Mandala by Ambala: Využi vynútený čas rozumne

Dnes nás mandala by Ambala varuje, aby sme sa na seba nepozerali očami tých druhých:

Niekedy, keď nás prikvačí neočakávaná situácia, náš prvý popud je čo najskôr sa vrátiť do stavu ako pred ňou. To preto, že ten stav “pred ňou” dôverne poznáme a vieme sa v ňom pohybovať, vieme predvídať, vieme si predstaviť – a teda máme väčší pocit kontroly.

Lenže ten stav “pred ňou” je vo väčšine prípadov zlepenec rutín, z ktorých niektoré sa už prežili alebo nám z nejakého iného dôvodu nevyhovujú – ale držíme sa ich, pretože nám dávajú pocit istoty.

Keď nás prikvačí nečakaná udalosť a neistota, máme na výber – buď čo najrýchlejšie obnoviť pôvodné fungovanie, alebo si aspoň na okamih sadnúť a pozrieť sa, čo všetko chceme so sebou zobrať do času po nečakanej udalosti. Keď už musíme sedieť na zadku, neseďme nadarmo – urobme si aspoň stručnú vnútornú inventúru a povedzme si, čo so sebou do “času po” neberieme. Stačí jedna jediná vec. Možno jedna jediná vec týždenne. Možno jedna jediná vec denne. Od toho, ako intenzívne budete “upratovať” svoje vnútro, sa odvinie váš budúci “normál”.

P.S.: Kto máte záujem aj o iné Ambaline mandaly, nájdete ich tu.

One thought on “Mandala by Ambala: Využi vynútený čas rozumne

  1. .. keby som vzala do úvahy, čo veľká časť okolia, ktoré fyzicky nestretám.. 🙂 teraz tvrdí, že chce všetko do normálu, tak ja vlastne žijem fakt divný normál v ktorom som stále.. pred časom, i teraz. Celé toto obmedzenie sa ma pramálo dotýka … doma všetko v normále – pohoda lesná ako po alpe… hoci, áno, je rada na košík, a áno moje deti trpia ponorkou, lebo sú stále spolu.. ale inak… či pracujem z domu alebo som v kancelárií, práca je to rovnaká… správanie mojich najbližších voči sebe, nás ako rodiny, naše návyky… moje zlyhania v zabehnutých reakciách….vidím to…jasné, dobré aj zlé … toto vyhupnutie sveta z koľají sa ma tak málo dotklo, že tie moje koľaje su hlboké po podvozok.. že som z nich vôbec nevyhupla.. obmedzenia trochu máličko áno ale to je nič, to je mak….. čo chcem a čo nechcem… keď sa všeobecné ťažké časi nepodpíšu na rodinnom živote, tak to je plus.. hovorí sa tomu stabilita…. ťažko sa mi to vôbec smolí do viet. Je to také 50/50 znepokojujúce – rutina – upokojujúce- zázemie
    Mandala je to pekná, použiteľná na teraz i na budúce… potrebujem nájsť stabilný nenormál v ktorom mi bude hebúčko…

    Liked by 2 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s