Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manDnes poteším Matrioshku – hýbala som sa (dokonca som aj zatancovala, čo v mačkách vyvolalo posvätnú hrôzu a zapríčinilo hromadný úprk 😉 ) a napriek tomu, že na pravej ruke som dokázala používať len dva prsty, zložila som konečne klietku a dobre som povysávala koberec (spustenie vysávača zapríčinilo druhý hromadný úprk 😛 ). Dnes sa dalo hýbať. Začala som so sódou bikarbónou a buď je to náhoda, alebo zaberá okamžite, ale obrovsky sa mi uľavilo a energia poskočila nahor. Nech už  je to hocijako, jedno som zistila – len čo sa napijem bikarbónovej vody, okamžite sa mi uvoľnia zahlienené hlavové dutiny (vrátane mozgu 😉 ). Kĺby ma bolia síce ešte viac ako včera, ale pokračujem. S bikarbónou i s kurkumínom. Dnes som ho dala do špagiet a večer aj na dusenú rybu. Špagetám dodal mäsovitú príchuť, rybe dodal štipľavosť. Čítala som, že ho treba kombinovať s čiernym korením, pretože to zvyšuje jeho absorpciu (nechápem, prečo sa to píše tak, keď sloveso je “absorbovať” a nie “absorpovať” 😕 ).

Vďačná, že konečne bol lepší deň, aj keď bol vlastne horší, ale aspoň fyzicky som to ťahala. Zato mentálne som bola na úrovni medzi kreténom a imbecilom, všetko mi padalo z rúk a zabúdala som v kuse, čo chcem urobiť…  Vyzerá to tak, že buď funguje telo alebo mozog, ale oboje súčasne asi sotva. Budem si musieť vybrať.

Vďačná, že už sa po izbe dá znova prejsť a nevíri sa pritom prach. Teraz ešte raz musím pozatvárať kožúšky niekde vnútri a ponosiť kusy klietky do pivnice. Zatiaľ sú uložené v kuchyni a neviem sa dostať k umývaniu riadu, ako mi zavadzajú.

Vďačná, že sa dostávam opäť do normálu. Mám pocit, akoby som posledný mesiac-dva žila v nejakom nereálnom opare, z ktorého sa pomaly preberám. Ešte stále mozog nefunguje ani na polovičné obrátky, ale už sa aspoň rozkýval…

Vďačná za zajtra, ak nejaké bude, pretože možno zas bude príležitosť byť vďačná za niečo nové. 🙂

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.