Dúhový hematit – radosť zo života

hematity-kolaz.jpgTak toto je kameň, o ktorom som donedávna ani netušila. Ale keď som po prvýkrát videla jeho obrázok, bola som z toho celá “preč” a tu je výsledok môjho skúmania:

Dúhový hematit (AJ: rainbow hematite) sa ťaží v Brazílii v tenkých doštičkách, ktoré je pre použitie v šperkoch napríklad treba podložiť iným kameňom – najčastejšie jaspisom alebo inými druhmi quartzu. Tento spôsob sa používa napríklad i pri opáloch a hovorí sa tomu “dubleta”. (Teda nemyslite si, ako som si ja dlho myslela, že “dubleta” je umelý opál. Je to opál podložený najčastejšie obsidiánom.)

No a späť k dúhovému hematitu: Charakteristická preň je dúhová hra farieb, asi tak ako olejová škvrna v kaluži vody. Je to fantastický pomocník pri liečení. Pokladá sa na hociktorú čakru, ktorá to potrebuje, ale od prírody sa spája s Tretím okom. Keď naň položíme dúhový hematit, využívamé celé spektrum farieb na odstraňovaníe blokád a nefunkčných vzorcov správania (vlastne ich tým “vyhodíme” do vesmíru a hodne ďaleko od nás).

Vytvára jasno v našej mysli i v našom srdci a pritom nás stavia oboma nohami pevne na zem a zmierňuje našu koncentráciu na fyzické prežitie. Vynáša na povrch náš vnútorný “oheň”. Navyše zvyšuje našu osobnú príťažlivosť. (No to je tam toho, s takým kameňom na krku!) Spontánne aktivuje všetky naše energetické zdroje.

Meditácia s dúhovým hematitom vnáša do obyčajného života trochu svetskej radosti. Pod vankúšom vedie k vidinám budúcnosti a nosený ako prívesok dodáva nášmu zjavu na ľahkosti a pomáha naše priania premeniť na realitu.

Z čakier sa priraďuje ku koreňovej a sakrálnej, zo znamení sa pripisuje Baranovi a Panne.

Na ilustračnom obrázku sú hore drúzy dúhového hematitu, vľavo tabličky dúhového hematitu a vpravo hematit, ako ho poznáme obvykle

Reklamy

12 thoughts on “Dúhový hematit – radosť zo života

 1. ahoj helar,
  velmi sa mi paci tvoja stranka citam si ju kazdy den a vzdy sa dozviem nieco nove:) chcela by som sa opytat kedy bude najblizsie nejaka burza alebo nieco podobne tu v bratislave kde by som si mohla zakupit prave kamienky napriklad tento hematit…som znamenie panna a v poslednom case mam melancholicku naladu kupila som si v obchodiku nejake tie kamienky su vsak pravdepodobne synteticke.

  Like

 2. Pred dvomi dňami som mala sen, kde mi prišla zásielka kamienkov a dva z nich boli pre mňa a boli zvláštne. A ver či nie, vyzerali presne ako tie tabličky hore na obrázku 😀 jeden mal sfarbenie fialovo-zlaté a druhý hral rôznymi farbami modrej. Po prebudení som premýšľala čo to môžu byť za kamene, na avanturíny sa mi to akosi nepodobalo, malo to iné trblietanie. Zvláštne, že ten zlato-fialový mal farby pekne rozdelené na polovicu a neprelínali sa. Tak záhada odhalená. Idem sa teda pozrieť, kde sa dá zohnať 🙂

  Like

   • Jeeej… ten je krásny… Ja mám len taký šutrík, myslím, že z Ameriky (prečo by som mala kupovať u nás, keď môžem platiť desaťnásobné poštovné a chodiť vybrať balíky na colnicu? 😕 ), ale si ho mojkám, tieto dúhové kamene mám aj ja veľmi rada.

    Like

   • No ja buď budem netrpezlivá a popýtam sa v predajní kde chodím, či sa dá zohnať jeden z nich, alebo si potom počkám do augusta ja burzu v Pezinku. Ale niekde ho už len zoženiem 🙂 No a dúhový mám zatiaľ iba labradorit, teda ak som na nejaký nezabudla 😀 ale posledne odo mňa všetky odskakujú 😀

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.