Gabrielov prechod 17. – 23. 8. 2020: za rohom čakajú nové príležitosti

Niekedy potrebujeme čas čakania na to, aby v nás vykvasilo to skutočné prianie, tá skutočná túžba. Všetko, čo bolo len povrchné, neprejde testom čakania. Všetko, čo bolo len pozlátko, upadne do zabudnutia. Počas čakania sa vyjasňuje, čo má pre nás akú hodnotu… Nemá význam kritizovať sa za to, že sa nám des už nepáči včerajší sen – veci niekedy vyzerajú na povrchu lepšie než vnútri, keď im porozumieme a dáme si ich do správnych súvislostí.

Tentokrát vidíme súvislosti v novom svetle. S časťou starých túžob sa lúčime – už pre nás nemajú hodnotu. Odrazu vieme presne, ktoré sny si zaslúžia prežiť – a za rohom nás čakajú príležitosti, aby sme ich mohli realizovať!

Nedržme sa teda niečoho len preto, že sme sa toho držali odjakživa, alebo aspoň dlho. Sme ľudia a naše preferencie sa menia. Pozrime sa na to, čo je pre nás dôležité dnes, aby sme sa nehnali za možnosťami, ktoré sú síce jednoduché, ale keby sa naplnili, už nám nedajú to uspokojenie, čo si od nich sľubujeme…

Nezabúdajte: za rohom čakajú príležitosti – a bude ich viac, než dokážeme využívať. Bolo by teda dobré, keby sme využili tie, ktoré nám dajú skutočný pocit šťastia a spokojnosti.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s