Gabrielov prechod 17. – 23. 9. 2018: energia nasleduje pozornosť

Niekedy nové začiatky predstavujú problém, pretože pred nami leží plno možností a nevieme, ktorá z nich je tá správna. Pritom zabúdame, že podstatné je ani nie to, aby sme sa okamžite pustili správnou cestou, ale skôr aby sme konečne pohli zadkom a dali sa do pohybu. Niekam, hocikam, len nezostať nerozhodne stáť a cítiť sa zneistene. Ak do nových začiatkov ideme s pochybnosťou, čo zhmotníme? Ešte väčší zmätok a pochybnosť.

Keď si nie sme istí, pripomeňme si, kto sme, akými hodnotami sa riadime a prečo sme sa pôvodne dali do pohybu. S týmto vedomím urobme prvý krok a sledujme, či sa cíti lepšie alebo horšie. Pozrime sa, či napĺňa naše hodnoty, alebo ich musíme hodne zohýbať, aby sme na tejto ceste vydržali… Ak ich musíme zohýbať, pohnime sa radšej smerom, kde ich zohýbať nebudeme musieť. Niekedy nie je ani tak dôležitý cieľ, ako cesta k nemu.  Môžeme sa stať majiteľom zemegule, ale ak sa na ceste k tomuto cieľu necítime dobre a netešíme sa, tak ako sa potom budeme tešiť, až ho dosiahneme?

Pripomínajme si, že energia nasleduje pozornosť – a teda ak chceme mať lepšiu energiu v našom živote, je načase začať našu pozornosť zameriavať na lepšie veci. 🙂 Tento týždeň máme pred sebou neobmedzené more možností a to, čo si z neho zhmotníme, bude závisieť práve od toho, na čo upneme našu pozornosť.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.