Saturn v kvadráte s Neptúnom: vysnívané vzdušné zámky sa zosypú

saturn-neptune10. septembra 2016 bude zasa jeden z “osudových” dní – Saturn sa ocitne v kvadráte s Neptúnom, pričom Neptún je navyše retrográdny. Najviac touto pozíciou budú ovplyvnené Panny, Strelci a Ryby. Prejaví sa to tak, že niečo, do čoho ste investovali veľa času, energie a emócií, sa vám rozplynie priamo pred očami, alebo niečo, na čo ste sa skutočne silno spoliehali, sa ukáže ako klamlivé (situácie rovnako ako svetonázor).

To, k čomu nás Saturn v kvadráte s Neptúnom vedie, je otázka “čo je skutočné?” A odpoveď možno bude ťažko prehltnuteľná, pretože spochybní všetko, na čom sme doteraz stavali…

Otrasenie ilúzie je ako prebudenie sa z nádherného sna. Keď sme sa na ten sen upínali, dostaví sa bolesť, smútok a depresia. Vzťahy, kariéra a naša identita sa zatrasú v základoch, lebo sa ukážu ako falošné. Koniec-koncov, Saturn je preslávený svojou drsnosťou. Dostaví sa strach a sebaspochybňovanie, pretože nebudeme mať nič, so by sme mohli použiť ako pevný bod.

Podobná situácia nastala v poslednom roku už 24. 11. -26. 12. 2015 a 17. 6. 2016 (vtedy boli retrográdne aj Saturn aj Neptún). Najbližšia bude 10. 9. 2016.

Takže čakajte obdobie neistoty, kedy sa budú len ťažko robiť rozhodnutia, na nič sa nebude dať spoľahnúť a ničoho sa nebude dať pridržať.

Hlavne ľudia, ktorí v bežnom živote unikajú pred svetom a sťahujú sa do sveta televízie, alkoholu, drog alebo iného spôsobu popierania, budú mať extrémne ťažké obdobie. To preto, že tieto veci kladú medzi seba a priznanie reality – a teraz im táto možnosť odpadne.

Na druhej strane, ak sa nenecháme vystrašiť, môžeme energiu Saturnu využiť na sústredenie sa na to reálne a dokážeme zhmotniť tie sny, ktoré stoja aspoň čiastočne nohami na zemi. V tomto období budeme mať veľmi ostrý a jasný vhľad do vecí a vzťahov a to nám pomôže oddeliť klamlivé od reálneho.

V tomto období potrebujeme dôverovať sami v seba, pretože všetko ostatné bude nespoľahlivé. Je možné, že keď obdobie skončí, zistíme, že kráčame po celkom novej ceste, reálnejšej, s realizovateľnými snami.

Zdroj

Za seba môžem povedať, že veru už cítim vplyv kvadrátu. Na nič sa nedá spoľahnúť, moje vnútro začalo byť tvrdo realistické a objektívne a začína spochybňovať každý predpoklad, na ktorý naďabí. A keď som si spätne pozerala články, ktoré vznikli okolo 16. 6. 2016, tak aj vtedy to mnou parádne mávalo… ale ustála som.

Mienim aj teraz. 🙂

A možnože sa mi s fokusom Saturnu a efemérnosťou Neptúna podarí preraziť konečne “na druhú stranu reality” a už sa nevrátiť. 🙂

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s