Nie ste odkázaní na iných

Ahoj, Gaia. Včera mi Gabriel hovoril, že ti treba pomôcť, a potom sa smial, že ma len naťahoval, či nespanikárim. Tak ako to je? Treba pre teba niečo urobiť?
🙂 NIE
Skúsime písať?
🙂 Skúsme. Čo ťa zaujíma?

Ak môžem nejako niečo urobiť pre teba, hneď mi bude lepšie.
🙂 Netreba nič robiť. Veci sú rozbehnuté dobre. … Vieš, je načase, aby ste so mnou začali viac hovoriť. Nie som taká zaujímavá ako Gabriel, Michael, Uriel a ostatní, ale ste moja energia a na niektoré otázky vám viem odpovedať najlepšie ja. Obvykle nepotrebujem veľa hovoriť, ale teraz chcem. Je to ťažké obdobie. Nie pre mňa; ja som v pohode. Je to ťažké obdobie pre vás. Je to ako liahnutie sa z larvy. Namáhavé. A keď sa vyliahnete, húsenka zaniká… a vzniká motýľ. Ten je ešte chvíľku neohrabaný, ale len čo mu oschnú krídla, môže letieť.
Bolí to?
🙂 Všetko bolí, keď sa pri tom musíš niečoho vzdať… A veľa vašich predstáv bude musieť zostať ležať pri ceste, pretože tam, kam idete, ich nebudete potrebovať – skôr naopak, zavadzali by vám. A tak si musíte vytvoriť nové predstavy a vzdať sa starých. Samozrejme, že to bolí… ale inak sa to nedá. Každý na chrbte unesie len určité množstvo predstáv. Ak chce niečo pridať, musí niečo iné pustiť.
Ktoré predstavy pôjdu do kelu?
Predstavy o vzťahoch. Predstavy o vlastnej schopnosti/neschopnosti. Predstavy o odkázanosti na iných.
A nie sme odkázaní na iných?
Len vtedy, ak sa takými spravíte. 🙂
Gaia, ale ja by som si nevedela urobiť topánky alebo napiecť chlieb…
No a? Tak ti topánky urobí a chlieb napečie niekto iný a ty preňho urobíš zas niečo iné. Nie je to o potrebe, len o symbióze. Nie si odkázaná, ale pomocou iných ľudí sa ti žije ľahšie. Keď si toto uvedomíš, vieš získať odstup od ostatných ľudí. Je dobré mať ich a nepotrebovať ich. A nevrav mi, že keby si si nemala čo obuť, niečo nevymyslíš! 🙂
Tie boty ma netrápia. Ten chlieb viac…
Tak budeš jesť niečo iné.
Prepáč… Sme ešte napojené? Gaia? Mala som pocit, že som vypadla. Hovorili sme o závislosti.
Závislosť je vyrobená doma – sami sa robíte závislými tým, že odovzdávate rozhodovanie niekomu inému. Ty si pred chvíľou prenechala rozhodovanie Rafaelovi a Gabrielovi. Prečo sa nechceš rozhodovať sama? Je už len málo prípadov, kedy to môžeš – tak prečo to odovzdávaš zo svojich rúk?
🙂 Neviem. Je mi s vami dobre, dôverujem vám a nemám potrebu robiť si po svojom. Vlastne „po svojom“ už ani neexistuje… Chcem byť pri vás a robiť tak ako vy.
🙂 Ešte nie si tak ďaleko… Ešte nevieš, ako robíme my. Niekedy robíme tak, že by sa ti to nepáčilo.
Predpokladám, že presne v týchto prípadoch nebudem mať nijaké právo rozhodovať sa.
🙂 Predpokladáš správne.
Niekedy mám pocit, že ma nepotrebujete.
🙂 Potrebujeme… ale nemusíš nič robiť. Stačí, keď si. To je tvoj najväčší prínos pre nás pre všetkých. A ešte keď sa nezlostíš.
🙂 Ja už sa nezlostím. … Mám pocit, že slabnem.
🙂 Nerob si starosti. Tvoja energia sa mení. Gabriel ti to vravel. Len nepovedal, ako dlho to potrvá.
Ako dlho?
Po celý zvyšok života.
Fuuuj… to sa budem stále cítiť taká slabá?
🙂 Budeš sa cítiť slabá, pretože sa vždy budeš porovnávať s nami. Ešte potrvá, než sa budeš môcť porovnávať s nami. 🙂 Ešte dlho potrvá.
A nepotrvá. 🙂 Zavriem oči, premietnem sa k vám a už sa nevrátim. A potom mi bude jedno, či som silná alebo slabá, pretože už budem u vás. 🙂
🙂 Ale my ťa potrebujeme tu.
Vyhnali by ste ma?
🙂 Nie… Ale miesto teba by sme museli hľadať niekoho iného. A zasa by boli problémy.
😦 Tak dobre… 🙂 Aj tak mi je tu dobre! Len som náramne slabá!
Si človek, tak si klaď ľudské ciele.
Ale tie nie sú také zábavné. Ja sa rada za niečím pachtím.
🙂 Pachtiť sa môžeš, koľko len chceš! Iba nejajkaj, že si slabá. 🙂
Dobre, Gaia. Začínam byť unavená, asi budem musieť skončiť. Neviem, či z tohto vôbec niečo vyberiem pre blog. Nechceš ešte niečo povedať?
Niečo múdre? 🙂 Nie… Pripravte si otázky a ja budem odpovedať. Nechcem hovoriť sama od seba. Nechcem vás viesť. Chcem, aby ste rástli svojou vlastnou silou.
🙂 Veď sa snažíme.
🙂 Viem.

9 thoughts on “Nie ste odkázaní na iných

 1. Ahoj Helar,
  výstižne 🙂 … Pachtiť sa môžeš, koľko len chceš! Iba nejajkaj … niekedy mám proste taký pocit že pachtiť sa každý deň za niečim čo v konečnom dôsledku vôbec nie je podstatné mi iba zbytočne uberá energiu … hoci čo si budem hovoriť nie je ľahšia cesta iba sem-tam rovná, z času na čas kľukatá či z kopca alebo do kopca 🙂 a tak veľmi si prajem byť už ďalej … inde 😦 I am on my way …

  Páči sa mi

 2. Mam 2 otazky,velka vdaka za tuto moznost 🙂
  Prva sa tyka Slovakov,Slovenska. Akym sposobom si mozeme pomoct,co mozeme urobit,aby sa situacia zlepsila.Myslim tym velke rozdiely medzi ludmi-niekto ledva preziva,niekto si uziva nadmieru.
  Pricina je v povahe naroda? Nesudrznost,zavist,pretvarka.
  Druha je ohladom starostlivosti o telo,ktore patri Zemi,mam ho len pozicane,ale je dolezite,cez neho prechadzaju energie z Vesmiru do Zeme. Nie je jedno,ako udrziavam telo, v akom je stave- pisem zatial spravne?
  Nedari sa mi zbavit sa tuku,aj ked cvicim,chodim peso,tuk sa drzi ako kliest. Niekde som citala,ze tuk je bariera a ochrana proti negativnym energiam, ale poznam ucinne metody,ako sa branit inak.
  Este raz dakujem

  Páči sa mi

  • Debora ahoj, k tvojmu problemu s tukom.
   Skus potiahnut mesiac, na potravinach cisto bielkovinovych – tvaroh nizkotucny, vajicka ( viac bielok ako zltok) kuracina ( radsej varena ako vyprazana) atd… obzmedzit prijem sacharidov a tukov na minimum, a samozrejme treba davat aspon za 2 hrste orieskov ( vlaske napriklad) A vela vela behat, popripade bicyklovat. Je to namahave, ale vysledok bude krasne vidiet.
   Helar prepac, ze sem taham chudnutie ale mal som potrebu poradit 🙂

   Páči sa mi

   • Dakujem Hardstyler,tak som si to opisala 🙂 ,zatial sa mi to pozdava-z bielkovin sa tvoria svaly,svaly rastu aj pri pohybe,cim je clovek svalnatejsi,tym rychlejsie sa spaluju tuky,zrychluje sa travenie…..skusim.
    O mesiac nahlasim vysledok 🙂 este raz vdaka.

    Páči sa mi

 3. Ahoj Helar,

  ….”Fuuuj… to sa budem stále cítiť taká slabá?
  🙂 Budeš sa cítiť slabá, pretože sa vždy budeš porovnávať s nami. Ešte potrvá, než sa budeš môcť porovnávať s nami. 🙂 Ešte dlho potrvá”….

  to sa mi páči, ako pod odpoveďou sa skrýva ďalšia odpoveď. 😀 Ešte dlho potrvá, kým na to prídeš. 😀 No ja verím, že na to prídeš čoskoro.

  Milujem tie channelingy a to už nehovorím o anjeloch. 😉

  Páči sa mi

  • … mať priateľov je pre človeka veľká opora na jeho ceste 🙂 no v konečnom dôsledku každý krok, rozhodnutie či voľbu robí vždy každý sám za seba 🙂 a slabý je človek len do tej miery ako si pripustí … no neber to tak že byť slabý je chyba 🙂 vôbec nie lebo aj to ťa posúva vpred odhaľovaním a spoznávaním seba samého … lebo si stále posúvaš hranice toho čo si myslíš že nie je možné 🙂 🙂 🙂

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s