov pri korunovácii.

    No a s tým Ježišom je to tak, že Ježiš bol čosi ako archetyp, ktorého úlohou bolo naučiť ľudstvo niečo. Neviem už, čo to bolo, ale zrejme niečo ako znášanlivosť, toleranciu a podobne. Takže rozhodne, keď sa na to pozerám spätne, bol lepší vodca ako učiteľ 😦 … (Toto viem len z kníh, nie od anjelov.)

    Páči sa mi

   • Helar, 😦
    Nehnevajte sa na mňa, ale môjho Krista musím trocha obhájiť, tak ako vy by Ste obhajovali Gabriela, Michaela… Ich tiež milujem, ale najviac Krista.
    Kristus bol (a je) učiteľ a najlepší. O vodcovstvo mu nešlo. Toľko pravdy, koľko on zanechal, nám nikto zrejme nezanechal. Nielen pravdu. Nevravím, že podobné pravdy nenájdeme aj napr. v Bhagavadghíte. Ale taká Bytosť, ako ON si nevymýšľa ( iba cirkev si domýšľa svoje a zneužíva to). Začala nová doba, nový zákon aj nový letopočet.
    Napríklad z Jána:
    Ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do kráľovstva Božieho. Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo z sa narodilo z Ducha, je duch. Nediv sa, že som ti povedal, že sa vám treba narodiť znova.

    16.7 Lenže hovorím vám pravdu: Je pre vás lepšie, aby som odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ k vám nepríde. Ale keď odídem, pošlem ho k vám. A keď príde on, ukáže svetu, čo je hriech, čo spravodlivosť a čo súd. Hriech je, že neveria vo mňa, spravodlivosť, že idem k Otcovi a už ma neuvidíte, a súd, že knieža tohto sveta je už odsúdené. Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje, a zvestuje vám, čo má prísť. On ma oslávi, lebo z môjho vezme a zvestuje vám. Všetko, čo má Otec, je moje. Preto som povedal, že z môjho vezme a zvestuje vám.

    16.23 Ak budete o niečo prosiť Otca v mojom mene, dá vám to. Doteraz ste o nič neprosili v mojom mene. Proste a dostanete, aby vaša radosť bola úplná.

    15.22 Keby som nebol prišiel a nebol im hovoril, nemali by hriech. Ale teraz nemajú výhovorku pre svoj hriech. Kto nenávidí mňa, nenávidí aj môjho Otca. Keby som nebol medzi nimi konal skutky, aké nik iný nekonal, nemali by hriech. Ale teraz videli a znenávideli aj mňa aj môjho Otca.

    14.21 Kto má moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje, a kto mňa miluje, toho bude milovať aj môj Otec, aj ja ho budem milovať a vyjavím mu seba samého.

    14.23 Ak ma niekto miluje, bude zachovávať moje slovo, a môj Otec ho bude milovať a prídeme k nemu a budeme prebývať u neho. Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová.

    14.6 Ja som cesta i pravda i život. Nik neprichádza k otcovi, ak len nie skrze mňa.

    8.23 Vy ste zdola, ja som zhora, vy ste z tohto sveta, ja nie som z tohto sveta. Preto som vám povedal, že umriete v hriechoch, lebo ak neuveríte, že ja som, umriete v hriechoch.

    7.38 Ak niekto žízni, nech príde ku mne a napije sa. Ako písmo hovorí: Rieky živej vody potečú z vnútra toho, kto verí vo mňa. To povedal o Duchu, ktorého mali prijať tí, čo uverili v Neho; Duch Svätý totiž ešte nebol daný, pretože Ježiš nebol ešte oslávený.

    Páči sa mi

   • Beriem tvôj názor s tvôjho pohľadu, ale i tak zo mňa nezískaš čo sa s tvojím kristom práve deje.
    môžem ti len povedať toľko že až taký svätý nebol ako ho ospevuješ.
    a to povedal Archanjel Michael

    Páči sa mi

   • Už som ti to písal že ja sa s anjelmi nerozprávam len o tom ako sa majú.
    Ale i o iných ľudoch prípadne bytostiach a všeličom inom.
    Preto to ani nemôžem ďalej šíriť niektoré veci aby som ti nenarušil spirituálny vývoj ako sa stalo u jednej kamarátky ktorá skoro padla na riť keď som jej ukazoval čo všetko sa dá urobiť bez použitia 5 zmyslov

    Páči sa mi

   • Minne,

    ja sa predsa nehnevám… 🙂 Proste mám iný názor.

    A prečo? Použijem jeden z vašich citátov, ktorý mi hovorí, že od tohto človeka “ruky preč” (a nehnevajte sa vy na mňa, mne je jedno, s kým sa identifikujete, pokiaľ vás to ťahá dopredu):

    “14.6 Ja som cesta i pravda i život. Nik neprichádza k otcovi, ak len nie skrze mňa.”

    Podľa mojej charakteristiky by to bol výrok geinvena – on jediný má na niečo patent. On jediný je “cesta” + “pravda” + “život”. To značí, že nič iné neplatí, nič iné nie je “cesta”, “pravda” alebo “život”… (Všetko ostatné a všetci ostatní sú niečo “menej”.) Ak by sa anjeli držali tohto, nikdy v živote by sa na mňa ani nepozreli – tak odlišnú “cestu” i “pravdu” som mala a tak odlišný “život” som viedla! A predsa som im stála za námahu… Pretože sú absolútne tolerantní a jediné, čo rozhoduje, je vzostup. Nie “cesta”, “pravda” alebo spôsob “života”.

    A pretože ja sa držím svojej filozofie, tak sa kontaktu s bytosťou hlásajúcou svoju jedinečnú úžasnosť vyhýbam. Sorry.

    Ešte niečo, aby ste nemali pocit, že vám útočím na Ježiša: Ten výrok napísal niektorý z jeho učeníkov, jeho nekonečný obdivovateľ. A obdivovatelia robievajú obvykle jednu chybu: glorifikujú svoj objekt obdivu a potláčajú všetko, čo by mu mohlo ubrať na úžasnosti. Takže neviem, či to Ježiš povedal, alebo či si to Ján vymyslel. Mne sa nepáči ten výrok. A či aj cirkev (kresťanská, islámska) netvrdí, že jedine cez ňu možno pristúpiť k Bohu?!

    Ako to viem ja od Otca, k Bohu môže pristúpiť každý individuálne, pretože ho všetci máme v svojom vnútri – stačí len začať počúvať.

    Nemyslím, že ďalšia diskusia má zmysel. Proste: ctím váš názor, ale nezdieľam ho. Dôvod viď vyššie hrubým.

    Páči sa mi

   • Joj, zlatá Helar, 🙂
    Ja osobne to neberiem doslovne “že iba skrze mňa” To je vytrhnuté z celku a symbolické.
    Čiže kto mňa miluje, ten dodržiava moje slová. Jeho slová okrem iného: “milujte sa navzájom, ako som vás ja miloval”. On učil zbaviť sa Ega, pripútanosti, závislosti na hmote … to isté, čo si všímam, že robíte aj Vy všetci. 7 stupňov vedomia, 7 čakier, 7 tiel a nakoniec spojenie do najvyššieho vedomia, Univerzálneho – boží syn. Kristus – je dosiahnutie stavu dokonalosti= Zjavenie Jána, Robíte to aj vy, čo tu čítam. Len terminológia je iná. On nechce, aby sme už žili podľa zákona zub za zub – čiže aby sme sa vyslobodili spod karmy a večného zomierania. On vraví, že je Boží syn, ale vraví, že aj vy ste božími synmi. Lenže nemôžeme ísť tam, kam on teraz ide, ale až neskôr, keď sa narodíme z ducha, nie z tela. Čiže možno aj ten prechod do 4. dimenzie. Veď jeho telo sa nenašlo, ani Jánovo sa nenašlo, zatvoril sa a potom ho nenašli. Už vtedy vedeli sa pretransformovať do vyššej dimenzie s terajším telom.

    Páči sa mi

   • Čiže kto žije podľa jeho slov a si myslím, že aj vy žijete podľa toho, tak máte bránu otvorenú.

    Páči sa mi

 13. Aurawiewwer,
  toho roku dokončili
  “PŘEKLAD 21. STOLETÍ
  přináší nadčasové poselství Bible v současné, čtivé češtině. Usiluje o maximální věrnost původním hebrejským, aramejským a řeckým textům…”
  Môžeš si zdarma stiahnuť celú Bibliu v PDF, a navyše, ak nechceš čítať, môžeš si stiahnuť Audio nahrávku Nového zákona tiež zdarma – nahrali to herci, takže super kvalita. Tu to je:

  http://www.bible21.cz/

  Páči sa mi

 14. Aurík,ako chceš obhajovať svoju pravdu,keď nepoznáš o čom hovoria iní? Nezavrhuj to, pozri,keby ti Minne odmietol v čomkoľvek pritakať,lebo je to z védskej náuky,čo by si mu povedal? V každom učení je svoja pravda a to,že jej nerozumieme,alebo ju nepoznáme,ešte neznamená,že to nie je správna cesta.Je to len náš nedostatok pochopenia. Ja mám tiež voči kresťanom dosť veľkú averziu,ale vóbec nezavrhujem bibliu a jej učenie i keď ju toľko doupravovali,že treba hľadať pravdu medzi riadkami.Zaujímavým spósobom trebárs vysvetľuje bibliu Joseph Murphy,aj keď ja určite nemienim omieľať jeho siahodlhé,mne dosť cudzie mdlitby,jeho knihy mi veľa pochopenia poskytli a je tam úžasné množstvo návodov na vizualizácie,takže mala by som ho zavrhnúť iba preto,že je kresťan?Skús sa začítať do Nového zákona , možno budeš prekvapený,čo všetko tam nájdeš 😀 .
  Minne
  neviem, čím to je,ale postava Jána Krstiteľa mi bola vždy akosi sympatickejšia,ako sám Ježiš. Nedávno som bola tu v komentoch čítala,už dnes neviem o čom to bolo,ani od koho,len si pamatám,že bolo napísané,že na ničom nezáleží a vtedy mi napadlo-Márnosť nad márnosť a všetko je len márnosť-to bol výrok Jána Krstiteľa tesne pred tým,ako mu Herodes na želanie Salome da sťať hlavu-som si úplne istá,že to nebola moja myšlienka,ja som ju len v zaujatí čítania jednoducho prijala.To o čom sa vtedy v tom komentári hovorilo asi presne vystihovalo to,čo mal týmto výrokom na mysli Ján Krstiteľ.Teda,aby som to zhrnula,ja nič nezavrhujem,kým si to nepreštudujem .Samozrejme,ako asis každý z nás som toho už veľa zavrhla 😀

  Páči sa mi

  • Saltinka,
   ďakujem. A k tomu Jánovi Krstiteľovi. Ježiš povedal, že nikto nebol doposiaľ väčší, ako Ján Krstiteľ. Povedal aj, že predtým Krstiteľ žil na Zemi ako Eliáš. Preto jediný dôvod jeho sťatia vidím v tom, že okrem iného, mal prísť aj kvôli tomu (Eliáš aj oživil mŕtveho), lenže aj dal pobiť mečom Baalových prorokov.
   Zaujímavý je jeho odchod zo Zeme – “Šli tedy spolu dál a rozmlouvali, když vtom je náhle rozdělil ohnivý vůz s ohnivými koni – Eliáš ve vichru vystoupil do nebe!”
   Symbolika alebo UFO? 🙂 Podľa Dänikena UFO. A navyše sa nehovorí, ak sa nemýlim, ani o narodení Eliáša. Iba sa zrazu zjavil na scéne a robil zázraky.

   Páči sa mi

  • áááách bože teraz sa to tu rieši..
   áno áno máš pravdu to tvoje grálové svetlo je best určite si to prečítam tak už sa nemiešaj našim dvom holúbkom do debaty.
   pekný deň páááá

   (ps: ja som vám vravel že od rána hryziem)

   Páči sa mi

  • Ďalšia knižka, ktorú by som chcela prečítať. 😀
   Ďakujem.
   Bibliu ešte prečítanú nemá, začala som ju čítať ešte na strednej škole, ale myslím, že som ešte nebola pripravená čítať medzi riadkami. Momentálne som si stiahla oficiálne aj neoficiálne evanjeliá Ježišových učeníkov. Uvidím, či sa k tomu dokážem postaviť a nezujato prečítať. Ja mám totiž od detsva neskutočnú averziu voči cirkvi.
   Kristus a jeho učenie ale nie je cirkev. Doteraz som pochopila jedno Kristus je LÁSKA. Nekonečná láska, ktorú ja ešte nedokážem dávať všetkým bez rozdielu ako ON. A tiež som pochopila jeho slová tak, že len prostredníctvom lásky sa priblížime k BOHU, SVETLU, UNIVERZU…….ON má neskutočne veľa mien.

   Páči sa mi

 15. Ahoj Mathias,
  Abdrushin je super. Úžasné dielo. Ale to sem zrejme nepatrí, lebo títo moji kamaráti majú inú cestu a každá cesta vedie do cieľa. Len nehovor radšej, čo píše, lebo to schytáš od Aurawiewera hihihi :-))) Ja som iba symbolicky písal, a už som sa bál, ako to dopadne. Ale máme sa radi však? A zhodli sme sa na záver, myslím.

  Ak chceš Mathias podebatovať niečo o Posolstve grálu, môžeš aj na môj email. minne@orangemail.sk

  Páči sa mi

 16. Mathias,

  ďakujem za tip na knihu. Keď som čítala jej názov “Vo svetle pravdy”, spomenula som si na citát od Trockého: “Možno nájdem pravdu porovnávaním lží.” Čím viac zdrojov, tým väčšia šanca, že sa dostaneme k pravde veľmi blízko. 😛

  Páči sa mi

 17. Tak je Helar,
  toto je to, čo som chcela Auríkovi povedať,keď som reagovala.
  Ja mám tiež dosť silnú averziu voči veľmi pobožným ľuďom,mám ich vo svojom okolí dosť a mne osobne aj dosť ublížili,moja mama bola fanaticky veriaca a nakoniec umrela na rakovinu,do poslednej chvíle sa však modlila,čo som vtedy ešte ako mladé dievča raz nevedela pochopiť,kde vlastne ten jej Boh je,keď ju nechá sa tatkto trápiť a ten,kvóli komu tak dopadla si užíva život bez dopadu na jeho konanie.Zavrhla som vtedy celé kresťanstvo ako výmysel.Až omnoho rokov neskór,keď som aj ja prežívala svoje vlastné tragédie som začala pátrať po tom,na čo sme na svete,čo sa to s nami deje a prečo,jednoducho potrebovala som nejaké vysvetlenia a tak som sa dostala k duchovnej práci a pomaly prijímala aj Boha do svojho života naspať.
  K tomu grálu som sa ešte nedostala,zatiaľ ma brzdila nie veľmi populárna sekta,ktorá ho sprofanovala. Ale ja nikdy nehovorím nikdy. 😀

  Páči sa mi

 18. Ľudkovia,
  kam sa dnes kuknem,len sa doťahujete,koho spósob je ten správny.Ja vravím,že každého.Ak chcem ísť do Blavy zo Zvolena móžem ísť cez Levice, alebo cez Trenčín,alebo cez Žilinu a potom dole, ale aj cez Moskvu a Kamčatku, a stade lietadlom do Blavy, furt sa tam nejako dostanem,niektorou cestou skór,niektorou mi to dlhšie potrvá,niektorá je krajšia,niektorá zaujímavejšia,možno aj ťažšia,ak pojdem lietadlom, budem tam rýchlejšie ako keď pojdem pešo.Ja takto vnímam duchovnú cestu. S niektorými súhlasím, s niektrými nie, ale to neznamená,že zajtra to nemóže byť ináč. Ak uznám,že niekoho názor je lepší ako mój ,stotožním sa s ním, ak neuznám ponechám si ten svoj,a jemu ponechám ten jeho,nech si žije podľa toho,ako mu to vyhovuje.
  Aurík,tebe viac vyhovuje védska filozofia, Minne skór preferuje Ježišovu cestu,ale keď sa zamyslíš,som si stá,že nájdeš v týchto dvoch učeniach mnoho spoločného,len ináč formulovaného.

  Ale ja by som vás chcela osloviť s niečím iným. Trocha som sa zasa raz potárala po českých stránkach. V týchto dňoch vykonávajú meditácie na záchranu amazonských pralesov v Peru,snáď ste už postrehli,čo sa tam deje.Ak nie,tak len v krátkosti-Vláda v Peru predala nadnárodnym spoločnostiam územie miestnych indiánov,tuším sú to Kečuánci,na ťažbu ropy. Indiáni si teraz chránia svoje územie lukmi a oštepmi,sú doslova vyvražďovaní. Amazónia je aj pre nás veľmi dóležitá,viete si určite živo predtaviť,čo dokáže nenažratý Amík urobiť s touto krajinou a aký dopad by to malo na nás všetkých.
  Čo takto dať si zasa mantrický týždeň, Aurík,vyber nejakú vhodnú mantru na ochranu. A vizualizácia by mohla zostať,ako sme robili pri Om,Šantí,len s tým,ž
  e tentoraz by sme svetlo posielali len na územie Peru.
  Čo vy na to ?

  Páči sa mi

  • Ja som nepovedal že jeho názor alebo cesta je zlá len že niektorím luďom tým môže brániť v duchovnom rozvoji keď to vnucuje v každom komentári…

   Hmm a ku tej záchrane sa pridám len mi povedzte potom ako 🙂

   Páči sa mi

  • Ten tak bude niečo schvaľovať… Iba čo nám všetko zakáže! [vzdych]

   Je jedna Tara-mantra, ktorá chráni pred “zlými skutkami”: Om Tare Tuttare Ture Sárva Duš-krítej Bjó Rakšam Kúrú Svahá.

   Alebo potom klasická Tara-mantra Om Tare Tuttare Turé Svahá.

   Páči sa mi

  • Neviem, decká, včera to proste blblo. Najprv písal Minne, že mu to zastavilo komentár, potom som našla Filipov na schválenie – a ani jeden z nich neobsahoval linku… Je možné, že časť z adresy nejakého spammera bola v texte komentáru a tak ho WordPress zadržal (toto je nevýhoda, nedá sa mu povedať, na ktoré časti komentára má svoje vylučovanie obmedziť).

   Páči sa mi

 19. Aby sa im v ťažbe nedarilo a zisky im klesali
  To pri rope ani nie je mysliteľné
  Raz prišli za Matkou Terezou nejakí aktivisti,že idú štrajkovať proti nejakej vojne,už neviem akej.Boli presvedčení,že práve s ňou v ich čele naberie tento štrajk na moci a vážnosti,ktorú chceli dosiahnuť. Aké však bolo ich prekvapenie,keď Matka Tereza odmietla so slovami: Až budete bojovať za mier, zavolajte ma,rada sa zúčastním. Pri tomto výroku som si do hĺbky uvedomila, čo znamená: Podobné priťahuje podobné.

  Páči sa mi

 20. “Boh” má toľko tvárí, koľko je ľudí na svete…”
  Myslim ze touto vetou je povedane vsetko 🙂 A co sa tyka nabozenstiev(co by bola tema na riaaaaaaaaadne dlho) -podla mna by bolo najlepsie z kazdeho nabozenstva si nieco zobrat a poskladat to dokopy.. Kazde nabozenstvo ma nieco doseba.. samozrejme cirkev..-to uz je druha vec…

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s