Gabrielov prechod 1. – 7. 3. 2021: reštart

Keď sa v živote dlhší čas nič nepohlo  výraznejšie dopredu, máme tendenciu prestať dúfať, že sa ešte raz pohne. Vtedy máme na výber – buď zotrváme v nádeji, alebo si umožníme reštart a nový sen.

Nový sen je vhodný vtedy, ak už sme dlho nevideli nijaký pokrok. Niekedy totiž chceme veci, ktoré pre nás nie sú prirodzené  – chceme ich preto, že ich chcú iní okolo nás, alebo si od nich sľubujeme naplnenie, ktoré inak necítime… Najťažšie je rozhodnúť sa, či vytrváme alebo si doprajeme nový začiatok.

Odpoveď sa skrýva v našom vnútri ako isté tušenie. Ak sa príliš sústredíme na racionalitu, budeme sami seba obmedzovať z obavy, že si niečo interpretujeme nesprávne. Ak sa príliš sústredíme ne chcenie, môžeme si stanoviť ciele, ktoré sú nereálne a možno nám ani z dlhodobého hľadiska neprinesú naplnenie. Najviac nám pomôže, ak sa na našu situáciu pozrieme z toľkých uhlov pohľadu, koľkých sme schopní. Pod povrchom sa začne postupne rysovať cesta prinášajúca potešenie a naplnenie.

Nastáva obdobie, kedy potrebujeme ísť čo najviac do hĺbky. Zotrvávanie na povrchu a držanie sa starého nám prinesie len sklamanie. Game over – new  game.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s