Kozmický vtip

Svet je kozmický vtip.

Prečo?

Pretože naša prirodzenosť je mokša, oslobodenie, nespútanosť, ničím neskalené šťastie, požehnanie, ale pritom si myslíme, že sme obmedzení.

Predstavujeme si, že sme osobné ja, ohraničené a obmedzované naším prostredím či karmou.

Takže čo urobíme?

Horúčkovito hľadáme spôsoby, ako sa sebarealizovať.

Praktikujeme rôzne techniky. Hľadáme učiteľov. Čítame knihy. Hrajeme sa so svojou kundalíní.

Robíme rôzne podivuhodné veci, len aby sme sa oslobodili.

Ale my už sme slobodní a vlastne niet čo robiť, len skľudniť a stíšiť sa.

To je ten kozmický vtip.

Sme slobodné bytosti a pobiehame ako blázni v snahe oslobodiť sa.

Robert Adams

Čoho sa snažíte zbaviť vy? A je možné, že to už dávno máte? Pripomína mi to jeden z okrídlených fejsbúkových citátov: si ako ryba v oceáne, ktorá zúfalo hľadá tú “vodu”.

7 thoughts on “Kozmický vtip

  1. koncom minulého decembra som čítala horoskop na tento rok, že nastane úľava a ako nám všetkým bude lepšie lebo vesmírne telesá…hocičo.. nuž každým dňom sa presviedčam, že včera mi fakt bolo lepšie.. a že vydržať sa dá všeličo.. a čo mi zostáva, keď sa zbavím seba.. sloboda.. lebo to hľadám, tú vodu.. a v tom texte vyššie je to všetko správne.. chcem len trochu ticha .. neskromne.. nie málo.. potrebujem byť sama pre seba aby som to mohla byť pre všetkých..

    Páči sa mi

  2. nesloboda vo mne vyvoláva únavu, odoberá mi energiu a nedostatok energie vo mne vyvoláva fyzickú a psychickú bolesť. čo vníma moju neslobodu – moje telo hlavne .. búri sa a myseľ vidí, vie, že niečo nie je v poriadku ale v tejto chvíli nevie.. alebo neviem.. ako von.. prekážka vnímania slobody…no toto je ono.. presne to! hlava alebo myseľ, racio a zrejme aj srdce vie, že nič z toho von mi nemôže zobrať slobodu ale som vystavená realite bežných požiadaviek prostredia, ktorým sa nemôžem otočiť chrbtom.. hlavne požiadavky mojich detí.. trebárs robenie úloh do večera – toto je teraz asi najhoršie.. a tomu sa nemôžem proste otočiť chrbtom a urobiť si veget.. no a máme 24h .. nesloboda je nemožnosť vybrať si to, čo by som chcela.. radšej by som šla von zo psom, alebo cvičiť alebo čítať ako sa učiť s deťmi alebo upratovať celú sobotu alebo podobne… ako z toho von? time management .. jasné.. zajtra chcem ísť po svojom, to značí, že budem dnes vešer lietať s metlou a nie na metle lebo keby nebol poriadok, tak by to všetko urobila moja mama a ja by som mala výčitky, že všetko urobí ona…. tiež sa nemôžem otočiť tomuto chrbtom…RAT RACE..

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s