Kde je naša hranica?

V jednej ezo skupine sa premáva chlapík, ktorý mi hýbe žlčou. A zjavne aj mnohým. No ale pred pár dňami som sa stala svedkom (po funuse) niečoho, z čoho mi zostalo zle a keby som nemala svoje vlastné záujmy zostať v tej skupine, tak tam už dnes nie som. 😦

Nejaká babenka sa ponúkla, že spraví automatickú kresbu daného pána, a nechala o tom hlasovať ostatných členov skupiny. Čiže banda vypenených sa vyjadrovala k tomu, čo sa stane s objektom ich podráždenia… Ako to asi mohlo dopadnúť? No samozrejme, že to chceli! Chceli, aby ho niekto verejne popravil.

Chlapík (upozorňujem, v mojich očiach totálny ogrgeľ) sa ozval, že ale to, čo ona namaľuje, nebude on, ale ona a jej predstava... Síce automatická kresba funguje tak, že sa napojíte na energiu a maľujete ju, ale je vrcholne neetické urobiť to a zverejniť o človeku, ktorý o to nepožiadal… a že to napriek tomu ponúkla, je dôkaz, že už z neho mala tiež nervy! Čiže ak je kanál skreslený – čo nastane? Začne skresľovať dáta, ktoré si stiahne z Univerza!

Našlo sa aj zopár ľudí, čo protestovali a upozorňovali na neetickosť celej akcie. (Ja tiež, ale ako vravím, už som asi došla s krížkom po funuse.)

Dokonca sa ozval ten chlapík, ale pretože je to, čo je, a s logikou a formulovaním svojich prianí narába ako Jánošík od buka do buka, tak jej nepriamo povedal, že to môže urobiť. (Potom protestoval, že to nepovedal, ale už bolo neskoro, pretože kto si nedáva pozor na slová, nemá už nárok jajkať.)

A tak vznikla automatická kresba. Baba to kvôli kritike jej úmyslu urobila alibisticky tak, že urobila jedného neznámeho “kamaráta” a tohto chlapíka a nechala publikum, nech si vyberie “ktorý je ktorý”. (Ľudia, fuj. Je mi zle. Viete si predstaviť, ako sa tie kresby odlišovali, aby bolo jasné, že tá čarbanica je naša obeť.)

Lenže tým to neskončilo… Hoci som postla svoj koment s krížkom po funuse, dáma sa mi ozvala so zdôvodnením, ako je ona z toho “vonku”. A v tom zdôvodnení napísala, že to mohla urobiť celkom inak a bolo by to “čisté” – čo okrem nej nikto netušil, ale ona už ten nápad zjavne mala a rozhodla sa pre iný postup a preto to “čisté” mať zjavne nechcela!

Nebrala som si servítku. Buďte na mňa zhovievaví, ale je mi z toho fakt zle. Toto má byť slovenská ezoterika?!

Tu je naša konverzácia:

Niekde musí byť hranica… a u mňa je v tomto prípade prekročená.

P.S.: Obrázok čisto ilustračný. Odporúčam pozrieť si názov knižky, čo držím. 😕

P.P.S.: Veci sa dali do pohybu… Ten pán, proti ktorému sa “spikla” skupina ľudí, ich dráždil aj naďalej. Až sa jedného dňa ozvala jedna z členiek:

Na to už adminka bola nútená zareagovať a čo urobila?

Takže ona neverí (a to úprimne), že nám vadí človek, ktorý nám vadí… Nuž, asi je jasnozrivá alebo čo. Pripomína mi to niekdajšie vyjadrenie jedného ezo-psychológa, kedy napísal, že on vidí, že poznám odpoveď, ale odmietam si to pripustiť. A tak ako vtedy ten psychológ, aj adminka týmto u mňa hasne, pretože potom bez ostychu povie, že používa skupinu a jej členov na svoje obveselenie.

Ľudia, niekedy žasnem, ako si iní neuvedomujú signály, čo svojimi prejavmi vysielajú.

4 thoughts on “Kde je naša hranica?

 1. Ja hovorím takňym ezoterikom / a je ich ešte veľa/ snoplanétoví ezoterici.
  Títo snoplanétoví ezoterici, podľa mňa ešte necítia takú objektivitu ku každému.

  Sú ľudia, čo mi pijú krv. idú na nervy, ale s takým ľovekom nebudem večne. .
  Niekedy si pripomínam, že toto je jeho cesta vzostupu
  potrebuje si to zažiť a to je všetko. čo som ochotná akceptovať.

  Odchádzam, ale snažím sa naňho nemyslieťaby som si nenegovala svoje vibrácie a život.

  Liked by 1 person

  • Vo mne to potom chvíľu ešte kvasilo, takže som danej dáme navrhla experiment: Nech namaľuje moju energiu, že jej na to dívam dovolenie. A že presne toto urobila moja majsterka reiki, takže budeme vedieť porovnávať výsledok, a ja sa navyše pôjdem spýtať anjelov, nech mi ukážu to, čo ona bude maľovať… Okamžité veľké cúvanie: je príliš unavená a potrebuje sa z automatickej kresby najprv “zotaviť”, moja energia sa časom mení a preto sa to nedá porovnávať… Tak som jej povedala, že nech nakreslí energiu mojej duše, že tá sa nemení. Odvtedy ticho po pešine. Odventilovať sa áno, doložiť svoju schopnosť nie. (Mimochodom, ja som sa šla predsa len spýtať tých anjelov a z toho, čo mi ukázali, som pochopila časti obrazu svojej majsterky reiki. Takže ja som svoj benefit už dostala. 🙂 )

   Páči sa mi

   • Zažívanie tých nepríjemných vecí /snahy o verejné linčovanie/ ai ťa posúva dopredu
    a zoceľuje.
    Vystískaj všetky svoje mačičky a pekné sviatky vám želám.

    Páči sa mi

 2. A ešte niečo. Niektorí z tých snoplanétových ezoterikov možu byť aj nebezpeční.
  Ako tá žena s automatickou kresbou.
  Kvoli skreslenému snoplanetovému mysleniu.
  Necítia nejakú vnútornú úctu k životu, existencii.
  Ak nie úctu postačí objektívnosť /niečo neutrĺne./ Podľa mňa si neuvedomujú dosledky svojich činov. Taký ezoterik je ako decko, ktorému dáte do rúk zápalky

  Takže, kde je naša hranica?
  Moja tam, aby som nežala vietor zo zasiatej búrky.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s