Skutočná vďačnosť

V piatky obvykle nezverejňujem, pretože to aj tak nik nečíta, ale možno si to nájdete cez víkend:

Práve som totiž objavila pre mňa veľmi prínosný citát od Teal Swan. Ja s tou vďačnosťou akosi mávam problém; mávam pocit, že nie som “dostatočne vďačná”. (Cítite v tom tú iróniu? Dostatočne čokoľvek: dostatočne pekná, dostatočne múdra, dostatočne priebojná, dostatočne obdivovaná, dostatočne vďačná… Všetko dopady základného presvedčenia “nie si dosť dobrý”. 🙂 Odpúšťam si. S odpúšťaním som to už akosi zvládla. 😛 )

No a teraz k tomu citátu, nech z toho máte niečo aj vy:

Keď ide o vďačnosť, zabudni na všetky tie bludy o dlhu, povinnosti alebo očakávaní, že budeš slziť a bozkávať ručičky. Cítiť vďačnosť za niečo značí len, že si uvedomuješ prínos, čo ti daná vec poskytuje. Oceniť niečo značí uvedomovať si jeho plnú hodnotu a preto v tom vidieť to pozitívne.

Čiže “byť vďačný” neznamená deklarovať vďaku za niečo, ale vychutnávať si to. Len čo si niečo vychutnáte, už tým Univerzu potvrdzujete svoju vďačnosť za to, že sa to k vám dostalo. Nepotrebujete písať zoznamy vďačností alebo okiadzať ľudí, cez ktorých to prišlo k vám,  pretože darcom bolo v konečnom dôsledku Univerzum a Univerzum vie podľa vašej energie, nie podľa slov vďaky. 🙂

🙂 Hneď sa cítim menej previnilo, že nebijem denne päť minút čelom o zem a neďakujem za každý dych, ktorý som mala tú možnosť dýchať.

Takže toľko môj dnešný stalking. 🙂

One thought on “Skutočná vďačnosť

  1. tiež to vnímam tak, že už to vyžarovanie dobrého pocitu z nás, v situácii ktorá nám priniesla niečo vhodné pre náš rozvoj (alebo aj len taká obyčajná úľava), môže znamenať pre Univerzum že sme vďační, a veru som 🙂

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s