Keď človek na sebe hodne popracuje, aby sa zdokonalil…

1919098_427998817392675_3140809179433426636_nVčera som sa dobre zabavila na článku, ktorý si sem prenášam… 🙂 Myslím, že mám práve obdobie, ktorého úlohou je zmieriť ma so svetom a ukázať mi, že svojím vnímaním nie som osamelá 😉 :

Opustil mě manžel

Vůbec nechápu proč. Jsem dokonalá. Poslední dobou jsem na sobě hodně pracovala. Přestala jsem jíst pečivo, cukry, živočišný tuk.

Z jídelníčku jsem vyřadila všechno, co tělu tak škodí. Vařím pohanku a mořské řasy. Kávu jsem vyměnila za karob, každé ráno začínám horkou vodou s fenyklem.

Poslouchám své tělo. Co mi říká. Například, když mám menstruaci, tak si uvědomuju, že pro mě je tento týden krásnou a spirituální dobou.Tou nejspirituálnější. Nemůžu se v ten čas, kdy mi mé ženství dokazuje, že jsem ženou, věnovat něčemu tak malichernému a ubohému, jako je práce. Můj šéf to nechápal.

Dala jsem výpověď. Nepracuji.Snažím se nalézt sama sebe. Manžel mi nejdřív rozuměl. Podpořil mě a začali jsme plánovat novou etapu našeho života, mé mateřství. Ráda bych rodila doma. Nejlíp do vany. Úplně nejšťastnější bych byla, kdyby u porodu byly mé přítelkyně, Bohyně, ženy.

Když jsem to Petrovi řekla, koukal na mě jako blázen. Pak jsem jela na týdenní spirituální pobyt. Bydlely jsme všechny v jednom velkém domě. Každý den jsme začínaly meditací. Naučila jsem se vnímat své tělo jako krásný nástroj. Očistila jsem si karmu.

Pak jsme pily zelený čaj a říkaly si modlitby. Měly jsme výbornou terapeutku. Hned poznala, kolik bloků v sobě mám. Kolik mužů mi v životě ublížilo. Můj otec, když mi v pěti letech nekoupil Pedro. Můj brácha, který se mi smál, že v noci prdím. Řekl to svým kamarádům a oni mi pak říkali Prdlavka. Můj manžel, když nepoznal, na co myslím. Ta naše terapeutka zjistila, že se můj muž na mě neumí napojit.

“To se musí zlepšit,” řekla mi.

Končily jsme hromadnou koupelí v bazénu. Všechny jsme se svlékly do naha a navzájem si říkaly: ” Jsi krásná.”

Měla jsem problém říct to Jarče, protože má asi sto kilo a vypadala, že nemá pupík ( byl schovaný ve špekách) a taky měla ochlupení až do poloviny stehen, což mě odpuzuje, ale ty zkušenější Bohyně mi vysvětlily, že jsou to jen předsudky. Bylo to magické a když jsme všechny naskákaly do bazénu a zpívaly : ” Jsem jedinečná a nádherná,” tak mě to úplně dojalo.

Přijela jsem domů a načapala Petra. Měl puštěnou televizi ( ta vysává energii) a jedl párky. Rozzlobil mě.

” Chtěla jsem Tě vzít na tantrickou masáž, aby se naše duše spojily a ty jsi mě konečně pochopil,” řekla jsem mu: ” A místo toho se hněvám, protože jíš výrobek z masa a ubližuješ své karmě a ….”

Nenechal mě to doříct. Řekl, že toho má dost. Že s bláznem žít nebude. Že byt je zaplacený na měsíc dopředu, pak ať si dělám co chci. Třeba bydlím v lese. Že on se stěhuje.

Odešel. Opustil mě.

Teď tady sedím a přemýšlím proč. Netušíte to náhodou vy?

Potom som šla pozrieť diskusiu a tam to už také jednoznačné nebolo… Je to márne, sú ľudia, ktorí iróniu pochopiť nedokážu. Aby som sa vyhla označeniu “hlúpy”, použijem nemecké “jednoduchšie štrikovaný” 😉 . Zažila som to už na vlastnej koži, v reáli, keď som susedovi povedala vtip a videla som, ako premýšľa, či ho neurážam… 🙂

A v tom okamihu sa zrodila moja životná mantra: “Vďaka za rôznorodosť a tých druhých – inak by som ich blbosť musela niesť ja.”

Ale autorka to v diskusii zvládala na jednotku. A väčšina diskutujúcich tiež. Svet začína byť dobré miesto a tých nedostatkov v ňom akosi ubúda. 😀

Reklamy

One thought on “Keď človek na sebe hodne popracuje, aby sa zdokonalil…

  1. 🙂 Ve filmu Hodinový muž je taková úžasná scéna, jak “terapeutka” říká hrdince- “neber mu ten telefon. Víš, jak velký kus cesty jsi ušla, když jsi ho opustila? Vychází z tebe takové světlo”… či něco v tom smyslu. No prostě jsem se chlámala smíchy :-))) Takových scén, které si utahovaly z podobných skupinek, tam bylo povícero. Nějak se “duchovně” taky scházím s pár lidmi, ale takové žvásty snad nevedeme :-)))))

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.