Vyrábame voodoo bábku

voodoo1Teda, nebudem hovoriť o skutočnom voodoo, o padaní do tranzu, podrezávaní hydiny, ukazovaní kosťou a podobných veciach… Naša bábka bude síce “voodoo”, ale taká celkom obyčajná, vhodná najmä pre kúzla a rituály sviečkovej mágie. Napriek tomu si povedzme pravdu – ak ju chceme použiť na psychický útok a prísne dodržíme postup, nahromadíme do nej presne takú negatívnu energiu ako v najtemnejšom voodoo rituáli a ak sme nemali na náš psychický útok legitímny dôvod (napr. nešlo o sebaobranu, boj o prežitie a podobné, na ktoré máme od prírody právo), skôr či neskôr sa k nám zlo navráti. Je to, ako keď sedíte vo vani a vyrobíte veľkú vlnu vody smerom od seba – voda sa odrazí od okraja vane a šplechne nám rovno medzi oči – a presne takou silou, akú sme jej dali!

Úlohou voodoo bábky je predstavovať osobu, ktorej sa kúzlo týka (volám ju target, teda “cieľ”). Býva vyrobená z látky. Ja uprednostňujem, ak je z látky, ktorú “objekt” nosil a nevypral, hoci nie vždy máme možnosť sa k takejto látke dopracovať. Ak túto možnosť nemáme, pomôžeme si astrálnou farbou – vyberieme farbu látky podľa astrologickégo znamenia objektu”. Existuje na to samostatná tabuľka farebných korešpondencií pre voodoo bábky. Teda ak je náš “objekt” narodený v znamení Býka, bábka by mala byť žltá, ružová či bledomodrá. Ak je Kozorožec, bábka by mala byť tmavosivá alebo veľmi tmavozelená (čiernozelená).

Robíme bábku

Budeme potrebovať:

  • látku z odevu, ktorý “objekt” nosil, alebo látku patričnej astrálnej farby
  • ihlu a niť
  • na vyplnenie patričný materiál (podľa typu kúzla), alebo štandardne kvety z nechtíka alebo okvetné lístky z ruže
  • doplnky, ktoré budú predstavovať vlasy alebo osobný predmet “objektu” (najmä v prípade, ak nemáme látku, ktorú “objekt” nosil)
  • fixku na pokreslenie bábky.

A teraz postup:

Z látky vystrihneme dva obrysy bábky (ako na obrázku) a zošijeme ich, pričom necháme len hlavu otvorenú. Počas šitia sa sústreďujeme na to, koho má predstavovať. Je dôležité, aby naše podvedomie jednoznačne spájalo bábku s danou osobou. Niekedy pomôže, ak nám “objekt” veľmi poškodil, prehrať si tú scénu znova, kde bábka bude predstavovať “objekt” a my budeme predstavovať sami seba. Čím viac emócií sa nám podarí na bábku naviazať, tým väčšiu šancu uspieť má naše kúzlo. Pre naše podvedomie bude bábka predstavovať náš “objekt” a čokoľvek urobíme bábke, učíme podvedomie robiť “objektu”. (Tento obrazný spôsob je jediný, ako sa dá inštruovať podvedomie, a podvedomie je zas môstik k Univerzálnej Energii.)

babkavoodoo1Keď máme bábku zošitú, cez dieru v hlave ju naplníme vhodnou plnkou. Typ plnky bude závisieť od rituálu, na ktorý bábku používame. Ak nemáme nič iné, použime nechtíkové kvety alebo ružové lupienky alebo drobné borovicové piliny. Hlavu nakoniec zašijeme.

Potom môžeme bábke dodať špecifické črty nášho “objektu” – môžeme jej našiť pramienok jeho vlasov, môžeme ju vyzdobiť nejakým jeho talizmanom, môžeme dokresliť tvár (alebo našijeme na tvár bábky fotografiu tváre “objektu”), alebo si vytvoríme sigil z jeho mena a ten na bábku napíšeme. (Na bábke dole je sigil, ktorý by sa mohol čítať aj “Helar”, ale nie je to môj sigil… 😀 )

babkavoodoo2Keď je bábka hotová, založíme ju niekam do krabice, zabalenú do bieleho bavlneného plátna. Tesne pred rituálom ju ešte budeme musieť očistiť a zasvätiť (dedikovať).

Na čo dávať pozor:

  • vyvarujme sa negatívnych kúziel s voodoo bábkami, aj keď prepichovanie, štvrtenie a podobné veci vyzerajú veľmi efektne
  • neskladujme voodoo bábky na “neskoršiu príležitosť” alebo ako dôkaz našej činorodosti; na každej bábke sa počas práce s ňou zachytí priveľa našej vlastnej energie a v zlých rukách by sa dala použiť proti nám
  • po skončení rituálu bábku najprv odsväťme a potom sa jej zbavme (najlepšie je spáliť) – pritom dodržme poradie!

Tiež s tým súvisí: Farby pre voodoo bábky podľa účelu

Z komentárov:

Peter: “Dobry den , citam pozorne a kedze potrebujem asi rovnaku pomoc chcem sa opytat este ako sa ma napev v bode 3 zmenit ????za co sa ma zmenit

Nápev zmeníte jednoducho – budete si odriekať, koho bábka predstavuje. Buď sa vám to bude rýmovať alebo nie, to je jedno – hlavne, aby to bolo od srdca. Môžete napríklad hovoriť nasledovné:

“Predstavuješ XY
XY si v mojich očiach.”

alebo

“Predstavuješ XY,
Ktorý/á robí to-a-to
Čo mi vadí a chcem, aby to skončilo.”

Alebo čokoľvek podobné. Odrieka sa to do “zblbnutia”, kým to podvedomie skutočne nepochopí (t.j. až keď už to odriekate celkom automaticky, vtedy je čas prestať).

Boki: “Je to daco zle alebo hriech ked spravim voodoo babku kamarata on o tom vie a suhlasi s tym aby sme to vyskusali a tiez sa tym zaobera. A ked v takomto pripade budem skusat bodanie do babky alebo nieco podobne moze sa stat nieco mne alebo mojmu kamaratovi?”

Aj s rizikom, že budem znieť ako stará opatrnícka sova – mágia nie je hračka. Takéto “ťahy” sa dajú skúšať len vtedy, ak je niekto skúsený bosorák/šaman a vie okamžite zrušiť kúzlo, ktoré urobil. Čítala som o takýchto predvádzačkách – ale robil ich šaman siedmeho stupňa, a to nikto z ľudí, ktorí čítajú túto stránku (alebo ju píšu -P ) nie je!

Ak takí skúsení nie sme a urobíme niečo, čo nevieme na 100% zvrátiť, môže sa stať, že sa budeme prizerať, ako nášho kamaráta skláti zákerná choroba a potom mu budeme už len chodiť zapaľovať sviečky na hrob so slovami “to som nechcel”… Alebo ho na celý život znehybníme alebo ho zbavíme mužnosti… Desivá predstava, však?

Takže – neskúšajte to! Mágiu je bez cieleného výcviku rozumné používať len v prípadoch, keď už nemáme iné možnosti. A myslím si, že je jednoduchšie poslať kamaráta do kelu ako pichať ihly do jeho voodoo bábky!

Niekto sa pýtal, aká je univerzálna výplň pre voodoo bábky.

Univerzálna výplň do voodoo bábiek je piliny, piesok a ružové lupienky. V prípade psychického útoku by som zrovna nesiahala po ruži, ale skôr po žihľave a zemi z hrobu. Piliny sú na všetky účely – bezpečné, prírodné a s mäkkou jinovou energiou, ak sú z konárov, a tvrdou jangovou energiou, ak sú z kmeňa. Riečny piesok je najvhodnejší vtedy, ak narábame s bábkou nad otvoreným ohňom.

Petricek sa pýtal: “Mam jednu otazku na Vas…musi byt latka toho cloweka na kt. idem kuzlo vykonavat??Alebo nemusi?..lebo ja neviem kde mam jeho latku zohnat..”

Je dobré, ak takú látku máme, ale ak ju nemáme, zaobídeme sa bez nej. Len keď bábku urobíme, mali by sme jej dať meno a zasvätiť ju danej osobe. Nejakým spôsobom potrebujeme podvedomiu povedať, o koho ide. Napríklad si prehráme nejaký náš posledný rozhovor s danou osobou, kde vy hráte svoju časť a bábka časť tej osoby.  Alebo tú bábku majte istú dobu okolo seba a stále ju oslovujte menom osoby, ktorú má predstavovať. Alebo čokoľvek v tomto štýle. Buďte kreatívni – nič tým nepokazíte!

Dead_wewe sa pýtal(a): “Mozem pouzit voodoo babku aj viac krat? abo len raz a co ked ju budem chciet pouzit na viacerych ludoch naraz??? da sa to?”

Teoreticky by sa mala dať voodoo bábka odsvätiť a znovu zasvätiť pre inú osobu, ale ja by som to radšej nerobila. Bude jednoduchšie a kontrolovateľnejšie urobiť jednu voodoo bábku pre jeden účel a nepoužívať ju ďalej.