Toning – čo to je a načo to je?

Toning je prírodná metóda ozdravovania/liečenia, ktorá sa zakladá na používaní hlasu. Vychádza z predpokladu, že všetko na svete pozostáva z vibrácie, má svoju vlastnú vibráciu a napravením nefungujúcej vibrácie sa dá dať znova do poriadku.

Tón ľudského hlasu je ukazovateľom jeho stavu (a toto je stopercentná pravda, ktorú využívam v práci iného druhu ako bosorovanie). Ak má tón hlasu niekoho kňučivý, cucavý alebo dýchavičný podtón, je to indikátor zlého zdravotného stavu, depresie, straty motivácie alebo beznádeje. Priťahuje choroby, najmä rakovinu, astma, alergie, nádory, reumatizmus a artritídu.

Pre vizuálne orientovaných ľudí smeruje takýto hlas po špirále proti smeru hodinových ručičiek a nadol.

Potom je tu tvrdý, komandujúci, úsečný a požadovačný hlas, ktorý sa dožaduje odpovedí a málokedy dostane uspokojivú odpoveď, pretože vydesí opýtaného. Okolo seba vytvára neefektívnosť, chaos a zmätok. Priťahuje choroby ako infarkt, mŕtvicu, zlomené kosti, pády a nebezpečné nehody. Tón hlasu priťahuje to, čo obsahuje – násilie.

Často k povážlivému zlepšeniu zdravia vedie už len to, že donútime pacienta zmeniť tón a spôsob jeho reči. Napríklad miesto cucavého tónu bude zo seba vyrážať slová silou. (Niekde som dokonca čítala, že ktorýsi čínsky majster učil svojich žiakov, že keď budú denne 5 minút zo seba celou silou vyrážať “ha”, stanú sa nesmrteľnými 🙂 …)

Pri liečení toning funguje nasledovne: Každá bolesť má svoj sprievodný tón a keď tento tón po istý čas (=kým máme dobrý pocit) jemne pulzujeme, bolesť poľaví alebo celkom zmizne. Je to ako bezpečnostný ventil – znižuje napätie, ktoré označujeme ako “bolesť”.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s