Ako vieš, kto som?

10322664_766594893361453_5495432137699432668_nPred chvíľkou som na fejsbúku čítala jeden komentár od nejakého Niečo Ešteniečo, ktorý mi urobil dobre:

Food habits have nothing to do with ur thoughts and actions towards humanity. čiže Stravovacie zvyklosti nemajú nič spoločné s tým, čo si o ľudstve myslíme a ako sa k ľudstvu správame.

Nemusí to byť celkom pravda, pretože u niektorých ľudí ich stravovacie návyky skutočne odrážajú ich vnútornú spiritualitu (hehe, existuje aj niečo ako vonkajšia spiritualita? 😛 ), ale slúži dobre na ilustráciu, že naša spiritualita a to, čo jeme, sú dve nekorelované veličiny. Tiež sa nepozeráme na šamanov z Amazónie ako na narkomanických debilov len preto, že si dávajú nejaké psychotropné látky predtým, než šamansky putujú. No proste to robia – hoci by to dokázali aj bez tých látok, ale zvyky ich kmeňa ich učia robiť to tak.

A tu si zas spomínam na nejaký citát neviem odkiaľ, ktorý mi zostal visieť v hlave: “Ľudí nemôžeme posudzovať podľa toho, čo robia alebo nerobia. Môžeme ich posudzovať len podľa toho, akí .”

2 thoughts on “Ako vieš, kto som?

  1. No, já myslím, že to, co do těch úst dávám, také docela hodně svědčí o tom, kdo jsem 🙂 Třeba už jen to, do jaké míry opravdu vnímám, co jím, nebo jestli si u toho třeba nečtu 🙂 Nicméně dávám za pravdu v tom, že bych byla nerada, kdyby si někdo na základě mých negativních návyků dělal nějaký obrázek o tom, jaká jsem uvnitř. Protože v tomhle to asi fakt nekoreluje :)))

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s