Skutočná vďačnosť

V piatky obvykle nezverejňujem, pretože to aj tak nik nečíta, ale možno si to nájdete cez víkend:

Práve som totiž objavila pre mňa veľmi prínosný citát od Teal Swan. Ja s tou vďačnosťou akosi mávam problém; mávam pocit, že nie som “dostatočne vďačná”. (Cítite v tom tú iróniu? Dostatočne čokoľvek: dostatočne pekná, dostatočne múdra, dostatočne priebojná, dostatočne obdivovaná, dostatočne vďačná… Všetko dopady základného presvedčenia “nie si dosť dobrý”. 🙂 Odpúšťam si. S odpúšťaním som to už akosi zvládla. 😛 )

No a teraz k tomu citátu, nech z toho máte niečo aj vy:

Keď ide o vďačnosť, zabudni na všetky tie bludy o dlhu, povinnosti alebo očakávaní, že budeš slziť a bozkávať ručičky. Cítiť vďačnosť za niečo značí len, že si uvedomuješ prínos, čo ti daná vec poskytuje. Oceniť niečo značí uvedomovať si jeho plnú hodnotu a preto v tom vidieť to pozitívne.

Čiže “byť vďačný” neznamená deklarovať vďaku za niečo, ale vychutnávať si to. Len čo si niečo vychutnáte, už tým Univerzu potvrdzujete svoju vďačnosť za to, že sa to k vám dostalo. Nepotrebujete písať zoznamy vďačností alebo okiadzať ľudí, cez ktorých to prišlo k vám,  pretože darcom bolo v konečnom dôsledku Univerzum a Univerzum vie podľa vašej energie, nie podľa slov vďaky. 🙂

🙂 Hneď sa cítim menej previnilo, že nebijem denne päť minút čelom o zem a neďakujem za každý dych, ktorý som mala tú možnosť dýchať.

Takže toľko môj dnešný stalking. 🙂

2 thoughts on “Skutočná vďačnosť

  1. tiež to vnímam tak, že už to vyžarovanie dobrého pocitu z nás, v situácii ktorá nám priniesla niečo vhodné pre náš rozvoj (alebo aj len taká obyčajná úľava), môže znamenať pre Univerzum že sme vďační, a veru som 🙂

    Liked by 1 person

  2. Vnimam to podobne ako je opisane v citate a clanku, dokonca rozlisujem vdacnost a ocenovanie. Niekde som citala, ze vdacnost sa nam mnohym moze spojit s energiou nedostatku v zmysle: nemala som a teraz to konecne mam, priam ma to zachranilo, tak som vdacna, az bozkavam rucicky-nozicky. Presne to moze vyvolavat pocit, ze teraz nieco aj ja dlzim.
    Ocenenie – v prvom rade je to dostatocne vnimanie niecoho a zameranie sa na to a zaroven vychutnanie si toho. Je to prijatie niecoho, co sa nam ponuka a uvedomenie si toho. Mozno aj kazdy den sa nam ponuka to iste, nemusime mat nedostatok toho, ale len v niektorych okamihoch sme schopni ocenit to. Je to asi viac o vedomom vnimani a aj ked to v tej chvili prepasneme, mozme sa k tomu vratit v ramci rekapitulacie dna a ocenit dodatocne. Ja mam na to zosit – Ocenovacik a teraz som si tymto mojim komentarom pripomenula, ze uz dlhsie lezi nedotknuty na policke a caka na moje pravidelne pouzivanie.

    Raz som sa na rusnej ulici zrazu zapocuvala do vyrazneho spevu vtaka. Pospevoval rozne melodie a mna to dostalo mimo realitu poulicneho diania. Zastala som a nic ine som v tej chvili nevnimala, len ten spev. Ked som precitla, citila som sa uzasne a pocula som sa, ako ocenujem toho vtaka za to, ze mi dal prud sviezej energie. V mojej hlave som pocula jeho odpoved: “to ty si dala mne i sebe energiu tvojim vnimanim mojho spevu.” V tej chvili som citila uzasne prepojenie.

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s