Gabrielov prechod 26. 11. – 2. 12. 2018: blíži sa moment významu

Tesne predtým, než dôjde k prielomu, býva tlak najvyšší. A aj my v súčasnosti pociťujeme obrovský tlak; na jednej strane naše predstavy sú ešte staré a majú podobu známych, vychodených chodníčkov, myšlienok a symbolov, na druhej strane, hranice týchto symbolov sa nám začínajú zmiešavať a necítime sa veľmi dobre vo vlastnej koži – chýba nám orientácia, niečo ako “pevný bod”, na ktorom by sme mohli postaviť svoje očakávania. Čo nám teda zostáva? Budeme zúfalo hľadať nejaký pevný bod, o ktorý by sme sa opreli – alebo sa vzdáme očakávaní a počkáme si, čo nám život prinesie?

Obvyklý ľudský problém spočíva v tom, že bezpečne sa cítime, len keď máme veci prehľadné, zaškatuľkované, a keď máme pocit kontroly nad situáciou. Lenže práve táto potreba kontroly je náš neúnavný pohonič, ktorý nás núti všetko ešte dôkladnejšie zadefinovať, pomenovať a potom s tým narábať ako s ojedinelým faktom v svete, kde veci sú navzájom poprepájané a jedna ovplyvňuje druhú… Keď aj niekedy zahliadneme tieto prepojenia, zdajú sa nám príliš komplikované a dostaví sa pocit vlastnej bezmocnosti. A kto už sa len rád cíti bezmocný? A tak reagujeme, ako vieme: niekto sa na Univerzum nazúri, iný sa začne doprosovať zľutovania. V oboch prípadoch však len reagujeme – odovzdávame kontrolu navonok, situáciám.

Obdobie, čo leží pred nami, nám poskytuje inú možnosť: možnosť prizerať sa tomu, ako sa situácie okolo nás skladajú, držať v rukách nitky osudu a slabo a nenápadne potiahnuť práve tú, ktorá sa nám momentálne hodí najviac. Bez veľkých vízií a veľkého plánovania. Heslom dňa teraz nebude “dosiahnuť”, ale “preplávať čo najpohodovejšie”.

Takže uvoľnite sa, nerobte nič nasilu, vyhľadávajte “momenty významu” a potiahnite za tú nitku, ktorá sa vám zdá momentálne najvhodnejšia.

Však ony tie naše “nitky” sa jedného dňa spletú do poriadneho povrazu, za ktorý sa už bude dať ťahať jedna radosť 🙂 .

One thought on “Gabrielov prechod 26. 11. – 2. 12. 2018: blíži sa moment významu

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.