Cvičenie: Dnes trochu zlepším svoj život

10593050_686694981411048_451395015294486120_n

Máme na výber. Dnes si vezmime nejakú drobnosť, ktorá nám komplikuje život, a jednoducho ju zrušme. Sústreďme sa skutočne na tie drobné veci… Nerobme radikálne a veľké opatrenia; rozdeľme ich na sériu malých krôčikov. Môže to byť napríklad nejaký človek, čo nám sťažuje náš život. Nemusíme ho z nášho príbehu hneď vypoklonkovať – možno postačí zmeniť spôsob, akým prichádzame do styku. Možno postačí zmeniť témy, ktoré s ním preberáme. Možno postačí dávať menej informácií o sebe a udržiavať si odstup. Možno postačí prestať s ním chodiť na pivo.

Alebo máme nejaký zlozvyk, napríklad fajčenie? Nepotrebujeme s ním okamžite prestať. Proste ho obmedzme – deň po dni viac a viac.

Trápi nás naša vlastná reakcia na niektoré podnety? Nepotrebujeme sa hneď nechať hypnotizovať a nechať si vsugerovať nové návyky. Niekedy postačí zmeniť prostredie a vyhýbať sa situáciám, v ktorých sa nesprávame podľa našej predstavy. Alebo sa začneme pozorovať a zistíme, kedy sa v nás spúšťa autopilot a prečo.

Hlavne ale nezabudnime na jedno – každý deň zlepšime na svojom živote jedinú maličkú vecičku.

 

2 thoughts on “Cvičenie: Dnes trochu zlepším svoj život

  1. Inak toto je velka parada. Skusila som sa zamysliet ze co mozem urobit. Napadli ma tri veci, na vsetky tri potrebujem peniaze, cize musim si ich kupit a dve z toho v lekarni …haluz. To celkom o niecom svedci. Idem si skusit lamat hlavu, ci nevymyslim aj nieco co sa nekupuje.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s