Gabrielov prechod 7. – 13. 12. 2020: plyňme s prítomným okamihom

Najväčší problém, s ktorým sa v živote potýkame, je rozhodnúť, kedy môžeme pustiť opraty z rúk a kedy máme, naopak, pevne riadiť svoj smer. Nastáva obdobie, kedy jednou  nohou ešte stojíme v svete, kde sa veci diali automaticky, ale druhou sa už potrebujeme postaviť na pevnú zem a začať usmerňovať tok nášho života. Nie je to príjemné, ale minulé obdobie poľavenia vytvorilo pre nás nové štartovacie bloky, z ktorých sa vieme odraziť do celkom nečakaných smerov!

Ak naše možnosti nevyzerajú presne podľa našich predstáv, nebuďme z toho znechutení… Niekedy sa k cieľu dostávame priamo a inokedy bočnými chodníčkami. Teraz nastáva čas bočných chodníčkov, kedy sa veci nebudú odvíjať presne podľa našich predstáv – ale ak nezačneme chaosiť a reagovať odporom, objavíme pre seba nové možnosti a nové príležitosti, o ktorých sme doteraz možno ani nesnívali – a odrazu sú tu a sú lákavé!

Je načase uvoľniť naše predstavy o budúcnosti a začať sa prispôsobovať tomu, čo nám práve ponúka prítomný okamih. Na konci väčšiny prítomných okamihov sa totiž skrýva spokojnosť a potešenie – ak sa im prestaneme brániť…

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s