Mandala by Ambala: Potrebujeme podporujúce prostredie

Dnešná mandala by Ambala nás upozorňuje, že niekedy ponechávame na náhodu to, kým sa obklopujeme – a môže to byť pre nás ohrozujúce:

Ak si ndáme pozor, kým sa obklopujeme, tak nakoniec máme v svojom prostredí aj ľudí, ktorí pre nás nemajú porozumenie, ktorí nám nedôverujú, nezdieľajú naše hodnoty, majú tendenciu vysielať správy, ako veľmi nevyhovujeme a takýmto alebo podobným spôsobom sa starať o to, aby sme si nedôverovali a nenárokovali si šťastie a úspech…

Iste, nie každého si môžeme vybrať. Niekedy máme rodinu, ktorú by sme najradšej venovali svojmu najhoršiemu nepriateľovi 😉 . Prípadne máme kolegov v práci, ktorí nám len závidia a nedoprajú nám ani tú rannú šálku kávy. Ak sme nútení zotrvať v takomto prostredí, potrebujeme sa o to dôslednejšie postarať, aby sme sami k sebe hovorili láskavo – tú neláskavú stránku komunikácie vďačne obslúži naše prostredie.

Keď sa pohybujete v nepriaznivom prostredí, naučte sa chváliť sami seba za každý drobný úspech. Neporovnávajte sa – a už vonkoncom nepripisujte váhu predstave prostredia o tom, ako by ste sa mali správať a čo by ste mali robiť… Jedným si totiž buďte istí – keď totálne rozbabrú váš život, nebudú ho žiť oni, ale vy! Oni sa len presunú ďalej a začnú babrať život niekoho iného.

Starajte sa o vlastný prísun pozitivity, ľutujte ľudí, čo zotrvávajú v škaredom vnútornom svete len preto, že nepoznajú nič lepšie, a hľadajte si k sebe ľudí, ktorí vám držia palce a veria vo vaše schopnosti.

P.S.: Kto máte záujem aj o iné Ambaline mandaly, nájdete ich tu.

One thought on “Mandala by Ambala: Potrebujeme podporujúce prostredie

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s