Keď “na nás nezáleží”

Výchovou sa často dostávame do presvedčenia, že priania a potreby iných sú dôležitejšie ako tie naše. Vedú k tomu poukázania typu: “Je ti zle? Pozri, o čo horšie je niekomu inému!” Toto v nás buduje pocit, že sme druhoradí, že sme nedôležití a že iní majú prednostné právo na naše ofukovanie.

Kedysi v roku 2014-5 som mala v kurze zhmotňovania staršiu dámu, ktorá si prišla odblokovať zdravie. No a v diskusii sme sa bavili o tom, že môže nastať prípad, kedy nám naša dnešná zlá situácia napĺňa nejakú vnútornú potrebu a preto sa jej tak ľahko nezbavíme. Na to pani stíchla a chvíľku tam sedela a len sa mračila, až z nej nakoniec vyliezlo: “Pre mňa je choroba kľúčom k tomu, že sa mi moje deti sústavne venujú! Kým boli malé, všetko moje išlo bokom a všetko sa točilo okolo nich a teraz, keď vyrástli, išli si po svojom… ale len čo mi je niečo, prídu a pomáhajú a starajú sa!” Všetka tá pozornosť, ktorá jej chýbala, kým bola mladá a mala život pred sebou, ale venovala ho iným, sa jej teraz vracala späť v podobe choroby, kedy okolo nej všetci skákali… lenže nebolo to ono! Teraz ju to totiž bolelo a obmedzovalo a naháňalo jej to strach! A tak sme miesto “liečenia” zhmotňovali “dostávam dostatok pozornosti a som zdravá a spokojná a užívam si to”.

Preto je dôležité nezačať sa stavať až na chvost všetkých potrieb a povinností. Z prázdnej šálky vodu nenalejete. Neznižujte svoju hodnotu vo vlastných očiach, pretože inak bude všetko ostatné dôležitejšie ako vaše sny… Hľadajte prienik.

A pokiaľ sa chcete zhmotňovaniu venovať skutočne rozumne a získať nástroje a vhľady potrebné pre to, aby ste dosahovali svoje ciele, tak 26. januára 2022 začína ďalší kurz Ako si zhmotniť sen – a rada sa v ňom s vami stretnem. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s