Postreh dňa: začína sa prejavovať moja práca na sebe :-)

Asi som ešte nespomínala, ale bola som na ďalšom webinári Dawn Clarkovej k puklinám a strateným kúskom energie. Tento bol oveľa štruktúrovanejší, tak som sa rozhodla zapísať aj do jej kurzu (o 40 € podbehol moju “hranicu bolesti” 😉 ). Včera som ho začala. Modul 1 začína tromi testami osobnosti: testom stresu, testom zvládania a testom predráždenosti.

Vyplnila som si testy, snažila sa neklamať (ani samú seba 😉 ) a potom som si prečítala výsledky.

Test vnímaného stresu má dve časti: štandardný stres a nadmerný stres. V štandardnom strese maximum bodov je 40 a ja som skončila s 20, čo je len “mierny stres”. Zato v časti nadmerného stresu sa dá nahrať 12 bodov a ja som nahrala len 1 bod. Vysvetlenie: Čím menej bodov, tým lepšie. Zjavne považujem väčšinu stresov za “normál”.

Beriem na vedomie, že z nesmierneho nerváka som sa zmenila na nesmierneho nerváka. 😛

Celkové krátke vysvetlenie k tomuto testu bolo, že stres ovplyvňuje negatívne naše rozhodovanie, zdravie, vzťahy a pocit spokojnosti. Čím viac bodov, tým viac nás vykoľaja skutočne drastické zmeny, napr. smrť blízkej osoby, strata zamestnania a pod.

Druhý test bol “coping”, teda pocit, že sa viem vysporiadať s tým, čo prichádza. Maximálne skóre u tohto testu je 33; ja som dosiahla 20. Čím vyššie skóre, tým väčší pocit schopnosti čeliť čomukoľvek človek má. Na to, ako sa sústavne cítim preťažená, to nie je ešte zlé…

Tretí test bol na to, ako sa všeobecne cítim z hľadiska strachu, nervozity a napätia – ako osobnostná črta v porovnaní s tým, ako sa cítim práve teraz. Podľa môjho osobnostného typu by som tam mala byť tak približne na 120% normálu práve teraz i všeobecne 😉 .

Práve teraz mi vyšlo, že som na 47 bodoch z 80. Osobnostne je to identické: 47 z 80. Celkove som teda len trošičku napätejšia a nervitejšia ako priemer. Musím to porozprávať svojím mačičkám – urehocú sa, keď po nich budem nabudúce hystericky vrieskať, lebo čokoľvek. 😛

Nie je zlé… na blondínečku! 😀

Alebo z iného uhla pohľadu: vo všetkom som priemerná. 😉

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.