Vytrvaj!

Ako pracujeme na sebe a svojom zdokonaľovaní, prebúdzame nášho ducha a začíname žiť vo vyššej frekvencii Lásky. Pre naše ego je to zmena – a to taká, o ktorú vôbec nestojí! Cíti sa zmätené a zneistené. Žijeme podľa princípov, ktoré nám ono nediktuje. Stráca moc nad nami – a tak sa začne priečiť a začne odporovať, snaží sa zmeny zastaviť alebo zvrátiť.

Funkcia ega je ochrániť nás pred fyzickým alebo psychickým poškodením. Ego si vytvorí systém hodnôt a postupov, ktoré nám pomáhajú prežiť v prostredí, v ktorom žijeme. Sú overené, osvedčené a preto nespochybniteľné. Nemusíme veľmi rozmýšľať – velenie preberá autopilot a pomáha nám absolvovať každodenné aktivity bez priveľkých výdajov energie, bez priveľkej potreby premýšľať.

Z vibračného hľadiska ego funguje tak, že našu vibráciu udržiava na stále rovnakej úrovni. Ak sa rozhodneme svoju vibráciu zvýšiť a spirituálne podrásť, potrebujeme vysadiť jeho vládu, lebo inak sa voči nám začne správať ako náš nepriateľ – odhadne situáciu ako ohrozenie a nás ako toho, kto ohrozuje. A tak bez veľkého rozmýšľania (lebo ego je všeličo, len nie veľký rozmýšľateľ) nás začne sabotovať. Má na to vynikajúci nástroj: náš vnútorný monológ a zbierku našich skúseností, ktoré sú skúsenosťami z reality, v ktorej je ego zvyknuté pohybovať sa. Keď to chceme zmeniť a zozbierať skúsenosti z inej reality (bosoráci tomu hovoria “presunúť kotviaci bod“), okamžite nás konfrontuje s tým, že “takto to predsa nefunguje” a “to sa nikdy nepodarí” a “to je šialenstvo; uvedomuješ si vlastne, do čoho lezieš?!”

Buďme si toho vedomí, rátajme s jeho odporom a buďme verní svojej duši! Ignorujme vnútorný monológ ega, ktorý nám sugeruje, že plýtvame časom, že výsledky sa nedostavujú, že na to nemáme, že to je len falošná predstava…

Ak chceme zvýšiť našu vibráciu na vyššiu úroveň a udržať ju tam, budeme potrebovať trpezlivosť – hodne trpezlivosti! A k tomu ešte i prax a disciplínu. Vytrvajme v našom rozhodnutí žiť podľa potrieb našej duše, nie podľa prikázaní prostredia alebo strachov ega. Buďme verní tomu, v čo veríme a čo odráža naše skutočné ja. Možno neuvidíme okamžité výsledky, ale vovnútri pocítime, ako sa veci začínajú meniť – zistíme to na tom, že do nášho života príde viac Svetla a Lásky. Vytrvajme v tom, čo sme začali! Čoskoro uvidíme výsledky.

Meditácia je súčasťou súboru meditácií na sebarozvoj Meditácia na sebarozvoj

10 thoughts on “Vytrvaj!

 1. Aňo, idem prepisovať 🙂 Nie celý, len trošku doladiť detaily. Dekorácie, obrazy na steny, obrúsky, zmeniť farbu posteľných návlečiek a tááák :; 😀
  Vidíš, žam žung 🙂
  To aj taký postoj sa tam cvičí? Ak áno, sova vyzerá expertka 😆

  Páči sa mi

  • Posledný, najťažší cvik je stáť na jednej pokrčenej nohe, druhú zdvihnutú do výšky pásu a jedna ruka dole, druhá hore vo výške hlavy… 45 minút… ak to ja zvládnem 5 sekúnd, budem skákať meter dvadsať od radosti! 😀 (na jednej pokrčenej nohe 😆 )

   Páči sa mi

   • Držím ti prsty 🙂 Mne sa to ťažko čítalo, nie ešte cvičiť 😛 To skákanie na jednej nohe mi niečo pripomína…Aha! Matrioshkin nápad 😀

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s