Gabrielov prechod 10. – 16. 12. 2018: naše srdce dokáže aj inak

Každý krok do neznáma je spojený s obavou, každá nová možnosť je spojená s rizikom, že ju nezvládneme, že ju nezvládneme elegantne, že bude odlišná od našich predstáv alebo že nepotrvá dostatočne dlho, aby nám dala uspokojenie… Všetko sú to len obavy nášho zabehaného životíka, ktorému odrazu hrozí, že bude musieť niečo zmeniť a začať fungovať po novom.

Nenechajme sa tým odradiť. Potrebujeme si nájsť taký uhol pohľadu, ktorý nám v tom, čo sa pred nami otvára, ukazuje šance, nie ohrozenia… To, ako sme sa doteraz pozerali na svet, nám vytvorilo túto realitu. Ak chceme zahliadnuť z nej inú časť, potrebujeme zmeniť svoj spôsob videnia vecí. Potrebujeme rozhodovanie oprieť nie o oči, ale o srdce.

Lenže aj to srdce sa obáva, keď po istý čas fungovalo len tým jedným spôsobom… Tento strach potrebujeme otupiť. Miesto toho, aby sme sa sústreďovali na veľké ciele, potrebujeme sa sústrediť vždy na najbližší drobný krôčik, až kým si skostnatené srdce 😉 neuvedomí, že dokáže aj inak. Kým si nezačne znova trúfať.

Nesiahajme hneď po hviezdach – siahajme najprv po hviezdnom prachu, ktorý sa na nás každým okamihom sype a ktorý už aj tak v sebe nosíme – v kostiach, v žilách, v očiach… Sype sa na nás len to, čo už sme. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.