Unakit – kameň znovuzrodenia

unakit.jpgAJ: unakite, niekedy aj chybne unikite, NJ: Unakit, NórJ: unakitt 

Červenkastý kameň so zelenými plochami. Zložený z ružového živca (AJ: feldspar), zeleného epidotu (AJ: epidote, NJ: Epidot) a quartzu. Chemické zloženie: SiO2 +  Ca2 (Fe,Al)Al2. Tvrdosť: 6-7 podľa Mohsa, náleziská sú v Južnej Afrike, Číne a Brazílii, na Aljaške, v Severnej Karolíne a Kalifornii.

Mystické vlastnosti: Unakit podporuje trpezlivosť. Pomáha nám odbúrať falošné predstavy o sebe samých, odhaľuje naše vlastné silné a slabé stránky a tým buduje našu sebadôveru a pocit vlastnej hodnoty. Dodáva sebaistotu, presvedčivosť.  Pomáha nám znovu získať kontrolu nad situáciou a tak podporuje obnovu, harmóniu, vyváženosť a liečenie. 

Vyžaruje radosť a šťastie a pomáha pri znovuobnovení priateľstva a dávnych vzťahov. Pretože kombinuje ružovú (ženskú) a zelenú (mužskú) farbu, pripisuje sa mu schopnosť vyvažovať emócie a prinášať duševnú rovnováhu. Zlaďuje emocionálne a spirituálne telo. Podporuje zacelenie a vyliečenie starých emocionálnych rán a frustrácií, čím nám umožňuje učiť sa z vlastných chýb a rásť.

Zjednodušuje proces znovuzrodenia a pomáha nám spracovať informácie z minulých životov, ktoré v dnešnom živote vedú k blokádam energetických centier.

Meditácia s unakitom nám pomáha prekonať staré zábrany, ktoré stoja v ceste nášmu ďalšiemu rastu. Pri pokladaní unakitu na Tretie oko vieme zistiť príčiny problémov v súčasnosti, ak sú viazané na minulé životy, a následne ich potom múžeme liečiť.

Pomáha nám spojiť sa s vlastným silovým zvieraťom (šamanizmus). Je vhodný pre ľudí, ktorí majú do činenia s prírodou a pestovaním rastlín.

Unakit je kameň srdcovej čakry, ktorý umožňuje jej ďalší rozvoj. Často, keď iné kamene vyliečili srdcovú čakru, veci sa prestanú vyvíjať. Unakit mobilizuje ďalší rozvoj a je logickým ukončením aktivít na obnovenie energetickej rovnováhy v srdcovej čakre. Dodáva víziu a sebavedomie do budúcnosti.

S emóciami sa spája aj solárny plexus, ktorý zodpovedá za potláčanie emócií (často sa prejavuje plytkým dýchaním). Unakit na solárnom plexe pomáha zbaviť sa potláčaných pocitov, vynesie ich na povrch a umožňuje nám riešiť ich. Súčasne posilňuje naše sebavedomie a pocit vlastnej hodnoti a životného cieľa.

Na hara línii sa spája s bránicovou čakrou.

Priraďuje sa znameniu Škorpióna. V numerológii vibruje s číslom 9, podľa iného zdroja s číslami 5, 7 a 11.

Liečiace vlastnosti: Pomáha nám zotaviť sa po ťažkých chorobách alebo dlhodobom vyčerpaní (napr. aj zo stresu). Posilňuje našu konštitúciu a imunitný systém a pôsobí podporne pri každom type liečenia. Stimuluje pečeň a jej funkciu centrálneho regeneračného orgánu nášho tela. Zlepšuje proces trávenia, najmä v tenkom čreve, čím nám umožňuje lepšie absorbovať výživné látky a v konečnom dôsledku tým posilňuje celý organizmus. Tým pomáha priberať, preto je vhodný pri liečbe anorexie. Súčasne pomáha nárastu svalstva, ale používa sa aj na zväčšenie pŕs.

Pomáha pri tehotenstve a pôrode a posilňuje zdravie ešte nenarodeného dieťaťa. Posilňuje aj srdce a obehový systém a pohlavné orgány (viac ženské ako mužské).

Pomáha neutralizovať škodlivé žiarenie obrazoviek.

Liečiteľom pomáha ísť do hĺbky, pod fyzické symptómy, a odhaliť skutočné príčiny choroby.

Použitie:

 • S najväčším úžitkom sa používa unakit pri meditácii: pokladá sa na čelo alebo na solárny plexus.
 • Sedenie v dvojitom kruku z unakitov regeneruje myseľ i ducha.
 • Pokladá sa na nemocné časti tela.
 • Nosieva sa po dlhú dobu ako prívesok, náhrdelník alebo kameň do vrecka. 

Čistenie: Unakit sa čistí pod tečúcou vodou.

Reklamy

5 thoughts on “Unakit – kameň znovuzrodenia

 1. Danka,

  unakit patrí k jaspisom a tie sú zmeskou všeličoho, takže nie je vylúčené, že bude mať aj inak sfarbené miesta. V každom prípade by mal kombinovať svetlú zelenú s oranžovoružovou (aj ten hore na obrázku má žlté žilky 🙂 ).

  Like

 2. len sa chcem spytat, ci unakit staci cistit pod tecucou vodou, alebo ho treba potom aj vybit a znovu nabit na mesacnom resp. slnecnom svetle (alebo na kristaly)

  Like

 3. Chcem sa spytat ako casto mam na ten kamen cikat, vraj to pomaha pri lieceni mocovych ciest, predajca mi doporucil ze cikat 12 krat denne, ale tolko proste za den necikam, tak ci mi to pomoze aj tak.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.