Tri S: prečo nedosahujeme

V súčasnosti sa zdá, akoby nedostatok a úporné zápasenie boli všedeprítomné – a to, ako sa o ne každodenne potkýnate (napr. v správach a v televízii, ale aj pri príbehoch o ľuďoch, ktorí majú všetko to, čo sa vám nedostáva, má negatívny dopad na vašu myseľ, ducha,  zdravie, vzťahy a bankové konto. Pohybujete sa v svete, kde nič nejde ľahko.

Na vine vášmu nedostatku a nespokojnosti je váš prístup k zhmotňovaniu.   A tu sú tri hlavné dôvody, prečo vám peniaze nevchádzajú do života ľahko a hladko:

Kde robievame chybu

Dôvod číslo 1 je, že ste padli do pasce troch S nedostatku: Sťažovania sa, Stiahnutia sa a odSeknutia sa. Problém s týmito 3S je, že väčšinu času sú návykom, takže si ani neuvedomujeme, že a kedy sme sa zachytili do jedného alebo všetkých 3S nedostatku.

Dôvod číslo 2 je skutočne veľmi,  veľmi vážny: snažíte sa používať staré presvedčenia na vytvorenie novej reality. Máme tendenciu  robiť to, čo robiť vieme. A to platí aj pre presvedčenia: máme  tendenciu veriť tomu, čomu už veríme a čomu sme odjakživa verili. Ale s týmto prístupom okolo seba vytvárame =(zhmotňujeme) to, čo sme vytvárali odjakživa. Takže ak chcete novú realitu, potrebujete nové presvedčenia. Ale veľa ľudí stroskotá na tom, že fungujú na starých presvedčeniach a snažia sa zhmotniť si novú realitu – a to nefunguje. Nikomu.

Ale najväčší dôvod, prečo vám peniaze do živote nepritekajú bez problémov, je tento: žijete náhodne, nie vedome. Ak sa vám aj nejakým šťastným zásahom osudu podarí získať väčšiu sumu peňazí, neviete, ako to zopakovať.

Deje sa to stále. Len si spomeňte: niečo úžasné sa vám prihodí, ale vy neviete, ako sa postarať, aby sa to prihodilo aj nabudúce.

Každý úspech pozostáva z určitých súčastí. Ak ich nepoznáte a ak neviete, čo sa vo vás deje, keď pritiahnete hojnosť, tak ste vydaní na milosť a nemilosť náhode – a to môže byť hodne frustrujúce, pretože to vo vás vyvolá pocit, akoby ste nad vecami nemali kontrolu.

Text patrí medzi  tie, čo sa sa nedostali do knižky-projektu Ako si zhmotniť sen.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s