Ako robiť toning?

 1. Stoj vzpriamene, nohy od seba asi na šírku ramien. Obe paže zdvihni nad hlavu a nechaj ich padnúť späť, pričom ramená sa uvoľnene pohybujú, akoby boli voľne zavesené na chrbtici.
 2. Zatvor oči. Pozri sa do svojho vnútra a začni cítiť.
 3. Uvoľni sa v panve, aby hladko kĺzala z boka nabok. Trochu ju vysuň dopredu – tým predídeš tomu, že sa automaticky schúliš a zhrbíš. Nechaj telo zľahka sa pohupovať zboka na bok, ako kvet na stopke vo vánku. Pre telo je neprirodzené strnulé držanie; pri pohybe mapuj pocity vovnútri, dych, tlkot srdca, pulzovanie krvi.
 4. Nechaj telo “hovoriť”. Uvoľni čeľusť tak, aby sa sánky oddelili a nechali medzeru. Nechaj zvuk vychádzať z tvojho vnútra, od nôh, nie z tvojej hlavy. Začínaj vždy slabým stonaním.
 5. Nechaj telo stonať tak dlho, ako sa mu chce, a nijako do toho nezasahuj. Čokoľvek sa bude diať, nenechaj myseľ, aby to riadila alebo posudzovala.
 6. Keď sa telo dostatočne očistí, ukončí ľahkým vzdychom a vtedy vieš, že proces bol úspešný.

Tento postup v tele zanechá istú prázdnotu. Len čo telo ukončí očistu vzdychom, treba túto prázdnotu zaplniť niečím pozitívnym – vychutnať si pocit uvoľnenia alebo pohľad na niečo, čo nás nadchýna krásou, alebo pohladkať domáce zvieratko (psa, mačku; čokoľvek živé, prítulné a huňaté).

Najlepšie miesto/čas pre toning je ráno po zobudení alebo v sprche.

Každý toning je individuálny, ale má aj istý opakovaný vzorec. V prvej fáze sa telo relaxuje postojačky, niekedy posediačky a zriedkavo poležiačky (vtedy sa zvuky vydávajú najťažšie) – v každom prípade musí dostať voľnosť vydávať svoje vlastné zvuky. V druhej fáze, po prvých veľmi tichých stonoch, sa hlas zdvihne. Neslobodno sa k tomu nútiť, musí to byť prirodzený proces. Nechaj hlas ísť tam, kam chce; väčšinou skončí vysokým, hladkým tónom. V tretej fáze sa telo uspokojí s tým, čo považuje za svoj perfektný tón, a ukončí hlbokým, spokojným vzdychom.

Ak to cheš kombinovať s hláskami, použi A – O – U – I, pričom A je veľmi uvoľnené s jazykom voľne položeným v ústach a I je napäté a vychádza z hornej časti hlavy.

Výborné cvičenie aj na to, aby sa človek naučil počúvať svoje telo a “rozprávať” s ním.

2 thoughts on “Ako robiť toning?

 1. pripomína mi to proces očistenia ktorý používam aj ja ..vlastne je to zývanie po stojačky 😀 s uvoľnením tela . S tým íčkom to nemusí byť napäté. ZIN URU toto slovo rozvibruje telo podľa potreby z hora dolu ..od vysokých vibrácii (horná čakra) až po nízke vibrácie ( základná čakra, kundalíni ) hm 😕 😀

  Páči sa mi

 2. hmm toto je zaujimave. este som neskusala. Pred asi cca 3 tyzdnami som ale skusala nieco podobne (ale nie vydavanie zvukov).
  Pricom platia prve 3 body. (pustam si pritom relaxacnu alebo meditacnu hudbu, taku aka mi je prijemna ja osobne preferujem cinsku) + pre atmosferu si zapalim vonny kahan a stlmim svetlo. Drzim postoj a v podstate “cakam”, hlava je vypnuta (:D) a len vnimam telo a hudbu a predstavujem si ako som spojena so Zemou, mne pomaha aspon zo zaciatku mat oci zatvorene. No a potom to pride, telo sa zacne hybat tak ako je mu to prijemne. Je to nieco uzasne a vsetkym odporucam. Zo zaciatku to mozno nepojde hned,ale ked to clovek robi castejsie a sustredenejsie,tak niekedy doslova “beham” po celej miestnosti. Popuka mi v tele kadeco,ale je to vzdy prijemne pukanie. Telo robi iba take pohyby ake chce, nic nesilim, nikam ho sama nevediem. Je to vlemi oslobodzujuce a mam aj pocit,ze sa mi doblokovavaju nejake blokovane energie,ze jednoducho mi to v tele prudi lepsie a som odrazu “lahucka” bezstraostna. No je to super.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s