Zavrznutí nie sme v situácii, ale v našich zvyklostiach

guy finley novyNezávisle od toho, ako hociktorý jeden moment vyzerá, nikdy nie ste “zavrznutí” v situácii; skôr ste len dočasní zajatcovia toho, čo sa ešte potrebujete dozvedieť o svojom vlastnom vedomí. — Guy Finley

(Regardless of appearance in any given unwanted moment, you are never “stuck” in a situation; rather, you are only a temporary captive of what you’ve yet to understand about your own consciousness.)

Toto mi došlo mailom od Guya Finleyho:

O naše “zavrznutie” sa nestará samotná situácia, ale je dané tým, že sme nevedomky uväznení v svojich obvyklých myšlienkach a pocitoch o tom, čo sa nám deje. Ak sa chceme posunúť ďalej a žiť v tu a teraz, potrebujeme sa naučiť nazerať na veci z tej časti nás samých, ktorá pozná našu skutočnú podstatu a nenechá sa ničím spútavať!

Keď si začneme uvedomovať ustarané myšlienky či pocity, čo sa nám preháňajú hlavou, zbavujeme ich sily, ktorá im umožňuje obmedzovať nás a kontrolovať náš život. Ich cieľom je dosiahnuť, aby sme sa identifikovali s ich ťažkou energiou. Naším cieľom je rozpamätať sa, kto skutočne sme, a že temné myšlienky nás nebudú obmedzovať o nič viac, ako sa svetlo žiarovky nechá obmedziť sklom, z ktorého vychádza.

Ako pri každom spirituálnom cvičení, aj s temnými myšlienkami musíme zaobchádzať so silným úmyslom a vytrvalosťou. Temné stavy, na ktoré sme boli doteraz zvyknutí a ktoré nám doteraz skresľovali vnímanie, sa svojej kontroly nad nami nevzdajú bez boja.

Ako k nim začneme pristupovať z nového uhla pohľadu, potrebujeme sa pripraviť na neúspechy a pokĺznutia. Nedovoľme, aby nejaká naša vnútorná temnota zaslepila naše vnímanie. Keď pokĺzneme, potrebujeme sa len dostať do tu-a-teraz a precítiť, ako sa práve v danom okamihu nič temné nedeje – pozorovať sami seba v danom okamihu. Z pozície nášho vnútorného svetla uvidíme skutočnosť a nie to, čo naša falošná identita chce, aby sme videli, aby nás naďalej mohla kontrolovať!

Našou úlohou je zbaviť a vzdať sa všetkého, čo by nás chcelo definovať a obmedzovať, a dostať sa späť do úžasného, nepodmieneného Teraz, kde všetko je jedno. Pravda urobí zvyšok.

2 thoughts on “Zavrznutí nie sme v situácii, ale v našich zvyklostiach

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s