Buďme bezchybní v tom, čo vypúšťame z úst!

roaring-african-lion1V poslednej dobe nevypeňujem tak často, ale niekedy sa zadarí. Práve som si čítala Gabrielu Rudolphovú a jej článok “Čo je vlastne láska?” Aj ma zarazilo, že by poznala odpoveď, ale bola som zvedavá, čo vymyslí.

I vymyslela:

Veda už dlho hľadá jednotnú teóriu, ktorá by vysvetlila celý vesmír. Doteraz však prehliadala tú silu, ktorá stojí za všetkým, čo sa deje alebo nedeje: lásku.

Zavýjala by som. Zabudneme si vydefinovať, čo to “láska” je, ale rozhodne už vieme, že stojí za všetkým a veda ju prehliada.

Arogancia New Age. 👿

“Ševče, drž se svého kopyta.” Keď nabudúce nájdem psychológa (alebo hocikoho, kto nie je bádajúci vedec) sa najkompetentnejšie vyjadrovať k tomu, čo veda prehliada, asi mu už fúknem trochu šnupacieho tabaku do ksichtu. 😕

Ak mi chcete urobiť radosť, vyvarujte sa špiritizovania… Ak nemáte priamu osobnú skúsenosť alebo nie ste v danej oblasti vyštudovaný a praxou fundovaný odborník, nerobte pevné závery. A ak si ich už robiť musíte, tak ich nerozhlasujte. A ak ich už rozhlasovať musíte, tak z nich nerobte verbálne “zaručené pravdy”.

4 thoughts on “Buďme bezchybní v tom, čo vypúšťame z úst!

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s