Nevidíte alebo necítite energiu? Späť do tela!

Keď sa Jeff Allen spýtal publika, čo je podľa nich najzávažnejší dôvod, prečo ľudia nevidia alebo necítia energiu, začali prichádzať rôzne odpovede. Prvé, čo mne napadlo, bolo “som príliš v hlave”. Ostatní prichádzali s inými postrehmi; najčastejšie boli “blokády”, prípadne “nevedomosť” alebo “neprítomnosť”. Tu sa Jeff spokojne zastavil a vyhlásil:

“Presne tak! Dôvod č. 1, prečo ľudia nevnímajú energiu, je, že nie sú plne v svojom tele.” 🙂

Tak vám poviem, klesla mi sánka. 😉 Bola by som tipovala kadečo, ale nie toto

Ak však nie sme prítomní (ukotvení) v našom tele, len veľmi ťažko dokážeme cítiť energiu. Keď si to tak vezmeme, tak telo je vlastne jediná “anténa”, ktorú na vnímanie energie máme! Lenže New Age ezoterika nás učí vyliezať z tela a nebyť v ňom (priznávam, prichytili ma 😛 )… takže potom pomocou čoho máme v tej hmote tú energiu vnímať?!

Keď sme prítomní v svojom tele,  oveľa ľahšie sa vieme napájať na energiu “tam vonku” – cez energiu nášho tela. Máme nástroj, pomocou ktorého  môžeme vidieť veci, počuť veci a cítiť veci.

Preto je také dôležité dostať sa späť do svojho tela. Odpovede, ktoré hľadáme, totiž nie sú “tam vonku”, ale “tu vnútri”. Minulý týždeň som absolvovala kurz čchi kung, varieta 😉 Springforest, kde ma zaujala hlavne jedna formulka, ktorú sme si pri cvičení opakovali: “Som jedno s Univerzom a Univerzum je vo mne.” Priznávam, nechápala som, až kým som nepočula Jeffa Allena. Všetko, čo potrebujem vedieť, je vo mne, pretože vo mne a zo mňa ide napojenie na ten zvyšok. 🙂

Samotný Jeff Allen si spomína, ako sa  raz – celkom po vzore New Age ezoteriky – vybral na kurz jasnovidectva a učiteľ ho upozornil, že než sa na to dá, potrebuje si prejsť najprv uzemňovacou prípravou, ktorá ho ukotví v jeho tele. Vysvetlil, ako z Jeffa vníma, že je energeticky “zmätený” a predpokladá, že by sa mal dostať “z tela”, kým on potrebuje dostať sa “späť do tela”.

Jeff to vysvetľuje ako pocit, keď ste silne fokusovaní, prítomní v danom okamihu a všetko prebieha akoby spomalene.  To je ten stav, kedy dokážete cítiť energiu či počuť svojich spirituálnych sprievodcov. Ja s mojím manažérskym pozadím tomu hovorím flow (tok) a síce sa do toho viem dostať, ale neviem si to vyvolať cielene, takže sa nečudujte, že som v tom okamihu začala počúvať ako sova a oči mi vyliezli až na vrch hlavy…

Takže dlhého kecania krátky výsledok: všetky tie zručnosti, ktoré sú podľa nás “mimo tela”, sú v reáli “v tele”.

Neberte to ako paradox. Iste, máme telo a máme aj ducha – lenže tieto dve súčasti si vzájomne nekonkurujú! Nepotrebujete sa stať “menej fyzickí”, aby ste sa mohli stať “viac spirituálni”! A to je ten zmätok, do ktorého sa ľudia dnes často dostávajú. Myslia si, že ak chcú byť spirituálni, nesmú chcieť viac peňazí, nesmú jesť mäso, nesmú sa obklopovať hmotnými statkami, nesmú cítiť to-a-hento, nesmú zmýšľať tak-či-onak, nesmie sa im páčiť susedova žena… Ako keby sa snažili utlmiť až celkom vytesniť fyzický svet. len aby mohli vyliezť vyššie a vyššie v spiritualite.

Lenže čím menej ste v tele a v hmote, tým slabší je váš nástroj na to, aby ste “činili s energiou” (milujem toto slovo, čo ma naučili anjeli 🙂 ). Takže to, čo chcete, je venovať pozornosť rovnako svojmu fyzickému, ako aj svojmu spirituálnemu svetu. Koniec-koncov, už starí Gréci vraveli, že “v  zdravom tele zdravý duch”. (Alebo to boli Rimania? Alebo prečo by Gréci hovorili latinsky?)

Naše hlavné poslanie na svete je vziať nehmotnú energiu (predstavy, myšlienky, inšpiráciu) a transportovať ju do hmotného sveta. Toto sa presne kryje s informáciou, ktorú som kedysi dostala od anjelov: snívať svet do novej podoby. Ale aby svet tú “novú podobu” dostal, potrebuje sa naše snívanie premietnuť do “hmoty”.

A to je aj hlavná chyba všetkých “vzostupových” teórií: ľudia sú celí vytešení a hrabú sa silou-mocou “von z tela”. Aj tomu sme sa tu výdatne venovali… Ups. 😳 Nuž čo; prešli sme si tým a nechávame to za sebou, bohatší o pár techník a jedno poznanie. 🙂

Jeffrey Allen:

“Vedomie nie je o tom, dostať sa odtiaľto preč. Vedomie je o pozdvihnutí frekvenčnej vibrácie vášho fyzického tela cez hojenie sa a očistu; keď pozdvihnete   vibráciu svojho tela, viac vášho ducha dokáže vstúpiť do  tohto tela. Duch bude vždy väčší ako vaše telo, ale keď je prienik dostatočne veľký, dostavia sa výsledky. Takže vaše telo “vzostupuje” – ale nie preč z planéty – a váš duch “zostupuje” a stretajú a prekrývajú sa navzájom v takej miere, v akej je telo pripravené. Naším cieľom je integrovať jedno aj druhé do fungujúceho celku.”

Tak ale prečo sa všetci tak hrabeme “von z tela”? JeffAllen: “Pretože to je vzrušujúce a sexy a neobvyklé.”

A lichotí to nášmu egu. 🙂

 

5 thoughts on “Nevidíte alebo necítite energiu? Späť do tela!

 1. úplne súhlasím. mne sa vidí, že sa nám hodia obe “pozície”, v tele aj mimo neho, lebo v každej z nich dokážeme niečo iné lepšie ako v tej druhej. takto môžeme byť vlastne “dvojnásobne” funkčnejší, výkonnejší, zručnejší alebo úspešnejší (neviem ako to nazvať)
  dlhodobo pôsobiť v tej mimo telo nám určite pomáhalo aby sme sa tam udomácnili, objavovali čo to všetko dokáže a zvláda. hádam si teraz zapamätáme po týchto cvičeniach, že ich máme k dispozícii, len sa nezabudnúť “presunúť” 🙂

  Liked by 1 person

  • Masfrylu to už napísala. Šport, jedenie/pitie, sex (ale tam špeciálna forma, ktorá energiu preženie telom a nevyžiari, ale ju vracia späť do tela), dotýkanie sa (teda aj masáže), vedomé dýchanie, meditácia sústredená dovnútra (nie tie vedené meditácie, ktoré smerujú navonok) a hlavne: energia nasleduje pozornosť. Takže pozornosť do nôh a kontaktu so zemou, alebo ak sedíme, do koreňovej čakry a kontaktu so stoličkou. Proste nadol.

   Ešte existuje jeden cvik, ktorý je však ťažší a už na hranici toltéctva – sústrediť svoju energiu za očami. Alebo, ako u taoistov, premiestniť svoju pozornosť do pupočnej oblasti a miesto myslenia sa pohybovať len na úrovni pocitu. Oboje popisované v knižkách série Voľný pád. 😉 (=Samopropagácia. 😛 )

   Liked by 2 people

 2. S tímhle článkem se mi vybavily jiné důvody proč člověk není ve svém těle. Mám na mysli případy traumatizujících událostí, jejichž vlivem můžete zažívat pocity odpojení, znecitlivění, paralýzy, vyskočení z těla. Jedním z obecných doporučení jak se s tímto vypořádat je zaměření na práci s tělem, sport, cvičení, práci s dechem, to vše s přidáním prvku všímavosti pocitů v těle. Schválně jsem napsala jedním, jelikož v případě, že se rozhodnete využít pomoci psychoterapeuta se můžete setkat i s jinými možnostmi léčby.

  Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s