Náreky situáciu neriešia

“Nikdy nemrhaj svoj čas a energiu na prianie byť niekde inde a robiť niečo iné.” — Spiritual Awakenings

Prijmite svoju situáciu a akceptujte, že ste presne tam, kde ste, a robíte presne to, čo robíte, z určitého dôvodu. Tým dôvodom môžu byť nevhodné minulé rozhodnutia alebo súhra okolností (“náhoda”), ale veci sa okolo vás poskladali určitým spôsobom, ktorý nezmeníte, a vám zostávajú už len dve možnosti – buď to premeníte na zmúdrenie, na “lekciu”, alebo na príležitosť ponariekať si.

A teraz poďme na tú “náhodu” – človek s povahou, akú máte, môže priťahovať presne ten typ situácií, v akom sa práve nachádzate. Niekedy je to fajn a tešíme sa z toho, inokedy nás to bolí. Ale… kým máme svoju povahu a nič na svojom prístupe neupravíme, budeme ich priťahovať aj nabudúce… takže tá “lekcia” vyzerá ako oveľa rozumnejšie riešenie. Pozrime sa, prečo sa situácia poskladala tak, ako sa poskladala, a upravme to, čo upraviť dokážeme – okamžite a s najmenšou námahou. Pozbierali sa okolo nás nevhodní ľudia? Zmeňme prostredie za také, do ktorého tento typ ľudí nelezie.

A ak sa situácia zopakuje, nestrácajme nádej a nezačnime nariekať. Nariekanie nič nezmení. My zas niečo upravíme – rýchlo a bezbolestne.

Pozerajte na to ako hru. Tá situácia sa bude opakovať dovtedy, kým neuplatníme to správne “heslo”, aby odišla. Nárek to zjavne nebol. Takže ak je naším cieľom sa tej situácie a bolesti s ňou spojenej zbaviť, tak budeme hľadať to správne “heslo”, kým ho nenájdeme.

A potom bude pokoj. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s