Prečo Lucifer dostal kopačky (moja verzia)

12814400_1060895647263875_512471286899166252_nDnes som akosi náhodou pochopila, prečo tatko Pánboh vykopol Lucifera z Neba 😀 . Spojilo sa mi to, keď sa publikoval dnešný článok na Boslaale. Pripravovala som ho už predvčerom, ale dokliklo to až dnes…

Ako to ja viem, znamená “Lucifer” niečo ako nositeľ svetla. A poznám, aké to je, keď sa vás niekto snaží nasilu “osvietiť” – veľmi často to robí presne preto, že je menej osvietený ako vy, a má nutkavú potrebu mať svet podľa svojej vlastnej predstavy. Ktorá už nenecháva veľa priestoru pre predstavy iných a vôbec žiadny priestor pre predstavu Tatka Nebeského.

Ak aj ten Lucifer začal byť taký uchvátený svojím vlastným svetlom, že ho chcel nanútiť každému, aby sa už potom svietilo len “po jeho”, no tak sa nečudujem, že tatko Pánboh mu to zatrhol. On mal iný plán.

Všetko by malo byť v rovnováhe – potom to plynie hladko a bez problémov. Ťažkosti vznikajú, keď jednu vec vyvýšime nad iné – keď povýšime jednu energiu, keď zastávame len jeden názor, keď si prajeme len jeden vývoj. Alebo uprednostníme jedno svetielko pred všetkými ostatnými. Vtedy vytvárame umelé prekážky toku energie a potom sa čudujeme, že to ide tak “stuha”…

🙂 Svet je krásny práve tou svojou rôznorodosťou a nádherný v tom, že nemusím sama niesť všetku jeho sprostotu, ale sa o ňu delím s inými. A pretože sa delíme, každý z nás má iný kúsok sprostoty a svieti trochu inak.

My sa už vlastne rodíme “osvietení”. Len nám chvíľku trvá, než na to prídeme. (A blondínečkám to trvá ešte o chvíľku dlhšie. 😉 )

One thought on “Prečo Lucifer dostal kopačky (moja verzia)

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s