Gabrielov prechod 11. – 17. 6. 2018: nestraťme z očí cieľ

Mali by sme dostať dodatočný vietor do plachiet. Len treba byť ochotný a nastaviť plachty tak, aby mohol zabrať – teda vyhliadať ho a vo vhodnom okamihu urobiť drobný pohyb, aby sa veci rozbehli závratným tempom. 🙂 To je naša úloha v najbližšom období – vyhliadať “pomoc zhora”.

Súčasne to znamená prestať sa trápiť nad situáciou a opustiť snahu o jej kontrolu. Sami nič neukontrolujeme, v hre sú sily nad naše možnosti. Nie je to naša “vina” – vlastne to nie je ničia “vina”. Vchádzame do situácií, rastieme v nich, opúšťame ich o  trochu iní – a odrazu nám naše doterajšie topánky začínajú byť trochu tesné… Žiadne strachy. Život už má v zálohe nové topánky. Len sme potrebovali do nich najprv dorásť. 🙂

Blázna magicky priťahuje každá nová možnosť, múdry človek si dokáže nedopriať, ak celkom nespadá do jeho orientácie. Zachovajme sa múdro. To je jediné, čo nám pomôže dorásť do tých nových topánok a neopakovať ten istý začarovaný kruh pokusov a omylov znova. Overujme si, či všetky cesty vedú skutočne tam, kam máme nasmerované – a ak nevedú, môžeme sa rozhodnúť, že sa nimi nepustíme. Aspoň v tomto období. Teraz je vyčkávanie dôležitejšie ako pohyb za každú cenu. Nespúšťajme z očí cieľ. Bočné lákadlá tentokrát potrebujú zostať “bočné”. Lebo keď príde ten prisľúbený závan vetra a oprie sa do nesprávne nastavenej plachty – kam nás svojou silou zaženie?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.