Kniha s priveľa stránkami

book-pages1Poznáte Shannen Dohertyovú? Ja ju mám rada zo seriálu Charmed. Nedávno som sa dozvedela, že má rakovinu prsníka a že rakovinové bunky sa rozšírili do tela. Keď som čítala o nej, veľa zo seba som našla v nej a jej reakciách… Ten istý vzdor, tá istá diagnóza, ten istý liečebný postup. Len o 10 rokov neskôr a s trochu lepšími vyhliadkami na to, že nezostane celkom dokaličená. Ale nasledovné si sem dávam nie kvôli rakovine, ale kvôli tej myšlienke, ktorá v tom trčí… Je to, myslím, z Instagramu – Kurt Iswarienko, manžel Shannen Dohertyovej, to napísal k jej chorobe.

“Rakovina je ako kniha s toľkými stránkami, že nevidíš, ako by sa dali prečítať všetky odrazu. Ale keď ich čítaš vždy jednu v čase, vynára sa príbeh a naberá neočakávané podoby.

Výsledok nie je jasný a nedá sa naň spoľahnúť, ale cestou zisťuješ, že jasný výsledok nie je podstatný. Podstatná je samotná cesta. Ľudia, s ktorými na nej prichádzaš do kontaktu, sú podstatní. Je to o ľudskej energii. Je to o dýchaní.”

🙂 Neprichodí vám to ako opis samotného života? A je to o ľudskej podstate – chceme vedieť vopred, chceme poznať výsledok, než sa pustíme do akcie… ale život nie je o dosahovaní, život je o žití. O tom “dýchaní”. 🙂

 

One thought on “Kniha s priveľa stránkami

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s