Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manVďačná za Lassinkov huňatý kožúšok, do ktorého som si mohla ráno zaboriť tvár. Vďačná za Morinka, ktorý sa mi dnes nechal vyhladkávať a priadol ako motorečka. Vďačná za Berušku, pre ktorú som jej rodina (a jediný jej člen, ktorého uznáva 😉 ). Vďačná za seba, že som, aká som, a že už ustojím aj to, keď mi Univerzum non-stop posiela signály, ako ma má v paži.

Univerzum, smejem sa ti. Nedokážeš už urobiť nič, čo by zapríčinilo, že ťa prestanem mať rada. A fčuľ ic a ži s tým. Nie som závislá na tom, či máš rado ty mňa. Ty si ma spískalo, tak si to fčuľ vychutnaj. 😉

Je mi zima. Buď som chorá, alebo mám všetkého dosť, alebo kombinácia týchto dvoch, alebo niečo ďalšie, na čo som si nespomenula. Nikto netvrdil, že to bude polopatistické.

Vďačná za svoj život. Niekedy síce príde poznanie, ktoré všetky veci už nezažijem, ale nie je bolestivé – je to proste poznanie nevyhnutnosti. Kto to vravel, že “sloboda je poznanie nevyhnutnosti”? Že by som sa stávala nakoniec slobodná?

Je mi to jedno. Je mi len zima. Dnes ťip-ťop upratané, navarené, opraté, proste pilný domajší a poľný hospodár. Pilne polenošené, intenzívne zhliadnutý program v televízii, v potu tváre dokončená ďalšia kapitola. Myslím, že čím horšie sa cítim, tým produktívnejšia som.

Ale ak vytočím kúrenie na ešte vyššiu teplotu, tak radiátory vzplanú.

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.