Bezpečnosť a iné potreby

11866279_855920541121847_7689957944525453138_nDnes som na fejsbúku našla obrázok človeka a mačiatka, ktorý hovoril: Si taký ako to, čo miluješ. Pripomenulo mi to nočný výlet za Gabrielom. Potrebovala som skúšať istý energetický ťah na nejakej energii, ktorú som ešte nepoznala. Tak Gabriel jedného anjela privolal – takého “študenta”, chudého a dlhého, s rozumnou, ale chudou a pretiahnutou tvárou, náramne vážneho, nemastného-neslaného, trochu zasmušilého.

Po tom, ako som ťah vyskúšala, pýtala som sa Gabriela, kto to bol. “Haniel,” povedal mi.

Zaskočilo ma to. Haniela poznám ako anjela lásky a tento Haniel mi lásku nejako nepripomínal… Viem, že to, ako ich vnímame, je len naša projekcia, tak som sa zľakla, že čo to zas raz vypovedá o mne, ale Gabriel sa len zasmial.

“Zasa si zabudla, že sme všetko?” spýtal sa. To, s čím k nim pristupujeme, to v nich nachádzame. Ten, kto Hanielovi priradil “lásku”, v ňom hľadal lásku – a našiel lásku. Ja som v ňom nehľadala nič, vnímala som ho len ako “objekt” pre pokus (o ktorom som sa navyše bála, že by mohol vyjsť 😉 ) a tak som si z neho stiahla všetko to, čo by “pokus” zmarilo.

Došlo mi to smiešne. Spýtala som sa Gabriela, že potom čo hľadám v ňom. A odpoveď by som nebola nikdy čakala: “Bezpečnosť.”

Takže takto to je. Keď človek chce v svete smrteľných, názor meniacich, často klamajúcich, závistlivých a neprajných ľudí nájsť bezpečie, musí sa obrátiť na anjela. 😦

Spätne som si rozobrala svoje kontakty s nimi. Uvedomila som si ešte niečo iné: my k nim pristupujeme vždy s problémom, ale to, čo od nich dostávame, je ošetrenie príčiny problému. Kedysi som ležala v nemocnici a požiadala som Gaiu o pomoc. To, čo mi poskytla, bolo nekonečné, tolerantné porozumenie, ktoré ma viedlo k tomu, že som sa prestala zapodievať chorobou a smrťou. Keď som nedávno hovorila s Messielom, bola som najedovaná na Gabriela. Mala som však otázky ohľadne seba a Messiel ochotne odpovedal – tak, že nakoniec mi jeho odpovede vysvetlili nezrovnalosti, ktoré som vnímala na tom, čo mi hovorí Gabriel. Podobne asi pred týždňom Ihderael. A Gabriel… tam neviem, som dosť neobjektívna, ale mám pocit, že sa mi snaží ozrejmiť “život bez formy” napriek môjmu nástojeniu, aby všetkému dal formu.

A potom Otec. Kedysi som mu hovorila Starý Muž a bála som sa ho ako koza noža – jednak preto, že byť s ním v kontakte znamenalo prijať ho ako “Boha” (všetci to o ňom tvrdili vrátane jeho samého), čo bolo pre ateistu neprijateľné riešenie, a potom preto, že som všeličo chcela, čo mu zjavne nešlo pod fúz. Keď som sa obrátila naňho, večne som len “chcela, chcela, chcela”. A to, čo som dostala, bola bezvýhradná akceptácia. Taká, že celé moje “chcenie” a “neprijateľnosť” sa v nej rozpustili a zanikli. Proste ateista si zvykol, že hovorí s Bohom, hoci na nijakého Boha neverí – no ale to, s čím hovorí, si tak vraví, tak nech je po jeho… Kým som mu hovorila Starý Muž, ostatní ho nazývali Otcom. Potom som jedného dňa od neho zúfalo niečo potrebovala, tak som sa rozhodla pristúpiť k ľahko manipulatívnej 😉 technike a nazvala som ho “Otcom” aj ja… Vedel od samého začiatku, že ide o manipuláciu, ale ani raz to nespomenul. Proste sa usmial a šlo sa ďalej. A ja som zistila, že mi huba neupadla, takže odvtedy sa “otcuje”. Je to pre mňa nakoniec prijateľnejšie než “Boh”, pretože otca sme mali všetci, kým Boha majú len tí, čo sa v neho rozhodnú veriť. 😛

Takže mi to vychádza takto: my za nimi ideme s istou predstavou a oni nám poskytnú to, čo celú predstavu zruší alebo urobí nedôležitou. 🙂 A najradšej na nich mám, že si pri tom neklopkajú na čelo. Ako by aj mohli, keď žiadne nemajú. 🙂

3 thoughts on “Bezpečnosť a iné potreby

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s