Keď preberieme bolesť iného

10377356_529018523893147_6385794253054895257_nMinule som vybrala ako “featured” článok Tonglen. Netušila som, ako sa v mojom živote zas poskladá jedno k druhému…

Minulý týždeň kočka z Las Vegas požiadala cez fejsbúk svojich “kamarátov”, aby jej pomohli energiou. Je nejaká chorá, má silné bolesti a nevedia prísť na to, čo s ňou je… a už to pomaly vzdáva.

Obvykle nepomáham ľuďom. Lenže teraz, ako som čítala jej správu, pocítila som, ako cez seba začínam ťahať jej energiu… Bránila som sa tomu, pretože sama som chorá a mám dostatok vlastných bolestí, ale nedokázala som to zastaviť. Tá vibrácia cezo mňa tiekla, či sa mi to páčilo alebo nie, tak som sa podvolila a prisľúbila som jej, že pre ňu niečo urobím.

Šla som za Gabrielom a povedala mu, čo mám v úmysle. Schválil mi to. Zavolala som si ju a nechala som okolo nej víriť energiu. Energia bola pekná, biela, a tvorila okolo nej čosi ako vír DNA – dole užší a nahor sa rozširujúci a pozostávajúci z niekoľkých vlákien. Odrazu niekde od kolien sa vlákna začali farbiť do krvavočervena a farba presiakla až niekam nahor, vyše jej hlavy (vyššie nešla). Nevedela som, čo to je, ani či je to dobré alebo zlé, tak som sa spýtala Gabriela. Povedal, že tie kolená sú príčina jej stavu, že sú vraj neohybné, nepružné a to jej neumožňuje prispôsobiť sa alebo niečo podobné (išlo to cez obraz). Pýtala som sa, či je to “zlé”, ale povedal niečo, že tá energia bola potlačená a chýbala v organizme a teraz sa uvoľňuje. Potom som zaspala; zrejme robotu dokončil miesto mňa on, lebo kočke sa uľavilo. (Nebola to len moja zásluha; viacero nás niečo robilo.)

Zato ja som celý týždeň zdochýňala. K mojim klasickým bolestiam, ktoré už poznám, sa pridali nové – odišiel mi chrbát, žalúdok, pankreas, žlčník i ľadviny. Bežne by som to odležala, ale je koniec roka a ja som nonstop niekde v teréne na tréningoch, takže mi nezostávalo nič iné než zaťať zuby a ťahať to tak dlho, ako len dokážem.

V piatok som mala zlom. Ráno som myslela, že sa už z postele ani nezdvihnem, ale nakoniec som sa vyterigala a začala som špekulovať, čo so sebou… A potom v piatok večer, už na ceste domov, som si spomenula, čo mi pomáha absorbovať cudziu energiu – žam žung. Tak som si odstála jednu rundu – a cudzie bolesti sa stratili a zostali mi len tie, s ktorými som už naučená žiť, pretože patria ku mne.

Poučenie? Keď mi kedysi kočka vravela, že nejako musíme byť prepojené, lebo dávam články a citáty, ktoré zakaždým oslovia jej potrebu, vtedy som sa len usmiala a brala som to s rezervou. (Kritické myslenie je náramne samoľúbe.) V článku pri tonglene som písala, ako na seba naberám “prehrešky” mimofyzických bytostí a “čistím” ich. U ľudí som túto schopnosť zatiaľ nemala… Takže, samoľúbe kritické myslenie, buď som túto schopnosť nadobudla a nemám ju vôbec pod kontrolou, alebo je tá kočka niečo viac než len obyčajná fyzická bytosť – a mne sa to takto nevyplatilo. 😕

Ale hepi, že to už mám za sebou. Ja prestojím snáď aj vlastnú smrť. 😉

Reklamy

5 thoughts on “Keď preberieme bolesť iného

 1. Len či ste si obe nepoškodili… Ona si mala odbečať nejakú “platbu” a ty si jej ju zbavila. Lenže ona sa vráti a bude silnejšia. Čítala som, že zákon príčiny a následku (karmy) sa zrýchlil odkedy Zem začala vibrovať rýchlejšie. Ale na druhej strane, všetko je tak, ako má byť, všetko je dobré.

  Liked by 1 person

  • 🙂 Poznáš moju teóriu “karmy”, Jari… Karma má význam len vtedy, ak sme oddelení navzájom. Ak nie sme, je karma dosť “šnapsidé”.

   Mám jedno pravidlo u ľudí. Sama od seba ich nijako nebabrem, len s výslovným dovolením Gabriela. Toto bolo celkom iné – išlo to samočinne a proti mojej vôli, takže ak “karma”, možno to bola nejaká tá moja 😛 . Ale najskôr išlo len o vyvažovanie energií. Ona mala priveľa niečoho, čoho som ja mala primálo, a nejako sme boli v tú chvíľu prepojené, tak sme sa dovyvažovali. Minule som si takto pripojila energiu ľadvinových kameňov, potom energiu síranu meďnatého a teraz energiu fibromyalgie (či čo to má)… Než zomriem, bude zo mňa parádny ksicht! 😉

   Mne to pomohlo. Cítim sa oveľa väčší macher, keď som si to odstála a zbavila sa toho. 🙂

   Like

   • Poznám tvoju teóriu karmy, ale nebolo by dobré ju prehodnotiť? Karma nie je zlá, je to spôsob učenia a je v prospech Jednoty.

    Like

   • 😀 Ja netvrdím, že by bola karma zlá. Ja sa pýtam, či vôbec je. 😛

    To, ako západná kultúra prekrútila princíp kauzality (=príčiny a následku) mi vôbec nejde pod fúz. Princíp kauzality patrí k základným univerzálnym zákonom. Akcia plodí reakciu. Ale nemyslím si, že som sa ako tá istá “duša” (=individualita) rodila znova a znova. To je v mojom ponímaní bulšit, po slovensky blbosť. Pričom netvrdím, že moje vnímanie je to najsprávnejšie; tvrdím len, že ja to vnímam tak.

    Ja sa vnímam ako náhodnú alebo účelovú (to neviem posúdiť) kombináciu istých energií, ktoré sa pri “narodení” spojili, vyrobili ilúziu fyzického tela tým, že do tohto bodu preniesli sebavnímanie, a pri “smrti” sa znova rozpustia a pôjdu sa spájať do iných “duší”. V tomto poňatí všetky duše, každá jedna z nich, som ja. Dokonca aj tu a v tomto okamihu. Cez energie, čo ma tvoria, som spojená s tým zvyškom, čo práve leží mimo môjho sebavnímania. Nie som táto postava z tohto sna, ale som snívajúci, ktorý si myslí, že vystupuje v svojom vlastnom sne a je len časť z neho. 🙂 Potom aká karma? Nikto sa nič neučí “na vlastnej koži”, pretože “v minulom živote” možno “urobil zle”. Systém kombinuje a rekombinuje energie a ich preháňaním cez rôzne situácie zisťuje, ktorá energia je pre ktorú situáciu vhodnejšia a ktorá nie až tak. 🙂 Karma podľa Suníčka. 🙂

    Liked by 2 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.