Mandala by Ambala: Odvaha alebo hlúposť?

Dnešná mandala by Ambala hovorí, že medzi odvahou a hlúposťou je len tenká hranica – a že často hlúposť označujeme ako “odvahu” a odvahu vyhlasujeme často za “hlúposť”:

Dôležité je, ako sa na odvahu a hlúposť pozeráme. Očami daného okamihu – alebo očami niekoho, kto je od daného okamihu vzdialený, prípadne stojí bokom ako nezúčastnený pozorovateľ?

Poznáte také, že “po vojne je každý generálom”? Každý po udalosti má kopec dobrých rád, ako ste sa mali zachovať inak… Lenže oni neboli v tej situácii, kým vy áno. Dali ste do nej všetko, čo ste mali v danom okamihu k dispozícii. Ak to nestačilo, ešte to neznamená, že to bola “hlúposť”… Niekedy sa nedozvieme, kde sú naše hranice, pokiaľ si o ne nerozbijeme nos. Ale je vždy príjemnejšie behať po svete s odretým nosom a vidieť aj to aj hento, než zostať po celý život stáť na mieste zo strachu, aby sme si neodreli nos…

Nedajte sa stiahnuť nadol. Vy rozhodujete, čo je vo vašom príbehu odvaha a čo hlúposť. A vy sa potrebujete cítiť v svojom príbehu komfortne… takže sa zamyslite, čo všetko by ste mohli začať pomenovávať tak, aby ste vo vašom príbehu boli menší babrák. 🙂

A na príbehy tých druhých o vás kašlite. Sú to ich príbehy a vy nad nimi nemáte nijakú kontrolu!

P.S.: Kto máte záujem aj o iné Ambaline mandaly, nájdete ich tu.

5 thoughts on “Mandala by Ambala: Odvaha alebo hlúposť?

  • 🙂 Či?

   Bezchybný bojovník nerobí “hlúposti”. Normálny bojovník robí hlúposti a učí sa z nich. Babravý bojovník robí hlúposti a neučí sa z nich. 🙂 Ďalšie delenie, ktoré je každému na nič.

   Inými slovami: každá hlúposť, ktorú dokážeš premeniť na lekciu, je len zmúdrievanie a signál, že ešte stále neberieš život smrteľne vážne a jedného dňa ťa to bude stáť krk. 🙂 (=Už druhý mesiac skáčem – zatiaľ dosť bezúspešne – hrobárovi z lopaty. Našťastie, hrobár je lemra. Ak túto zákrutu nevyberiem, tak schytám presne to, čo som si zaslúžila – do slova a do písmena. 😛 Nič ti nepozdvihne morálku bezchybnosti tak, ako keď ti Zubatá preventívne dýchne na krk!)

   Liked by 2 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s