O výklade snov

Ľudia sú zvedaví, čo ich sny môžu znamenať. Ja som mala v noci taký, že som si ho musela okamžite 😉 rozobrať – a uvedomila som si, že to by bolo aj na článok o rozbore snov…

Vstala som a šla som do kuchyne. Ako som prechádzala popri dverách na balkón, všimla som si, že pod schodami do záhrady je nejaký chlapík a kočka a rozoberajú a opravujú jeho motorku.

Hrklo vo mne. Cudzí ľudia u mňa na záhrade? Pozrela som na bránku, ktorou sa dá ísť do záhrady priamo z ulice – a bola pootvorená… A čo bolo horšie, celá záhrada bola zdevastovaná – premenená na “mesačnú krajinu”, motorkársky terén. Niekto na ňu navozil kopy piesku. Po rastlinách ani páru…

Zdrapila som nejakú zbraň (pravdepodobne telefón 😉 ) a vyšla som von spýtať sa ich, čo tam hľadajú. Vyzerali v pohode a vôbec ich nezaujímalo, že sú na cudzom – tvárili sa, že to už je akože ich. Tak som zavolala políciu. Ani nezdrhali. Počkali na políciu a celá vec sa začala tak nevzrušene, pokojne vybavovať… len ja som už mala záhradu zničenú.

Zobudila som sa. Ten sen bol taký živý, že som ešte chvíľu ležala a premýšľala, čo teraz akože mám robiť… Potom som dostala podozrenie, či sa mi to nesnívalo, a šla som sa pozrieť. Záhrada v poriadku.

Začala som panikáriť. Čo mal sen znamenať? Je to azda varovanie? Čo z neho viem vyťažiť?

A potom som paniku potlačila, išla sa ešte raz presvedčiť, že to bol len sen, a začala som si ho bez emócií rozoberať.

Prvé, čo mi nabehlo, bola pootvorená záhradná bránka. Odkiaľ mám ten obraz? Pred dvoma dňami bol u mňa pán, ktorý mi ju bude odhrdzovať a natierať. Aby nemusel cez dom, pootvorila som záhradnú bránku a sedela som na záhrade a čakala naňho.

Ten obraz mám odtiaľ.

Len čo sa mi toto uzrejmilo, zapadol do skladačky ďalší kus: hovorili sme spolu o tom, že bude treba odhrnúť od bránky zeminu a nasvahovať ju na nejakom inom mieste v záhrade. Odtiaľ mám tú mesačnú krajinu plnú svahov. Hovorilo sa aj o tom, či na to nezařvú nejaké rastliny – odtiaľ mám, že celá záhrada bola zničená.

Potom zostal ten motorkár so ženou. To naozaj neviem nijako zaradiť, len možno tak, že ma nejaký naštval, keď okolo mňa s rambajzom prehrmel, a že sa mi to v hlave spojilo s “ohrozením” a “otravný”.

A vtedy mi došlo ešte niečo: v sne neboli nijaké intenzívne emócie. To by znamenalo, že nemal nijakú skrytú správu.

A prečo sa mi vôbec niečo také mohlo snívať? Vtedy som si spomenula, akých mám susedov, a že som o tom včera na záhrade práve rozmýšľala, ako mi vyhubili všetko, čo dokázali chlórom obliať.

Takže: Nie každý sen má nejaký význam. Niektoré sú len spracovávanie zážitkov posledných dní cez obrazy. No a ak sa pospájajú menej príjemné zážitky, aj ten sen bude menej príjemný. 🙂

Azda vám to pomôže pracovať s rozoberaním významu snov. Netreba za všetkým vždy hľadať výstrahu od Univerza.

(Zaujímavé, že sa mi v tom sne neobjavilo aj lotto. Dosť som si ho včera na pošte obzerala. 😀 )

6 thoughts on “O výklade snov

 1. Zdravim Vas. Mam nejake otazky ohladom vykladov opakujucich sa snov, nikde som sa o nich zatial nedocitala, ale rada by som vas kontaktovala sukromne ak sa da, nechcem to tu rozoberat verejne…dakujem

  Páči sa mi

  • Z mojej skúsenosti sa nám sníva dookola ten istý sen preto, že sme zažili niečo, pri čom sme cítili silné emócie. (hanbu, strach, hnev atď)
   Napr. mne sa veľmi často snívalo o tom, že musím stále niekam strmo ísť.
   Napr. štverať sa strmým lesom k svojmu domu, alebo že máme doma strmú záhradu a ja sa po nej plazím k zastávke autobusu.
   Alebo, že som na peknej lúke, ktorá ale bola veľmi strmá.

   Rozmýšľala som, čo také som zažila, že sa mi toto stále sníva?
   A potom som si spomenula na jednu úplne banálnu vec.
   Raz som šla mestom k obchudu a urobila som si skratku, ale bol tam dosť strmý kopec.
   Pustila som sa po ňom , niekde v polovici cesty som začala mať pocit, že to nezvládnem, lebo je to dost strme´že sa tu vyvalím.. o bože, taká hanba,co si ľudia pomyslia.

   Skúsila som ten zážitok odťukať (EFT) a už nikdy viac sa mi toto nesnívalo.
   Sú tomu štyri roky.

   Liked by 1 person

   • Tak to urcite, ved sny nam niekedy sprostredkuju aj to, co sme prezili a bud sa na to dako podvedome akoby fixujeme a premieta sa nam to do snov az pokym si to v hlave nespracujeme…ja ale nepisem o tychto snoch..

    Páči sa mi

 2. Aha, ja si ale myslím, že čokoľvek sa človeku sníva, všetko sú to “jeho” veci.
  Zažívala som v snoch desivé až ochromujúce pocity strachu, nočné mory ap. (viem, že existujú aj iné entity), ktoré možu človeka na chvíľu ovládnuť, ale ak sa ten strach odstraňuje (a je to dlhodobá záležitosť), tak nakoniec povolí aj to.
  No, ale zase strieľam do prázdna, lebo aj tak neviem aký máš problém.
  Viem, že o tom verejne hovoriť nechceš, rešpektujem.
  Asi to už preberáš s Eprakone.
  Tak držím palce, ale ak chceš ozvi sa, možno poradím.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s