Wavellit – kameň primitívnej prírodnej sily

wavelite.jpgAJ: wavellite, niekedy aj Worry stone, NJ: Wavellit, Fischerit, FraJ: wavellite, zépharovichite, TalJ : wavellite, ŠpaJ: wavellita 

Farbu máva žltú, zelenú až zelenomodrú, videla som už i čierny wavellit, biely wavellit a mám malý hnedý wavellit. Niektorý wavellit (číta sa uejvelit) máva vraj aj efekt mačacieho oka, ale taký som ešte nevidela ani na fotografiách 😦 . Väčšinou má tvar lúčov vybiehajúcich z jedného bodu, ale niekedy býva i botryoidálny, teda ako bublinková masa / guličky. Meno má podľa Angličana Williama Wavella, ktorý ho objavil.

Chemický vzorec: Al3(PO4)2(H,F)3 .5H2O. Kryštálová štruktúra ortokombická. Tvrdosť podľa Mohsa 3.5 – 4, špecifická hustota 2.36, inde 2.57. Priesvitný. Náleziská sú v USA (Utah, Arkansas), Nemecku, Austrálii, Bolívii, Anglicku a Brazílii. Ja mám wavellit z Třenčíc.

wavellit-zeleny-zblizka.jpgMystické vlastnosti: Wavellit veľmi silno zlepšuje analytické myslenie a štruktúrovaný prístup k realite. Zlepšuje naše chápanie reality a pomáha pri každej práci, ktorá sa spája s katalogicovaním, vymenovávaním, postihovaním viacerých aspektov jednej veci.

Pomáha pri robení rozhodnutí, pretože nám umožňuje vidieť celú situáciu skôr, než urobíme závery. Takisto nám ukazuje všetky možné spôsoby, ako dokážeme veci dotiahnuť do konca – tie priame i tie nepriame.

Dodáva nám odvahu zaoberať sa možnosťami nášho rastu alebo prekážkami, ktoré tento rozvoj brzdia. Ukazuje nám, ako vzdorujeme prirodzenému rozvoju i ako to môžeme zmeniť, ako si do života dokážeme vniesť šťastie a ako sa zbavíme vecí, ktoré nás brzdia. Kým sa totiž bránime nášmu rastu, vnášame do života nešťastie a nespokojnosť a tie sa často premieňajú na choroby a depresiu.

Motivuje nás k dokončovaniu vecí a posilňuje charakter človeka.

Má vzťah k fázam mesiaca, ale zdroje sa dosť podstatne rozchádzajú v tom, ku ktorej presne: jeden tvrdí, že počas splnu zlepšuje našu schopnosť nachádzať a prijímať informácie, kým iný túto schopnosť pripisuje novu a rastúcemu mesiacu.

Wavellit je svojím pôvodom emocionálny kameň a preto prináša rovnováhu do vzťahov a utužuje spojenie medzi rodičmi a deťmi. Pomáha nám pochopiť emocionálne situácie a pokiaľ sú pre nás nepríjemné, pomáha nám ich prekonať bez veľkých následkov (napr. strata, rozchody, konflikty a pod.)

Priťahuje do nášho života životnú silu a priťahuje k nám iných ľudí. Pomáha nám vyhojiť emocionálne rany z tohto i z minulých životov (svetlozelený wavellit).

Pomáha ľuďom, ktorí ľahko dostávajú trhliny vo vlastnej aure a na ktorých sa ľahko nalepí ťažká energia.

Otvára srdcovú čakru. Na hara línii sa používa na bránicovej čakre, ktorú pripravuje na otvorenie a čistí emocionálne telo. Posilňuje jej schopnosť pripraviť a spustiť proces detoxifikácie.

Spája sa so znamením Panny, inde s Vodnárom a Rybami.

wavellit-z-nemecka.jpgLiečiace vlastnosti: Wavellit sa používa na všetky toky: na energetický tok, na krvný obeh, na lymfatický obeh. Zlepšuje ich a takto zvyšuje stabilitu organizmu a celkové zdravie.

Zelený wavellit je výborný detoxifikátor (na bránicovej čakre). Veľmi dobre pôsobí na kosti (napr. liečenie zlomenín alebo iných problémov): modrý na drobné kosti, hnedý na zuby, bezfarebný na veľké kosti, zelený na stredne veľké kosti a biely a žltý pôsobia na kostnú dreň.

Stimuluje produkciu červených krviniek a môže sa používať pri rakovine kostnej drene. Vyvažuje pomer medzi bielymi a červenými krvinkami.

Zmierňuje dermatitídu.

Použitie:

 • Kameň sa nosieva na srdci alebo na bránicovej čakre.
 • Keď ho jemne pošúchame, pomôže nám odviesť z tela stres.
 • Príliš dlhým nosením z nás môže urobiť arogantných a neznášanlivých ľudí, takže sa často kombinuje s hematitom.
 • Elixír sa dodáva do kúpeľa alebo sa ním natiera srdcová čakra.

wavellit-zelena-gula.jpg

 

Reklamy

2 thoughts on “Wavellit – kameň primitívnej prírodnej sily

 1. Heli, ty napises vzdy taky clanok k danemu kamienku, ze vzdy mam pocit ze ho nutne potrebujem a pritom sa mi zda ze som ho uz na nejakej vystave videla a asi ma neoslovil, ked som si ho nekupila. 🙂 ale nabuduce si ho kupim.

  Like

 2. Kamienka,

  ja som si ho na tej poslednej výstave veru kúpila… Mali tam toho viac, ale ak to nepoznáš, on samotný hnedý wavellit nie je veľmi ohurujúci. Môj vyzerá dosť podobne ako ten celkom v úvode (len je ho menej, ale optimalizovala som výdavky 😛 ).

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.