Pohodový sklz do nového roku a krásny 2014!

1499692_10201520163342788_270640142_nAby som celkom nezabudla, že dnes končí starý rok a prichádza nový…

Aký bol váš posledný rok? Môj bol v pravom slova zmysle “prelomový”. Zhrmela som až na samé dno tvrdého materializmu, ale našťastie tentokrát som sa svoju lekciu už naučila a neabsolvovala som to ako obvykle “kicking and screaming” 😛 , ale napodiv v plnej dôvere. Vnímala som, ako postupne klesám, ako postupne miznú moje schopnosti, ale stále som nejako vnútri vedela, že je to len koniec jedného cyklu a začiatok druhého. A skúsenosť mi to potvrdila – v deň mojich narodenín som začala energiu vidieť otvorenými očami.

Samozrejme, že som ju tak videla odjakživa… ale nebola som ochotná to pripustiť. Myslela som si, že to dokážu len ľudia vzdelanejší, schopnejší, talentovanejší alebo takí, čo sa s tým darom už narodili… 🙂 Omyl. Pripustila som, že to dokážem, a začala som vidieť.

Takisto som po celý rok mala pocit, že kladiem základy niečoho, čo ešte len príde. Knižkami, zmenami vo vnímaní, väčšou sebazodpovednosťou vo vzťahoch. Dosť som toho v svojom živote vyčistila – emocionálne a neskôr aj fyzicky (“probíhá provádění”). A uzavrela som mier s ľudstvom. (Tak dobre… aspoň ozbrojené prímerie. 😉 )

Nedávno som si vykladala ruské cigánske karty a vyšlo mi, že v prichádzajúcom období sa vyzradí nejaké moje tajomstvo a že mi to nakoniec prinesie len prospech. Nuž, keďže neexistuje podľa môjho pocitu nič, čo by som už nebola aspoň jednému človeku vykecala, tak neviem, čo ešte sa má “vyzradiť” – ale ten “prospech” ma udržiava v radostnom očakávaní. 😛 Prospech je vždy dobrá vec. A už som sa dokonca zbavila aj predsudku, že všetko prospešné musí najprv bolieť! 😀

Takže my si počkáme, čo nám ten 2014 prinesie.

No ale aby to nebola len taká moja spoveď, tak sem dnes dám aj posledné úlovky z fejsbúku, ktoré nejako odrážajú môj vnútorný stav a nastavenie do nového roka:

1517465_339724276167810_515143472_nBuď mäkký. Nedovoľ svetu, aby ťa zatvrdil.

Nedovoľ bolesti, aby ťa vohnala do nenávisti.

Nedovoľ trpkosti, aby ťa obrala o milotu.

Buď hrdý na to, že aj keby celý zvyšok sveta nesúhlasil, ty ešte stále budeš veriť, že svet je nádherný.”

1545994_339725456167692_1133659292_n“Vytváram okolo seba realitu naplnenú láskou, radosťou a hojnosťou.”

1512342_613352305379578_1416258_n“Najšťastnejší ľudia, akých poznám, stále hodnotia a zlepšujú sami seba. Nešťastní ľudia obvykle hodnotia a posudzujú tých druhých.”

PF 2014!

9 thoughts on “Pohodový sklz do nového roku a krásny 2014!

 1. Pripájam sa!
  Aj pre mňa bol rok 2013 prelomový. Prirovnala by som ho k prebudeniu medveďa po zimnom spánku. Prebudenie do radostného poznania, že život je samé prekvapenie a zázraky sa dejú všade okolo mňa. Začala som si viac vážiť samú seba, dôverovať si, znova snívam, robím plány a čo je dôležité, ja som presvedčená, že sa mi ich podarí splniť. Dostávam o tom veľa synchronických potvrdení a to ma privádza do stavu blaženosti.
  Držte si klobouky, pánové, začína jízda 🙂

  Páči sa mi

 2. Pod vsetko vyssie popisane sa podpisujem.. 😀
  Ja rok 2013 beriem ako ukoncenie jedneho cyklu prvej polovice mojho zivota. Zacinam od zaciatku, ocistena, zmudrena, slobodna a stastna ze som prezila, nezatazena minulostou, posilnena pritomnostou a uz nepochybujuca. Bol to velmi bolestny a dlhotrvajuci porod.
  Vsetkym Vam prajem len to najlepsie do noveho roku a jedno velke DAKUJEM..

  Páči sa mi

 3. Som rada, ze poznam aspon cez stranku takych ludi, ako ste Vy.
  Osobne poznam len Helu a som jej neskutocne vdacna za vsetko.
  Mat takychto ludi je obrovsky dar.
  Pre mna tento rok bol velmi smutny a este sa neviem spamatat. Vzdy sa chystam do centra, ale potom neviem,
  ci Vam neprinesiem moju depku. Urcite by mi to velmi pomohlo sa s Vami stretnut, ale vzdy cuvnem.

  Ja si prajem do noveho roku mat stale takychto ludi aspon cez internet, mat Helu, kde sa da prist
  / pridem aj po poslednu knizku/ a pomaly sa znova zacat tesit.
  Pozdravuju Vas moje cicky , Anca, Sofia, Nastenka ,Sisa a pes Buco, ktory sa este stale drzi.
  Oli

  Páči sa mi

  • Moja, držkaj sa… Kedykoľvek chceš prísť, príď. Aj do Centra, keď tam sme. Uvidíš – sme banda úplne fajn ľudkov. 🙂 Pozývame teba i tvoju depku postáť si s nami.

   Tak aby ten rok 2014 bol pre teba už len príjemný a veselý a nech ti zvierence robia len radosť.

   Páči sa mi

  • Oli, nestaraj sa o druhých v zmysle, či náhodou nemôžeš niekoho “nakaziť”.
   O to sa už vesmír postará 🙂
   Rob všetko čo je v tvojich silách, aby si sa Ty cítila sama v sebe v bezpečí, hojnosti a vychutnávala si svoju vlastnú nádheru a nekonečné možnosti tvorenia 🙂
   Príď a uvidíš, či je to pre teba to pravé orechové 😀

   Páči sa mi

 4. Môj rok 2013 pridal nekompromisne na plyn. Upozornil ma na to, aby som si dal bezp. pás, ale nestaral sa veľmi, či som si ho zapol. Zrýchloval presne toľko, koľko som bol schopný zvládnuť a tak som mal možnosť o sebe zistiť o mnoho viac, ako som zistil za celý čas do 2013 😆 Moje hranice sú úžasne rozptýlené v obrovských vzdialenostiach od môjho stredu a o tom som nemal takmer žiadne tušenie. Moje možnosti a schopnosti, sú absolútne úžasné a tvarovateľné spôsobmi, ktoré ma totálne fascinujú. Bolesť je učiteľom, mnohých tvárí, ktorý sa nedá len tak ignorovať a keď chce moju 100% pozornosť, mám tú moc pozrieť sa jej priamo do očí 😀 Jej prijatie do svojho života, bola jedna z najtažších lekcií uplynulého roka, ale keď sa mi to na jeho začiatku podarilo, zbytok bola jazda pozoruhodne pestrá a fascinujúca a ku koncu roka sa bolesť ako môj “sprievodca” porúčala takmer definitívne.

  Včera som som počúval jedno video od Bashara a tam povedal 1 veľmi zaujímavý postreh:
  ” Čím bližšie sme svetlu, tým lepšie sme schopný vnímať tmu vo vnútri nás ”

  Som štasný a vďačný za to, že sa “veci” vyvíjajú presne tak, ako sa vyvíjajú 🙂

  Páči sa mi

 5. Pre mňa bol 2013 poriadne plodný, hlavne čo sa týka objavovania svojho vnútorného sveta, objavovania svojich možností a schopností a teda aj sebadôvery a ako to súvisí s vonkajším svetom – teda odrazom mňa samej. Mohla som zažívať to, čomu som dovtedy len verila – že realitu si tvorím len ja sama, spoznala som silu zámeru a zároveň som hlavne ku koncu roku bola vyzývaná k plynutiu so Životom bez kontroly s detskou spontánnosťou (uvedomila som si, ako veľmi potrebujem kontrolovať, aj keď som si myslela, že už nie) a k precíteniu Jednoty. Jednoty vo viacerých zmysloch, v poslednom čase aj pochopeniu, ako je aj tma dôležitá a naučila som sa ju mať rada, priam som si ju zamilovala a hlavne nespájať ju len s “negatívnymi” aspektami. ( 😀 Iskra, ďakujem za Bashara 😀 )
  Mohla som zažiť prúd hojnosti a aj to, kde a v čom si ju ešte sama blokujem.
  Všetko sa uskutočňovalo veľmi rýchlo – stačil zámer a synchronicity ma priviedli k odpovedi, k zmene, či k inému pohľadu a to viedlo k ďalším a ďalším novým zámerom, …
  Začala som sa učiť rozlišovať medzi naozajstnou túžbou, ktorú chcem nasledovať – teda slobodou a medzi potrebou vyplývajúcou z kompenzácie nejakého svojho obmedzovania – teda neslobodnou nutkavosťou.
  Koniec roka bol dosť o uvedomovaní si mnohých obmedzení, aj takých, čo som myslela, že už som s nimi za vodou, ale páčilo sa mi to. Nebolo to o pocite zlyhania, ale skôr o pocite neustáleho rozvíjania a aj keď dosť so smútkom, bolo to rýchle, intenzívne a bez prílišného stotožňovania sa s tým.
  Ďakujem za rok 2013, do 2014 prajem nám všetkým veľa nového, zaujímavého, inšpirujúceho, s radosťou z nasledovania našich túžob 🙂

  Páči sa mi

 6. Hela píšeš, že si začala vidieť energiu. To je schopnosť, ktorú by som tiež chcel… A tak by som sa rád dozvedel niečo viac o tvojej ceste tam. Aké cvičenia by si odporúčala, čo bolo dôležite (ne)robiť, čo boli míľniky, ako energiu vidíš ty? Je mi jasné, že sa to naučiť môžem len sám, ale rád sa inšpirujem:).

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s